CZ / EN
Jaroslava Šedinová: Dárcovská výzva pro projekt Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy

Zaměstnanci Learu pomáhají Moravě

vybíráme od 29.6.2021
40 800 Kč
vybráno 5 % z 750 000 Kč

zbývá

5 dní

přispělo

37 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V reakci na následky ničivého tornáda, které udeřilo na jižní Moravě, vyjadřují zaměstnanci Lear Corporation Czech Republic, s.r.o. solidaritu uspořádáním zaměstnanecké sbírky ve spolupráci s Nadací VIA.
Zaměstnanecká sbírka podpoří stovky lidí, kteří se stali obětmi této přírodní katastrofy. 
Prostřednictvím našich příspěvků pomůžeme k rychlé obnově domů, škol a infrastruktury a obyvatelům postižených obcí k návratu do jejich domovů. 

Děkujeme, že pomáháte s námi. 
Nadace Via
Jih Moravy zasáhla katastrofa nevídaných rozměrů. Nadace Via proto spustila sbírku - dárcovskou kampaň, která pomůže zasaženým obcím, lidem a komunitám, aby se s tragédií dokázali lépe vyrovnat. Vaše dary následně rozdělíme na řešení následků katastrofální bouře, která po sobě zanechala několik zcela zpustošených vesnic. #promoravu Děkujeme za Vaši štědrost.
Výtěžek sbírky putuje na pomoc obyvatelům jihomoravských obcí zpustošených tornádem (konkrétně zejména obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice, Hodonín). Přesné informace o konkrétním využití darovaných prostředků průběžně aktualizujeme. Prostředky rozdělujeme v několika krocích:

  1. Okamžitě jsme uvolnili 25 milionů korun na akutní pomoc obcím. Každé z pěti nejvíce zasažených obcí jsme v prvních dnech po katastrofě odeslali 5 milionů korun. Z těchto prostředků hradí obce zajištění nejakutnějších potřeb jako je odvoz suti či nákup stavebního materiálu. 
  2. Přímá pomoc postiženým lidem. Tuto přímou pomoc koordinujeme s dalšími nevládními organizacemi, které přímo na místě mapují situaci a potřeby místních. Sběr v terénu mají na starosti ADRA, Diakonie a Člověk v tísni, kteří mají zkušenosti v poskytování humanitární i psychosociální pomoci. Výsledkem mapování je databáze domácností, které obratem dostávají příspěvek 150 000 Kč na opravy poničených domu a zajištění základních potřeb. Nadace Via díky vaší obrovské podpoře jsme v prvních týdnech od katastrofy finančně podpořila ze sbírky zhruba 600 domácností. České nevládky koordinovanou prací podpořili už celkem 1450 postižených domácností. 
  3. Po první vlně plošné podpory ve výši 150 tisíc korun na domácnost provádějí operující organizace hlubší šetření v terénu, jehož cílem je průzkum nákladnosti oprav/úplně nových výstaveb u poškozených, zjištění, zda byly domácnosti pojištěny, jaká je výše jejich úspor, v jaké se nachází sociální situaci a další faktory. Na základě tohoto šetření je v potřebných případech pomoc i navýšena v násobných částkách tak, aby se lidé znovu postavili na nohy. 
  4. V horizontu dalších měsíců následně plánujeme podpořit iniciativy a projekty, které pomohou region znovu postavit na nohy a vrátit život do zasažených obcí. Na rozdělení výtěžku sbírky spolupracujeme také s Jihomoravskou komunitní nadací, která sídlí přímo v Moravské Nové Vsi, jedné z nejvíce postižených obcí.
  5. Menší část výtěžku celé sbírky poputuje také na Lounsko, kde sběr prostředků na obnovu zajišťuje ve spolupráci s Nadací Via Ústecká komunitní nadace.
Děkujeme za vaši mimořádnou štědrost a velkorysost.

Vzhledem k velkému množství dotazů, které nám posíláte, jsme se rozhodli shromáždit všechny důležité informace týkající se sbírky na jednom místě.

Vám všem, štědrým dárcům, samozřejmě zašleme potvrzení o daru a veškeré informace o využití.

Když každý trošku přispěje... :-) nerada bych to zažila na vlastní kůži.

Jitka Kolibová

<3

Ivana Strašková
500 Kč

Ať už všichni máte znovu domov

Jana Navratilova
500 Kč

Myslíme na vás a držíme vám palce. Nemůžeme bohužel přijet pomoct osobně, tak snad pomůžeme alespoň trochu takto finančně.

Yveta Schneiderová
300 Kč

hodně sil

Margita Bělová
500 Kč

Držte se...

Jitka Holasová
2 000 Kč

...

Martin Fiala
300 Kč

Hodně sil všem postiženým.

Michaela Fišerová

Držte se!

Josef Trnka
1 000 Kč

Neumím si představit, co prožíváte, přeji hodně sil!

Jaroslava Šedinová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy