ORIFLAME CZECH REPUBLIC s.r.o. ORIFLAME SLOVAKIA s.r.o.: Dárcovská výzva pro projekt Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy

Zaměstnanci a členové Oriflame pomáhají jižní Moravě

vybíráme od 28.6.2021
148 763 Kč
vybráno 149 % z 100 000 Kč

zbývají

3 dny

přispělo

212 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V Oriflame věříme, že krása není jen o tom, jak vypadáme, ale především o tom, jak ke svému životu přistupujeme - jak žijeme, jak se cítíme a jak jednáme. Při vývoji produktů sbírá Oriflame inspiraci v (divoké) přírodě, díky čemuž zná i její sílu, která se bohužel projevila formou katastrofální bouře na jižní Moravě. Zaměstnanci a členové cítí sounáležitost se zasaženými lidmi, a proto organizují společnou sbírku, která bude pro Moravu dalším krůčkem k tomu opět získat životní rovnováhu. 

Společně to zvládneme! Děkujeme za jakýkoliv příspěvek.
Nadace Via
Jih Moravy zasáhla katastrofa nevídaných rozměrů. Nadace Via proto spustila sbírku - dárcovskou kampaň, která pomůže zasaženým obcím, lidem a komunitám, aby se s tragédií dokázali lépe vyrovnat. Vaše dary následně rozdělíme na řešení následků katastrofální bouře, která po sobě zanechala několik zcela zpustošených vesnic. #promoravu Děkujeme za Vaši štědrost.
Výtěžek sbírky putuje na pomoc obyvatelům jihomoravských obcí zpustošených tornádem (konkrétně zejména obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice, Hodonín). Přesné informace o konkrétním využití darovaných prostředků průběžně aktualizujeme. Prostředky rozdělujeme v několika krocích:

  1. Okamžitě jsme uvolnili 25 milionů korun na akutní pomoc obcím. Každé z pěti nejvíce zasažených obcí jsme v prvních dnech po katastrofě odeslali 5 milionů korun. Z těchto prostředků hradí obce zajištění nejakutnějších potřeb jako je odvoz suti či nákup stavebního materiálu. 
  2. Přímá pomoc postiženým lidem. Tuto přímou pomoc koordinujeme s dalšími nevládními organizacemi, které přímo na místě mapují situaci a potřeby místních. Sběr v terénu mají na starosti ADRA, Diakonie a Člověk v tísni, kteří mají zkušenosti v poskytování humanitární i psychosociální pomoci. Výsledkem mapování je databáze domácností, které obratem dostávají příspěvek 150 000 Kč na opravy poničených domu a zajištění základních potřeb. Nadace Via díky vaší obrovské podpoře jsme v prvních týdnech od katastrofy finančně podpořila ze sbírky zhruba 600 domácností. České nevládky koordinovanou prací podpořili už celkem 1450 postižených domácností. 
  3. Po první vlně plošné podpory ve výši 150 tisíc korun na domácnost provádějí operující organizace hlubší šetření v terénu, jehož cílem je průzkum nákladnosti oprav/úplně nových výstaveb u poškozených, zjištění, zda byly domácnosti pojištěny, jaká je výše jejich úspor, v jaké se nachází sociální situaci a další faktory. Na základě tohoto šetření je v potřebných případech pomoc i navýšena v násobných částkách tak, aby se lidé znovu postavili na nohy. 
  4. V horizontu dalších měsíců následně plánujeme podpořit iniciativy a projekty, které pomohou region znovu postavit na nohy a vrátit život do zasažených obcí. Na rozdělení výtěžku sbírky spolupracujeme také s Jihomoravskou komunitní nadací, která sídlí přímo v Moravské Nové Vsi, jedné z nejvíce postižených obcí.
  5. Menší část výtěžku celé sbírky poputuje také na Lounsko, kde sběr prostředků na obnovu zajišťuje ve spolupráci s Nadací Via Ústecká komunitní nadace.
Děkujeme za vaši mimořádnou štědrost a velkorysost.

Vzhledem k velkému množství dotazů, které nám posíláte, jsme se rozhodli shromáždit všechny důležité informace týkající se sbírky na jednom místě.

Vám všem, štědrým dárcům, samozřejmě zašleme potvrzení o daru a veškeré informace o využití.

Ráda bych víc,ale myslím,že i málo pomáhá...

Miloslava Formánková
200 Kč

Vydržte.

Ludmila Robenková

Ráda jsem pomohla, alespoň takto..

Zdeňka Swiacká
500 Kč

Hodne sil!

Šárka Šafářová
200 Kč

Myslíme na vás..

Růžena Boehmová
500 Kč

Za Moravu krásnější...

Helena Bušová
1 000 Kč

Přeji hodně sil

Andrea Lelková
500 Kč

Moravo, drž se?

Libuše Plachá
300 Kč

Přeju hodně sil & držte se...

Jiří Huňka

Doufám,že i tato malá částka někomu pomůže.

Eliška Matoušová
200 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy