CENTURY 21 Czech Republic: Dárcovská výzva pro projekt Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy

CENTURY 21 pomáhá na jižní Moravě

vybíráme od 26.6.2021
84 121 Kč
vybráno 70 % z 121 000 Kč

zbývají

2 dny

přispělo

21 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V noci na pátek 25.6. byla jižní Morava zasažena silnou bouří doprovázenou tornádem. Tento silný vítr zapříčinil zničení stovek budov a několik obcí na Břeclavsku a Hodonínsku je zcela zničených.

Pojďme společně pomoci!
Přidejme se k velké sbírce, ve které lidé darovali již přes 135 milionů korun (26.6.2021) a ukažme podporu rodinám i firmám, které žijí v zasažených oblastech. Pomozme jim vrátit se zpět k normálnímu životu.
Nadace Via
Jih Moravy zasáhla katastrofa nevídaných rozměrů. Nadace Via proto spustila sbírku - dárcovskou kampaň, která pomůže zasaženým obcím, lidem a komunitám, aby se s tragédií dokázali lépe vyrovnat. Vaše dary následně rozdělíme na řešení následků katastrofální bouře, která po sobě zanechala několik zcela zpustošených vesnic. #promoravu Děkujeme za Vaši štědrost.
Výtěžek sbírky putuje na pomoc obyvatelům jihomoravských obcí zpustošených tornádem (konkrétně zejména obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice, Hodonín). Přesné informace o konkrétním využití darovaných prostředků průběžně aktualizujeme. Prostředky rozdělujeme v několika krocích:

  1. Okamžitě jsme uvolnili 25 milionů korun na akutní pomoc obcím. Každé z pěti nejvíce zasažených obcí jsme v prvních dnech po katastrofě odeslali 5 milionů korun. Z těchto prostředků hradí obce zajištění nejakutnějších potřeb jako je odvoz suti či nákup stavebního materiálu. 
  2. Přímá pomoc postiženým lidem. Tuto přímou pomoc koordinujeme s dalšími nevládními organizacemi, které přímo na místě mapují situaci a potřeby místních. Sběr v terénu mají na starosti ADRA, Diakonie a Člověk v tísni, kteří mají zkušenosti v poskytování humanitární i psychosociální pomoci. Výsledkem mapování je databáze domácností, které obratem dostávají příspěvek 150 000 Kč na opravy poničených domu a zajištění základních potřeb. Nadace Via díky vaší obrovské podpoře jsme v prvních týdnech od katastrofy finančně podpořila ze sbírky zhruba 600 domácností. České nevládky koordinovanou prací podpořili už celkem 1450 postižených domácností. 
  3. Po první vlně plošné podpory ve výši 150 tisíc korun na domácnost provádějí operující organizace hlubší šetření v terénu, jehož cílem je průzkum nákladnosti oprav/úplně nových výstaveb u poškozených, zjištění, zda byly domácnosti pojištěny, jaká je výše jejich úspor, v jaké se nachází sociální situaci a další faktory. Na základě tohoto šetření je v potřebných případech pomoc i navýšena v násobných částkách tak, aby se lidé znovu postavili na nohy. 
  4. V horizontu dalších měsíců následně plánujeme podpořit iniciativy a projekty, které pomohou region znovu postavit na nohy a vrátit život do zasažených obcí. Na rozdělení výtěžku sbírky spolupracujeme také s Jihomoravskou komunitní nadací, která sídlí přímo v Moravské Nové Vsi, jedné z nejvíce postižených obcí.
  5. Menší část výtěžku celé sbírky poputuje také na Lounsko, kde sběr prostředků na obnovu zajišťuje ve spolupráci s Nadací Via Ústecká komunitní nadace.
Děkujeme za vaši mimořádnou štědrost a velkorysost.

Vzhledem k velkému množství dotazů, které nám posíláte, jsme se rozhodli shromáždit všechny důležité informace týkající se sbírky na jednom místě.

Vám všem, štědrým dárcům, samozřejmě zašleme potvrzení o daru a veškeré informace o využití.

Hodne sil!

Lucie Chourova

Držím palce!

Igor Požár
1 000 Kč

Ať Vám vydrží energie, než bude dílo hotovo!

David Votápek
10 000 Kč

Jsou lidé, kteří jsou platní svou přítomností na místě, já více pomohu penězi, kterých nebude dostatek, ačkoliv jsem reagoval již v pátek okolo 6 hodiny ranní prostřednictvím ČT. Děkuji tímto všem, co udělají něco víc, než jen slovy u piva.

Tomáš Jelínek
12 100 Kč

Touto katastrofou byla postižena i moje rodina v Břeclavě..nemám slov a je mi do breku...Posílám fin. částky na obecní úřady a budu posílat dál, dokud bude potřeba...Soucítím s vámi Jihomoraváci...a podnikám kroky další možné pomoci...

Milena Zajicová
2 000 Kč

Pavel Berka

Pavel ockov
5 000 Kč

Je nám moc líto, co se stalo.
Peníze vše nenahradí, ale alespoň trochu pomůžou. Držte se!

Libuše Drozdová

Jsme s vámi 🙏🙏🙏❤

Alice Hynková
2 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy