CZ / EN
Lednicko-valtický hudební festival: Dárcovská výzva pro projekt Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy

Darujte a my obdarujeme Vás!

vybíráme od 26.6.2021
55 469 Kč
vybráno 37 % z 150 000 Kč

zbývají

2 dny

přispělo

12 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Je neuvěřitelné, kolik lidí spojuje své síly a pomáhá jižní Moravě! Také my z LVHF bychom se rádi připojili, protože jižní Morava je srdcem našeho festivalu a domovem našich koncertů. Chceme poprosit všechny, kteří festivalu fandí a těší se z krásných míst, kde se koná, – přispějte společně s námi. 15 nejštědřejších dárců odměníme voucherem na vstupenky na letošní festivalový ročník, který bude opravdu krásný. Děkujeme!
Děkujeme, pokud pomůžete společně s námi! Festivalový voucher v hodnotě 900 Kč pro 15 nejštědřejších dárců bude možné uplatnit na kterýkoliv koncert festivalu v roce 2021. Slibujeme, že se s ním dostanete i na již vyprodané koncerty, stačí nám napsat na email prodej@lvhf.cz nebo zavolat na naši zákaznickou linku 774 710 621. Vouchery Vám doručíme na email uvedený u Vašeho daru. Poukaz bude možné uplatnit online, v prodejních místech LVHF nebo nás zkontaktujte na čísle výše a my se o Vaši rezervaci postaráme. Pro ty, kteří nás třeba ještě neznají, uvádíme termín festivalu (2. až 16. října 2021) a webové stránky, kde o nás najdete úplně vše (www.lvhf,cz)!

Vaše dary posíláte na účet Nadace Via, jíž důvěřujeme, a proto jsme se připojili k její dárcovské výzvě. Darujte v této naší pomyslné aukci. Děkujeme, děkujeme, děkujeme! 
Nadace Via
Jih Moravy zasáhla katastrofa nevídaných rozměrů. Nadace Via proto spustila sbírku - dárcovskou kampaň, která pomůže zasaženým obcím, lidem a komunitám, aby se s tragédií dokázali lépe vyrovnat. Vaše dary následně rozdělíme na řešení následků katastrofální bouře, která po sobě zanechala několik zcela zpustošených vesnic. #promoravu Děkujeme za Vaši štědrost.
Výtěžek sbírky putuje na pomoc obyvatelům jihomoravských obcí zpustošených tornádem (konkrétně zejména obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice, Hodonín). Přesné informace o konkrétním využití darovaných prostředků průběžně aktualizujeme. Prostředky rozdělujeme v několika krocích:

  1. Okamžitě jsme uvolnili 25 milionů korun na akutní pomoc obcím. Každé z pěti nejvíce zasažených obcí jsme v prvních dnech po katastrofě odeslali 5 milionů korun. Z těchto prostředků hradí obce zajištění nejakutnějších potřeb jako je odvoz suti či nákup stavebního materiálu. 
  2. Přímá pomoc postiženým lidem. Tuto přímou pomoc koordinujeme s dalšími nevládními organizacemi, které přímo na místě mapují situaci a potřeby místních. Sběr v terénu mají na starosti ADRA, Diakonie a Člověk v tísni, kteří mají zkušenosti v poskytování humanitární i psychosociální pomoci. Výsledkem mapování je databáze domácností, které obratem dostávají příspěvek 150 000 Kč na opravy poničených domu a zajištění základních potřeb. Nadace Via díky vaší obrovské podpoře jsme v prvních týdnech od katastrofy finančně podpořila ze sbírky zhruba 600 domácností. České nevládky koordinovanou prací podpořili už celkem 1450 postižených domácností. 
  3. Po první vlně plošné podpory ve výši 150 tisíc korun na domácnost provádějí operující organizace hlubší šetření v terénu, jehož cílem je průzkum nákladnosti oprav/úplně nových výstaveb u poškozených, zjištění, zda byly domácnosti pojištěny, jaká je výše jejich úspor, v jaké se nachází sociální situaci a další faktory. Na základě tohoto šetření je v potřebných případech pomoc i navýšena v násobných částkách tak, aby se lidé znovu postavili na nohy. 
  4. V horizontu dalších měsíců následně plánujeme podpořit iniciativy a projekty, které pomohou region znovu postavit na nohy a vrátit život do zasažených obcí. Na rozdělení výtěžku sbírky spolupracujeme také s Jihomoravskou komunitní nadací, která sídlí přímo v Moravské Nové Vsi, jedné z nejvíce postižených obcí.
  5. Menší část výtěžku celé sbírky poputuje také na Lounsko, kde sběr prostředků na obnovu zajišťuje ve spolupráci s Nadací Via Ústecká komunitní nadace.
Děkujeme za vaši mimořádnou štědrost a velkorysost.

Vzhledem k velkému množství dotazů, které nám posíláte, jsme se rozhodli shromáždit všechny důležité informace týkající se sbírky na jednom místě.

Vám všem, štědrým dárcům, samozřejmě zašleme potvrzení o daru a veškeré informace o využití.

Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy