Studio Moderna s.r.o.: Dárcovská výzva pro projekt Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy

Studio Moderna s.r.o. POMÁHÁ JIŽNÍ MORAVĚ

vybíráme od 25.6.2021
10 150 Kč
vybráno 10 % z 100 000 Kč

zbývá

1 den

přispělo

21 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pomoc druhým nám nikdy nebyla ve Studio Moderna cizí a v duchu našich hlavních hodnot jsme se společně se zaměstnanci rozhodli podpořit obyvatele jižní Moravy ze zasažených oblastí. Připojili jsme se tak ke sbírce nadace VIA, protože nás samotná situace velice zasáhla.

Mezi hlavní hodnoty značky Dormeo patří zejména rodina, sounáležitost, péče a starost o druhé. Bohužel ne všichni mají možnost teď klidně a spokojeně spát ve svých domovech. Proto připravujeme nejen finanční podporu, ale také darujeme produkty, které přispějí ke zlepšení základních životních podmínek v této nelehké době.

Značka Delimano představuje radost a vášeň k vaření, které je každodenní náplní ve všech rodinách. Protože víme, že trávení času s rodinou u jednoho stolu je pro všechny důležité, rozhodli jsme se mimo finanční pomoci darovat i kuchyňské nádobí a spotřebiče.

Značka Rovus nám dělá život snazší a to nejen při úklidu našich domovů. Někdy nám ale život ukáže, jak se vše dokáže z minuty na minutu změnit. Jsme tady i ve chvílích, kdy to není jednoduché a proto jsme se rozhodli mimo finanční podpory darovat produkty, které pomohou všem na jižní Moravě při úklidu po ničivém tornádu. 

Cítíme se všemi, které tato tragédie zasáhla a na Moravu posíláme spoustu sil a myšlenek. 

Děkujeme!
Nadace Via
Jih Moravy zasáhla katastrofa nevídaných rozměrů. Nadace Via proto spustila sbírku - dárcovskou kampaň, která pomůže zasaženým obcím, lidem a komunitám, aby se s tragédií dokázali lépe vyrovnat. Vaše dary následně rozdělíme na řešení následků katastrofální bouře, která po sobě zanechala několik zcela zpustošených vesnic. #promoravu Děkujeme za Vaši štědrost.
Výtěžek sbírky putuje na pomoc obyvatelům jihomoravských obcí zpustošených tornádem (konkrétně zejména obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice, Hodonín). Přesné informace o konkrétním využití darovaných prostředků průběžně aktualizujeme. Prostředky rozdělujeme v několika krocích:

  1. Okamžitě jsme uvolnili 25 milionů korun na akutní pomoc obcím. Každé z pěti nejvíce zasažených obcí jsme v prvních dnech po katastrofě odeslali 5 milionů korun. Z těchto prostředků hradí obce zajištění nejakutnějších potřeb jako je odvoz suti či nákup stavebního materiálu. 
  2. Přímá pomoc postiženým lidem. Tuto přímou pomoc koordinujeme s dalšími nevládními organizacemi, které přímo na místě mapují situaci a potřeby místních. Sběr v terénu mají na starosti ADRA, Diakonie a Člověk v tísni, kteří mají zkušenosti v poskytování humanitární i psychosociální pomoci. Výsledkem mapování je databáze domácností, které obratem dostávají příspěvek 150 000 Kč na opravy poničených domu a zajištění základních potřeb. Nadace Via díky vaší obrovské podpoře jsme v prvních týdnech od katastrofy finančně podpořila ze sbírky zhruba 600 domácností. České nevládky koordinovanou prací podpořili už celkem 1450 postižených domácností. 
  3. Po první vlně plošné podpory ve výši 150 tisíc korun na domácnost provádějí operující organizace hlubší šetření v terénu, jehož cílem je průzkum nákladnosti oprav/úplně nových výstaveb u poškozených, zjištění, zda byly domácnosti pojištěny, jaká je výše jejich úspor, v jaké se nachází sociální situaci a další faktory. Na základě tohoto šetření je v potřebných případech pomoc i navýšena v násobných částkách tak, aby se lidé znovu postavili na nohy. 
  4. V horizontu dalších měsíců následně plánujeme podpořit iniciativy a projekty, které pomohou region znovu postavit na nohy a vrátit život do zasažených obcí. Na rozdělení výtěžku sbírky spolupracujeme také s Jihomoravskou komunitní nadací, která sídlí přímo v Moravské Nové Vsi, jedné z nejvíce postižených obcí.
  5. Menší část výtěžku celé sbírky poputuje také na Lounsko, kde sběr prostředků na obnovu zajišťuje ve spolupráci s Nadací Via Ústecká komunitní nadace.
Děkujeme za vaši mimořádnou štědrost a velkorysost.

Vzhledem k velkému množství dotazů, které nám posíláte, jsme se rozhodli shromáždit všechny důležité informace týkající se sbírky na jednom místě.

Vám všem, štědrým dárcům, samozřejmě zašleme potvrzení o daru a veškeré informace o využití.

Myslím na vás v těchto těžkých dnech, sama si vůbec neumím představit, jakou hrůzu jste museli zažít :/. Zatím posílám malou symbolickou částku, jakmile mi situace dovolí, přispěji opět.
Hodně sil a energie vám všem !

Ilona Zárubová
200 Kč

Moc na vás myslím a přeji hodně sil.....

Soňa Markvartová
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy