CZ / EN
Monika/Anne Stodulkova/Loosmann: Dárcovská výzva pro projekt Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy

NH Cultural Care Au Pair HELPS Moravia

vybíráme od 25.6.2021
77 810 Kč
vybráno 31 % z 250 000 Kč

přispělo

14 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Jsem au pair z Mikulčic, Tesice (CZ), který je v New Hampshire v USA 8 měsíců. Byl jsem šokován, když jsem slyšel, co se stalo včera (24. června) v mém rodném městě. Od té doby jsem mluvil s přáteli a rodinou a viděl obrázky a videa ze všech tamních škod. Cítím se bezmocný, že jsem tady, že nemohu být se všemi, nemohu jim pomoci. Chtěl bych vás proto požádat, abyste mi pomohli pomoci tím, že darujete nějaké peníze, které poputují přímo lidem a podnikům, které byly nejvíce zraněny. Děkuji vám za jakoukoli částku, kterou můžete dát. -Monika S.


Představte si, že jste více než 5 000 kilometrů od domova, žijete v jiné zemi a používáte jiný jazyk a několik měsíců jste odděleni od své rodiny. Jste z města s 2 000 obyvateli a po generace zde žilo mnoho rodin.
Nyní si představte, že během několika minut je více než polovina domů ve vašem malém městě (a okolních) zničena obrovskou bouří a tornádem. Že všechny stromy a budovy, díky nimž domov vypadá jako domov, jsou pryč. Že mnoho vašich přátel a jejich rodin je bez energie, přístřeší, teple vody.

"Chtěl bych jim jen pomoci." Pomoct jim to všechno opravit, naprait. Dat jim jídlo a vodu, šálek kávy. Byt jejich pravou rukou. Obejmout moji rodinu a přátele a byt vděčna, že jsou naživu! “- Monika S. Cultural Care au pair

Monika je s naší rodinou 8 měsíců a byla naší spasitelkou procházející zimou Covid. Nyní je a vždy bude pro nás rodinou. Žádá o pomoc pro svou rodinu a přátele a jako součást její rodiny nyní žádám také. Zvažte prosím malý dar na přiložený odkaz. Jakákoli částka je velmi ceněna. Děkuji za vaši pozornost.
 -Anne Loosmann


Nadace Via
Jih Moravy zasáhla katastrofa nevídaných rozměrů. Nadace Via proto spustila sbírku - dárcovskou kampaň, která pomůže zasaženým obcím, lidem a komunitám, aby se s tragédií dokázali lépe vyrovnat. Vaše dary následně rozdělíme na řešení následků katastrofální bouře, která po sobě zanechala několik zcela zpustošených vesnic. #promoravu Děkujeme za Vaši štědrost.
Výtěžek sbírky putuje na pomoc obyvatelům jihomoravských obcí zpustošených tornádem (konkrétně zejména obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice, Hodonín). Přesné informace o konkrétním využití darovaných prostředků průběžně aktualizujeme. Prostředky rozdělujeme v několika krocích:

  1. Okamžitě jsme uvolnili 25 milionů korun na akutní pomoc obcím. Každé z pěti nejvíce zasažených obcí jsme v prvních dnech po katastrofě odeslali 5 milionů korun. Z těchto prostředků hradí obce zajištění nejakutnějších potřeb jako je odvoz suti či nákup stavebního materiálu. 
  2. Přímá pomoc postiženým lidem. Tuto přímou pomoc koordinujeme s dalšími nevládními organizacemi, které přímo na místě mapují situaci a potřeby místních. Sběr v terénu mají na starosti ADRA, Diakonie a Člověk v tísni, kteří mají zkušenosti v poskytování humanitární i psychosociální pomoci. Výsledkem mapování je databáze domácností, které obratem dostávají příspěvek 150 000 Kč na opravy poničených domu a zajištění základních potřeb. Nadace Via díky vaší obrovské podpoře jsme v prvních týdnech od katastrofy finančně podpořila ze sbírky zhruba 600 domácností. České nevládky koordinovanou prací podpořili už celkem 1450 postižených domácností. 
  3. Po první vlně plošné podpory ve výši 150 tisíc korun na domácnost provádějí operující organizace hlubší šetření v terénu, jehož cílem je průzkum nákladnosti oprav/úplně nových výstaveb u poškozených, zjištění, zda byly domácnosti pojištěny, jaká je výše jejich úspor, v jaké se nachází sociální situaci a další faktory. Na základě tohoto šetření je v potřebných případech pomoc i navýšena v násobných částkách tak, aby se lidé znovu postavili na nohy. 
  4. V horizontu dalších měsíců následně plánujeme podpořit iniciativy a projekty, které pomohou region znovu postavit na nohy a vrátit život do zasažených obcí. Na rozdělení výtěžku sbírky spolupracujeme také s Jihomoravskou komunitní nadací, která sídlí přímo v Moravské Nové Vsi, jedné z nejvíce postižených obcí.
  5. Menší část výtěžku celé sbírky poputuje také na Lounsko, kde sběr prostředků na obnovu zajišťuje ve spolupráci s Nadací Via Ústecká komunitní nadace.
Děkujeme za vaši mimořádnou štědrost a velkorysost.

Vzhledem k velkému množství dotazů, které nám posíláte, jsme se rozhodli shromáždit všechny důležité informace týkající se sbírky na jednom místě.

Vám všem, štědrým dárcům, samozřejmě zašleme potvrzení o daru a veškeré informace o využití.

Sending healing prayers.

Cindy Duchemin
50 €

Love and peace during the recovery.

Dárce
50 €

Climate change is real. These people need assistance! So unexpected. Please help

Michele Tingley

Sending loving thoughts your way.

Jill Lacaillade

Sending love and strength to you and your family and friends back home.

Kim Loosmann

My thoughts are with you all.

Dárce

Sending all of you love

Monika/Anne Stodulkova/Loosmann
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy