Jan Votava: Dárcovská výzva pro projekt Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy

ŠKODOVÁCI POMOHOU.

vybíráme od 25.6.2021
132 700 Kč
vybráno 13 % z 1 000 000 Kč

zbývá

1 den

přispělo

211 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pomozme lidem, které překvapila tato zničující bouře. Nikdo z nás by to nechtěl prožít. Myslíme na vás. 
Nadace Via
Jih Moravy zasáhla katastrofa nevídaných rozměrů. Nadace Via proto spustila sbírku - dárcovskou kampaň, která pomůže zasaženým obcím, lidem a komunitám, aby se s tragédií dokázali lépe vyrovnat. Vaše dary následně rozdělíme na řešení následků katastrofální bouře, která po sobě zanechala několik zcela zpustošených vesnic. #promoravu Děkujeme za Vaši štědrost.
Výtěžek sbírky putuje na pomoc obyvatelům jihomoravských obcí zpustošených tornádem (konkrétně zejména obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice, Hodonín). Přesné informace o konkrétním využití darovaných prostředků průběžně aktualizujeme. Prostředky rozdělujeme v několika krocích:

  1. Okamžitě jsme uvolnili 25 milionů korun na akutní pomoc obcím. Každé z pěti nejvíce zasažených obcí jsme v prvních dnech po katastrofě odeslali 5 milionů korun. Z těchto prostředků hradí obce zajištění nejakutnějších potřeb jako je odvoz suti či nákup stavebního materiálu. 
  2. Přímá pomoc postiženým lidem. Tuto přímou pomoc koordinujeme s dalšími nevládními organizacemi, které přímo na místě mapují situaci a potřeby místních. Sběr v terénu mají na starosti ADRA, Diakonie a Člověk v tísni, kteří mají zkušenosti v poskytování humanitární i psychosociální pomoci. Výsledkem mapování je databáze domácností, které obratem dostávají příspěvek 150 000 Kč na opravy poničených domu a zajištění základních potřeb. Nadace Via díky vaší obrovské podpoře jsme v prvních týdnech od katastrofy finančně podpořila ze sbírky zhruba 600 domácností. České nevládky koordinovanou prací podpořili už celkem 1450 postižených domácností. 
  3. Po první vlně plošné podpory ve výši 150 tisíc korun na domácnost provádějí operující organizace hlubší šetření v terénu, jehož cílem je průzkum nákladnosti oprav/úplně nových výstaveb u poškozených, zjištění, zda byly domácnosti pojištěny, jaká je výše jejich úspor, v jaké se nachází sociální situaci a další faktory. Na základě tohoto šetření je v potřebných případech pomoc i navýšena v násobných částkách tak, aby se lidé znovu postavili na nohy. 
  4. V horizontu dalších měsíců následně plánujeme podpořit iniciativy a projekty, které pomohou region znovu postavit na nohy a vrátit život do zasažených obcí. Na rozdělení výtěžku sbírky spolupracujeme také s Jihomoravskou komunitní nadací, která sídlí přímo v Moravské Nové Vsi, jedné z nejvíce postižených obcí.
  5. Menší část výtěžku celé sbírky poputuje také na Lounsko, kde sběr prostředků na obnovu zajišťuje ve spolupráci s Nadací Via Ústecká komunitní nadace.
Děkujeme za vaši mimořádnou štědrost a velkorysost.

Vzhledem k velkému množství dotazů, které nám posíláte, jsme se rozhodli shromáždit všechny důležité informace týkající se sbírky na jednom místě.

Vám všem, štědrým dárcům, samozřejmě zašleme potvrzení o daru a veškeré informace o využití.

Přejeme hodně síly a posíláme 1000,-. Manželé Dietlovi

Ivana Andersová
1 000 Kč

Držte se myslíme na vás

Kateřina Havlasová
300 Kč

Držte se. Snad vám to alespoň trochu pomůže.

Lukáš Grmolec

Zvládnete to ...Protože když se v ČR něco děje lidé si vždy pomohou ❤️

Dana Štěrbová
500 Kč

Ať jste co nejdříve zase v pořádku, držím palce.

Jana Levkina
1 000 Kč

Posláno. Myslíme na vás, držte se, přeji hodně zdraví a sílu pozůstalým. Kristýna

Kristýna Mitrová
300 Kč

Přeji všem zdraví a ať se z toho co nejrychleji dostanou

Jozef Landsman
1 000 Kč

Myslíme na Vás

Vladimír Kosina
500 Kč

Přeji Všem lidem postižením touto hrůzou události ať se brzy zotaví z jejich následků ❤️ a doufám že každý škodovák nějakou tu korunu pošle 🙏🏻 Myslím že si ani neumíme představit co na Moravě zažívají

Gabriela Thimová
500 Kč

Hodně síly ❤️

Kristýna Repiská
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy