CZ / EN
CBRE Czech Republic: Dárcovská výzva pro projekt Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy

CBRE pomáhá zničeným obcím na jihu Moravy

vybíráme od 25.6.2021
113 094 Kč
vybráno 75 % z 150 000 Kč

zbývá

1 den

přispělo

103 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Čtvrteční bouřky a tornádo na jižní Moravě po sobě zanechaly mohutné škody. Obyvatelé postižených jihomoravských obcí nyní potřebují naši pomoc. Zapojte se do naší výzvy! 
Pro zaměstnance a přátelé CBRE jsme zřídili tuto výzvu, prostřednictvím které chceme podpořit obyvatele postižených oblastí. Výtěžek bude připojen ke sbírce, která byla založena Nadací VIA. Vybrané peníze budou následně rozděleny na řešení následků katastrofální bouře, která po sobě zanechala několik zpustošených vesnic.

Děkujeme za vaši solidaritu.

Myslíme na všechny zasažené rodiny. Držte se! #promoravu
Nadace Via
Jih Moravy zasáhla katastrofa nevídaných rozměrů. Nadace Via proto spustila sbírku - dárcovskou kampaň, která pomůže zasaženým obcím, lidem a komunitám, aby se s tragédií dokázali lépe vyrovnat. Vaše dary následně rozdělíme na řešení následků katastrofální bouře, která po sobě zanechala několik zcela zpustošených vesnic. #promoravu Děkujeme za Vaši štědrost.
Výtěžek sbírky putuje na pomoc obyvatelům jihomoravských obcí zpustošených tornádem (konkrétně zejména obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice, Hodonín). Přesné informace o konkrétním využití darovaných prostředků průběžně aktualizujeme. Prostředky rozdělujeme v několika krocích:

  1. Okamžitě jsme uvolnili 25 milionů korun na akutní pomoc obcím. Každé z pěti nejvíce zasažených obcí jsme v prvních dnech po katastrofě odeslali 5 milionů korun. Z těchto prostředků hradí obce zajištění nejakutnějších potřeb jako je odvoz suti či nákup stavebního materiálu. 
  2. Přímá pomoc postiženým lidem. Tuto přímou pomoc koordinujeme s dalšími nevládními organizacemi, které přímo na místě mapují situaci a potřeby místních. Sběr v terénu mají na starosti ADRA, Diakonie a Člověk v tísni, kteří mají zkušenosti v poskytování humanitární i psychosociální pomoci. Výsledkem mapování je databáze domácností, které obratem dostávají příspěvek 150 000 Kč na opravy poničených domu a zajištění základních potřeb. Nadace Via díky vaší obrovské podpoře jsme v prvních týdnech od katastrofy finančně podpořila ze sbírky zhruba 600 domácností. České nevládky koordinovanou prací podpořili už celkem 1450 postižených domácností. 
  3. Po první vlně plošné podpory ve výši 150 tisíc korun na domácnost provádějí operující organizace hlubší šetření v terénu, jehož cílem je průzkum nákladnosti oprav/úplně nových výstaveb u poškozených, zjištění, zda byly domácnosti pojištěny, jaká je výše jejich úspor, v jaké se nachází sociální situaci a další faktory. Na základě tohoto šetření je v potřebných případech pomoc i navýšena v násobných částkách tak, aby se lidé znovu postavili na nohy. 
  4. V horizontu dalších měsíců následně plánujeme podpořit iniciativy a projekty, které pomohou region znovu postavit na nohy a vrátit život do zasažených obcí. Na rozdělení výtěžku sbírky spolupracujeme také s Jihomoravskou komunitní nadací, která sídlí přímo v Moravské Nové Vsi, jedné z nejvíce postižených obcí.
  5. Menší část výtěžku celé sbírky poputuje také na Lounsko, kde sběr prostředků na obnovu zajišťuje ve spolupráci s Nadací Via Ústecká komunitní nadace.
Děkujeme za vaši mimořádnou štědrost a velkorysost.

Vzhledem k velkému množství dotazů, které nám posíláte, jsme se rozhodli shromáždit všechny důležité informace týkající se sbírky na jednom místě.

Vám všem, štědrým dárcům, samozřejmě zašleme potvrzení o daru a veškeré informace o využití.

Myslíme na Vás....

Romana Apltová

https://www.darujme.cz/vyzva/1202185

Radek Čuhel
1 000 Kč

Držte se...

Ondrej Mosansky
1 000 Kč

Moravo, drž se!

Martina Millerová
500 Kč

Držím palce :)

Marcela Škodáčková

My sister lost her house during the tornado. Luckily she and her family are alright. Thanks to everyone for your contribution.

Stanislav Beno

Jsme s vámi

Milan Malkovský
1 000 Kč

Držte se.

Dana Václavíková
1 000 Kč

To the people

Constanze Daburon

Fingers crossed 🤞

Omar Sattar
50 €
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy