Daniel Slavíček: Dárcovská výzva pro projekt Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy

Pomoc jižní Moravě

vybíráme od 24.6.2021
195 493 Kč
vybráno 98 % z 200 000 Kč

přispělo

267 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Pojďme společně pomoci těm kteří to nyní nejvíce potřebují!
Jižní Morava prochází těžkou zkouškou. A proto bude potřebovat každou pomoc. Rozhodli jsme se přidat se k nadaci Via a pomoci všem těm, kteří to v současné době potřebují a budou potřebovat nejvíce. Můžete přispět jakoukoliv částkou. Za každou částku budeme rádi.  

Ani ne pár hodin po spuštění této sbírky a pomalu se blížíme, k naší vytyčené částce tedy 200 tisíc korun! Jste neuvěřitelní. Všem, kteří přispěli jakoukoliv částkou mnohokrát děkujeme. Bez Vaší pomoci, by to nešlo

Založení výzvy

Nadace Via
Jih Moravy zasáhla katastrofa nevídaných rozměrů. Nadace Via proto spustila sbírku - dárcovskou kampaň, která pomůže zasaženým obcím, lidem a komunitám, aby se s tragédií dokázali lépe vyrovnat. Vaše dary následně rozdělíme na řešení následků katastrofální bouře, která po sobě zanechala několik zcela zpustošených vesnic. #promoravu Děkujeme za Vaši štědrost.
Výtěžek sbírky putuje na pomoc obyvatelům jihomoravských obcí zpustošených tornádem (konkrétně zejména obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice, Hodonín). Přesné informace o konkrétním využití darovaných prostředků průběžně aktualizujeme. Prostředky rozdělujeme v několika krocích:

  1. Okamžitě jsme uvolnili 25 milionů korun na akutní pomoc obcím. Každé z pěti nejvíce zasažených obcí jsme v prvních dnech po katastrofě odeslali 5 milionů korun. Z těchto prostředků hradí obce zajištění nejakutnějších potřeb jako je odvoz suti či nákup stavebního materiálu. 
  2. Přímá pomoc postiženým lidem. Tuto přímou pomoc koordinujeme s dalšími nevládními organizacemi, které přímo na místě mapují situaci a potřeby místních. Sběr v terénu mají na starosti ADRA, Diakonie a Člověk v tísni, kteří mají zkušenosti v poskytování humanitární i psychosociální pomoci. Výsledkem mapování je databáze domácností, které obratem dostávají příspěvek 150 000 Kč na opravy poničených domu a zajištění základních potřeb. Nadace Via díky vaší obrovské podpoře jsme v prvních týdnech od katastrofy finančně podpořila ze sbírky zhruba 600 domácností. České nevládky koordinovanou prací podpořili už celkem 1450 postižených domácností. 
  3. Po první vlně plošné podpory ve výši 150 tisíc korun na domácnost provádějí operující organizace hlubší šetření v terénu, jehož cílem je průzkum nákladnosti oprav/úplně nových výstaveb u poškozených, zjištění, zda byly domácnosti pojištěny, jaká je výše jejich úspor, v jaké se nachází sociální situaci a další faktory. Na základě tohoto šetření je v potřebných případech pomoc i navýšena v násobných částkách tak, aby se lidé znovu postavili na nohy. 
  4. V horizontu dalších měsíců následně plánujeme podpořit iniciativy a projekty, které pomohou region znovu postavit na nohy a vrátit život do zasažených obcí. Na rozdělení výtěžku sbírky spolupracujeme také s Jihomoravskou komunitní nadací, která sídlí přímo v Moravské Nové Vsi, jedné z nejvíce postižených obcí.
  5. Menší část výtěžku celé sbírky poputuje také na Lounsko, kde sběr prostředků na obnovu zajišťuje ve spolupráci s Nadací Via Ústecká komunitní nadace.
Děkujeme za vaši mimořádnou štědrost a velkorysost.

Vzhledem k velkému množství dotazů, které nám posíláte, jsme se rozhodli shromáždit všechny důležité informace týkající se sbírky na jednom místě.

Vám všem, štědrým dárcům, samozřejmě zašleme potvrzení o daru a veškeré informace o využití.

I mala pomoc ma smysl, drzte se!

Martin
250 Kč

Nejste v tom sami.

Dominik Polách
100 Kč

Myslím na Vás !

Alois Buráň
500 Kč

Držíme palce, bojujte

Lenka Felgrová

Moravo, drž se!

Tomáš Trubka
1 000 Kč

Bude líp

Jiří Kopecký
150 Kč

Držte se!

Jogurti KTMT
1 000 Kč

Drzte se

Honza

Prajem ľuďom postihnutým ničivou búrkou veľa síl. Odo mňa aspoň skromných 125 Kč. Držte sa!

Matúš Kollár
125 Kč

Hodně síly🙏Jsme s vámi❤️

Zdeňka Karasová
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Via, projekt: Pomozme zničeným obcím na jihu Moravy