Lucie Podlešáková: Dárcovská výzva pro projekt Pomozme Danečkovi, aby mohl udělat své první krůčky

Pomozte udělat Danečkovi své první krůčky

vybíráme od 16.3.2021
25 000 Kč
vybráno 100 % z 25 000 Kč

zbývají

3 dny

přispělo

35 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Drazí přátelé, tohle jsou moje dvojčátka Adélka a Daneček a budou jim 4 roky. Adélka je zdravá, ale Daneček je kvůli mozkové obrně a prodělané rakovině na úrovni půlročního miminka. V současné době by nám moc pomohla terapie TheraSuit. Prosím pomozte nám se na ni složit. Část už máme. Moc děkujeme!  
NADACE LEONTINKA
Tříletý Daneček trpí dětskou mozkovou obrnou. Už na začátku svého života navíc kvůli rakovině sítnice prodělal léčbu chemoterapií, která bohužel očičko nezachránila. Daneček je ale velký bojovník, jehož úsměv Vám rozzáří den. Velkým přáním jeho rodiny je, aby Daneček mohl jednou chodit. K tomu mu můžou pomoci intenzivní rehabilitace TheraSuit.
Tříletý Daneček přišel na svět ve stejný den jako jeho sestřička Adélka. Radost z krásných dvojčátek bohužel netrvala moc dlouho. V pěti měsících lékaři u Danečka objevili rakovinu sítnice na pravém očičku. Ani chemoterapie bohužel nepomohly a Daneček o očičko přišel. Na tom druhém má několik vážných zrakových vad, ty se ale díky terapiím naštěstí daří alespoň zlepšovat. Daneček však trpí ještě dětskou mozkovou obrnou, která výrazným způsobem zpomalila jeho psychomotorický vývoj.

Danečkova maminka neúnavně bojuje za každý malý pokrok, a to i přesto, že se v posledním roce sama potýká se zdravotními problémy. Daneček, jako by to tušil, jí její péči a starost oplácí širokým úsměvem, který je pro jeho okolí nakažlivý. Velkým parťákem je mu také jeho stejně usměvavá sestřička Adélka, která je podle Danečkovy maminky jeho velkou oporou a také něžnou pečovatelkou.

Všichni si moc přejí, aby Daneček jednou mohl chodit. Pomoci mu může série intenzivních rehabilitací TheraSuit, které trénují centrální nervový systém a  pomáhají dětem k samostatné chůzi. Přestože tyto rehabilitace výrazným způsobem zlepšují stav dětí s DMO, nejsou hrazeny pojišťovnou.

Naším cílem je dofinancování první ze série těchto rehabilitací, která stojí 58 000 korun. Díky laskavé podpoře dárců už se podařilo shromáždit úžasných 33 000 korun!
"Nakazil" i Vás Danečkův úsměv? Připojte se k nám, abychom společně pomohli Danečkovi udělat jeho první krůčky!

Více o Danečkovi a jeho příběhu se můžete dočíst na facebookové stránce Pro Danečka, nebo na webové stránce www.pro-danecka.cz, kterou rodině pomohli založit její přátelé. Tyto stránky však mohou pomoci i dalším rodinám, které se ocitly v podobné situaci. Maminka Danečka si uvědomuje, jak složité někdy může být, zjistit potřebné a často klíčové informace, které mohou pomoci zlepšit zdravotní stav dítěte. Nabízí proto svou pomoc a radu všem, kteří potřebné informace teprve hledají. ❤

Luci, držte se. Pevné nervy a zdraví přeji😘.

Kateřina Krausová

Hodně štěstí.

Blanka Sabová
500 Kč

Drzime palce..

David Pospěch
300 Kč

Držím palce 😘

Lucie Vazdová
345 Kč

Držíme palce!

Dárce
500 Kč

Drzime palce ❤

Michaela Přichystalová
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
NADACE LEONTINKA, projekt: Pomozme Danečkovi, aby mohl udělat své první krůčky