Ondřej Prokop: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte ŽIVOT 90

Dárek k mým narozeninám: pomozte seniorům prožít důstojné stáří!

vybíráme od 7.1.2021
40 605 Kč
vybráno 41 % z 100 000 Kč

přispělo

23 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
8. ledna mám narozeniny, letos už 35. A tentokrát jsme se je se ženou rozhodli oslavit trochu "jinak". Každý rok od vás, mé rodiny, přátel, obchodních partnerů a známých dostávám skvělé láhve s alkoholem, sladkosti a další věci, z kterých mám radost. Vždycky si pak říkám, jaké mám štěstí - jenže každý takové štěstí nemá. Proto bych letos tenhle přebytek rád vyměnil za dobrý skutek a poprosil i vás, abyste mi s ním pomohli. Věnujme místo oslavy a dárků peníze na dobrou věc!

Pokud se já nebo mí vrstevníci dostaneme ve stáří do finanční nouze, budeme si za to moci z velké části sami. Pravděpodobně to bude tím, že jsme dost nespořili, neinvestovali a vydělané peníze prohýřili. Dnešní senioři, kteří celý svůj produktivní věk prožili v minulém režimu, však možnost zajistit se finančně na penzi neměli. Stát není schopný dopřát jim důstojné stáří a pokud nemají rodinu, která by se o ně postarala, dostávají se často do těžkých životních situací. Jde o jednu z největších nespravedlností porevoluční éry, kterou zvlášť silně vnímám při návratu ze zahraničních cest. Zatímco jinde si senioři penzi užívají plnými doušky, u nás šetří každou korunu, aby měli vůbec kde bydlet a co jíst. Na koníčky, které milovali celý život, nebo setkání s přáteli už jim zpravidla nezbývá.

Rozhodl jsem se proto prostřednictvím narozeninové sbírky podpořit neziskovou organizaci ŽIVOT 90, se kterou máme dlouholeté skvělé zkušenosti já i moje žena. Bližší informace o organizaci ŽIVOT 90 a jejích aktivitách najdete na webu www.zivot90.cz.

Děkuji za každý příspěvek, jsem vám skutečně z celého srdce vděčný! 
"Zestárnout je krásné, ale také velmi těžké, pokud na to člověk zůstane sám."
Stanislav, 88 let

Obejměte ty, které můžete. U těch ostatních to za vás udělá ŽIVOT 90. Podpořte ŽIVOT 90 a pošlete virtuální objetí.

Více informací o nadaci, kterou mým darem podpoříte najdete zde: https://www.zivot90.cz/cs
ŽIVOT 90, z.ú.
V ŽIVOTě 90 jsme za 30 let naší existence mnohokrát dokázali, že seniorům a seniorkám umíme pomoci. Víme, jak na to, ale potřebujeme k tomu vaši podporu. Děkujeme!
V ŽIVOTě 90 jsme za 30 let naší existence mnohokrát dokázali, že seniorům a seniorkám umíme pomoci. Denně pomáháme 1500 starších lidí. To by ale nebylo možné bez pomoci od našich darujících. Pokud můžete, staňte se naším pravidelným dárcem i Vy. Pravidelné dary pro nás znamenají nejen podporu, ale i jistotu. Děkujeme!

Jak pomáháme?

V centru Prahy provozujeme komunitní centrum pro seniory, seniorky a jejich blízké. Provozujeme celkem 6 sociálních služeb.

Tísňová péče

Měla jsem běžnej den, kdy mi volají z dispečinku, zda je u mne něco nového, jenže já chrčela do telefonu. Ani jsem pořádně nevěděla jak a najednou zvonili u dveří saniťáci. Odvezli mě do nemocnice a zjistili mi covid, ležela jsem tam 14 dnů. Děkuji vám za záchranu. 

Senior telefon

Volám ještě jednou, abych vám poděkoval. Ten hovor s vámi mi vlil novou krev do žil. Dostal jsem pak sílu zavolat synovi a zjistil jsem, že budu pradědeček. 

Poradenské centrum

Moc děkuji za pomoc s nalezením svépomocné skupiny pro lidi, kteří se starají o lidi s demencí. Na skupině už jsem byla a jsem moc spokojená. 

Pečovatelská služba

Vaše vstřícné jednání ve mně vyvolalo hřejivý pocit blízké rodinné sounáležitosti. Klíčovou roli v tom má moje paní pečovatelka. Dokáže mi vždy poskytnout pomoc, zná můj zdravotní stav a umí najít řešení i v úředních věcech. Jsem jí z hloubi duše vděčná. 

Odlehčovací služba

Manžel využil odlehčovací služby již poněkolikáté a byli jsme zase moc spokojení. Pochvala patří především milému personálu. Rádi vašich služeb zase využijeme. 

Centrum aktivního stáří

Ráda jsem docházela na zdravotní cvičení. které mi dělalo dobře a ještě jsem díky tomu poznala prima lidi. Chci vyjádřit hlubokou úctu a poděkování vašim spolupracovnicím, které jsou velmi laskavé, vstřícné a zajímají se, jak by mohly pomoci. 


Podpořte nás pravidelným nebo jednorázovým darem a pomáhejte spolu s námi! Děkujeme!

Vše nejlepší - hlavně hodně zdraví!

Radomír Nepil
2 000 Kč

Vše nejlepší k narozeninám přeje Václav a Václav!

Václav a Václav
2 000 Kč

Stáří v pohodě a v klidu tam, kde to máte rádi.

Tomáš Bříza
1 300 Kč

Skvělý napad
TF

Tomas Fetters
2 000 Kč

Gratuluji

Tomáš Adamják
500 Kč

Pro začátek, abyste se nestyděli se přidat :-)

Ondřej Prokop
1 300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ŽIVOT 90, z.ú., projekt: Podpořte ŽIVOT 90