Dana Palásková: campaign for project Ježíškova vnoučata 2020

Christmas challenge for Ježíškovy vnoučata

we started on 2020-11-27
€612
raised 300 % out of  €204

supported by

16 people
This campaign is already closed. Thank you!
My own social experiment - how much can I raise in my social bubble :)
Hiya,

probably not many of you know that I like to donate money to charities before Christmas. For this year, I decided to try something different and become an ambassador for Ježíškovy vnoučata. Ježíškovy vnoučata's aim is to make life better for seniors who live in senior homes and who often don't have any family left or their families ignore them. You can click on the next tab to find out more but it's only in Czech :( 

The goal of this 'challenge' is to raise 5 000 CZK, which is not that high so I hope we'll reach it! 
To make it more interesting I'm also going to donate an additional 2 000 CZK if the total donations hit 10 000 CZK.

So give it your best! :)

And no pressure whatsoever - if you decide not to donate, I will not delete your number from my phone (probably, I haven't decided yet :P )

Many thanks to all of you who decide to participate!

Dana
Nadační fond Českého rozhlasu
Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od roku 2020 patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé čtyři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než sedmdesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.

Sbírka běží vždy od Tří králů do Tří králů. Tedy po celý rok. Peníze, které se podaří ušetřit po nákupu všech dražších přání ze seznamu, pomáhají plnit přání pro kolektivy domovů po zbytek roku. Například nákupem venkovních společenských her, mobilních zahrádek, nebo předplatným návštěv odborně vedených zvířat.

Od ledna do září 2021 jsme přispěli na 66 přání ze seznamu na www.jeziskovavnoucata.cz za 1 533 353 Kč. A za stejné období jsme pořídili vybavení pro volnočasové aktivity a mobilní zahrádky do domovů pro seniory, předplatili canisterapeutické návštěvy u seniorů a přispěli na "babí léto na cestách" celkovou částkou 1 139 786 Kč. A tím nekončíme. Všechny nevyčerpané finanční dary zůstávají ve veřejné sbírce Ježíškova vnoučata a budeme z nich hradit nákladná přání seniorů v dalším období. Ježíškova vnoučata 2021 startují 15. listopadu. Sledujte nás na www.jeziskovavnoucata.cz a Facebooku.

Děkujeme

Krásný den, paní Dano, děkuji Vám za Nadační fond Českého rozhlasu a Ježíškova vnoučata, že jste založila vlastní výzvu a rozšířila tak rodinu těch, kterým není samota druhých lhostejná. Krásný advent.

Gabriela Drastichová
CZK 300

Dakujem za vyzvu Danco, dufam, ze sa vyzva podari!

Lenka Kruzelova
CZK 300
All donations support organization:
Nadační fond Českého rozhlasu, projekt: Ježíškova vnoučata 2020