Zuzana Loudová: Dárcovská výzva pro projekt Proměň své peníze na dobré skutky

Poděkuj pečovatelům a podpoř dobrovolníky

vybíráme od 24.11.2020
4 950 Kč
vybráno 50 % z 10 000 Kč

přispělo

27 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Ahoj, jsme Zuzka a Monča. Dvě holky, kamarádky, bývalé spolužačky, ale hlavně dobrovolnice Tamjdemu. Neziskovky, která po celé republice pomáhá dalším. A která teď pro jednou sama potřebuje pomoci. A tak jsme se rozhodly konat!  A protože nám jeden dobrý skutek nestačí, máme v plánu rovnou dva! 

Pomozte nám podpořit dobrovolnickou organizaci Tamjdem. Za každých 150 Kč, které darujete, navíc s Mončou předáme jedno s láskou upečené perníkové srdce s ručně psaným poděkováním. A komu? Pečovatelům v sociálních službách, kteří teď v těžkých chvílích nahrazují klientům nejbližší rodinu, která za nimi už několik měsíců nemůže. 

150 Kč - to je jako:
… jeden lístek do kina
… průměrný oběd v restauraci 
… kafe a dortík v oblíbené kavárně
… drink na párty i s dýškem
… vstup do posilovny, fitka nebo bazénu
a nebo jako podpora statečných dobrovolníků a poděkování lidem, kteří si ho opravdu zaslouží.

Uděláme tak společně DVOJITOU radost! 
1.  Podpoříme neziskovou organizaci Tamjdem, aby ustála tento rok a mohla v roce 2021 opět vyrazit pomáhat po celé České republice.
2.  A pošleme poděkování lidem, kteří ze všech svých sil pomáhají TEĎ.

JDETE DO TOHO S NÁMI?


Pokud vás zajímá více informací o nás a Tamjdemu, tady jsou:

Co je Tamjdem?
Tamjdem propojuje lidi a SMYSLUPLNOU práci desítek neziskových organizacích po celé České republice. Pořádá dobrovolnické projekty, kde za dobrovolníky zůstávají opravené ploty, natřená okna, vysázené stromky, nové chodníky i celé zdi. Za víkend dokáže skupinka dobrovolníků odvést práci, která by stála i desítky tisíc korun. V České republice je spousta organizací, které se snaží vytvořit ze světa lepší místo pro život. Mnoho z těchto, často drobných, ale velmi odhodlaných projektů, je závislých na nezištné pomoci dobrovolníků, jelikož někdy zkrátka nemají dost peněz, rukou nebo času. Tamjdem jim tak pomáhá v jejich rozvoji. 

Proč zrovna Tamjdem? 
Koronavirová doba je neúprosná a těžká a Tamjdem je dobrovolnická organizace, jakých je v Česku jako šafránu.. A my ji proto chceme podpořit a pomoci jí znovu popadnout dech. Mnoho dobrovolnických akcí muselo být zrušeno a Tamjdem nemá dost peněz na to, pokračovat v roce 2021. Proto jsme se rozhodli výtěžek této sbírky věnovat právě Tamjdemu, ať práce dobrovolníků a její dopad nezmizí. S Mončou věříme v sílu dobrovolnictví! 

Co pro nás dobrovolnictví znamená? 
M: “Dobrovolnictví vnímám trochu jako životní styl. Vědomí toho, že je důležité společnosti vracet. Pomáhat tam, kde je to potřeba. Přičichla jsem k němu už na gymplu a asi v 16 odjela do Polska učit táborové děti angličtinu a spojila tím příjemné s užitečným — nezištnou pomoc, cestování a poznávání nových lidí. Všechno jsou to věci, které mě baví, naplňují a dávají mi smysl. A Tamjdem je unikátní v tom, že pomáhá tyhle tři věci propojovat. Proto s ním moc ráda spolupracuju a hned jsem souhlasila, že se se Zuzkou pustím do téhle výzvy. Dobré věci se musí dělat i podporovat :)

Z: "Dobrovolnictví není jen o poznávání spousty zájímavých lidí, projektů a míst, kam by se člověk jen tak nedostal, ale především pocit, že se podílím na tom, aby bylo ze světa trochu lepší místo pro život. Pocit, že dělám něco, co má SMYSL a co je užitečné. Přestože jsem vystudovala marketing, komerce ani reklama mi k srdci nepřirostly a již při studiu jsem měla blízko ke společenské odpovědnosti, a to jak k sociální oblasti, tak k té environmentální. Momentálně je pro mě práce v Tamjdemu to pravé, co spojuje všechno, co mám ráda a co mě naplňuje."

P.S. S Mončou jsme se snažily o nahrání videa, kde vám všechno hezky stručně shrneme. Bohužel nás ale ovládly záchvaty smíchu a přežblebty, a tak se náš plán neuskutečnil. Věříme, že to s výzvou půjde lépe, než s videem! A pokud se rozhodnete podpořit naši výzvu vyšší částkou,  k dobrému pocitu obdržíte také sestřih našich nepovedených záběrů, které vás zajisté pobaví. :)

Věříme, že se nám společně podaří výzvu pokořit!

Děkujeme za váš čas a podporu.
Zuzka a Monča :) 


Tamjdem, o.p.s.
V České republice je spousta organizací, které se snaží vytvořit ze světa lepší místo pro život. Mnoho z těchto, často drobných, ale velmi odhodlaných projektů, je závislých na nezištné pomoci dobrovolníků, jelikož někdy zkrátka nemají dost peněz, rukou nebo času. Pomoz nám v roce 2021 propojit 150 dobrovolníků s 15 organizacemi.
Děkujeme všem úžasným lidem za to, že jsme dosáhli částky 45 000 Kč. Tato částka je naším startem do roku 2021. Za každý další příspěvek jsme ohromně vděční a dojatí. Čím více peněz se nám podaří vybrat, tím více akcí budeme moci uskutečnit.     
Zuzka, koordinátorka dobrovolnických akcí                                   

ZA DOBRÝMI SKUTKY MŮŽEŠ STÁT I TY!

A je to takhle jednoduché:
1. Pomoz nám vyslat dobrovolníky k organizacím, které je potřebují.
2. Skupinka dobrovolníků odvede za víkend práci, která by stála desítky tisíc korun a zabrala spoustu času.
3. A je o jeden dobrý skutek a o spoustu usměvavých tváří na světě víc! :) 

Spojujeme lidi a SMYSLUPLNOU práci desítek neziskových organizacích po celé České republice. Pořádáme denní, víkendové a až dvoutýdenní dobrovolnické projekty. Zůstávají za námi opravené ploty, natřená okna, shrabané listí, nové chodníky i celé zdi. Zkrátka pomáháme neziskovkám v jejich rozvoji. 

A co o nás říkají?

Zapoj se s námi do rozvoje dobrovolnictví a neziskového sektoru a pomoz nám vyjet za dobrými skutky i v roce 2021. 
"Až pandemická krize pomine, moc si přejeme být připraveni reagovat a znovu se pustit do práce. Ty zdánlivě malé skutky jednotlivých dobrovolníků, které pomáhají růst desítkám neziskovek ročně a dosahovat jejich vizí, jsou věci, které dělají lidi lidmi.  Pomoz nám ustát rok 2021, ať naše práce a její dopad nezmizí."
Markéta, ředitelka Tamjdemu
I dobro něco stojí.
S Tvou pomocí ale můžeme za 45 000 Kč vyslat 150 dobrovolníků za 15 organizacemi, které mění náš svět k lepšímu. 

Co se za částkami ukrývá?
I když se to na první pohled možná nezdá, je i za dobrovolnickou akcí spousta práce. Naše koordinátorka Zuzka s neziskovkami domluví formu spolupráce, shání a koordinuje organizátory jednotlivých akcí a je jim neustálou oporou. Organizátory musíme nejdříve zaškolit a poskytnout jim potřebný materiál. Za vysláním každého jednoho dobrovolníka je pak několik úkolů, od přijetí přihlášky až po koupení jízdenky na cestu za dobrodružstvím. A tím to nekončí! S našimi dobrovolníky jsme v kontaktu online i offline a neustále se snažíme vymýšlet nová DOBROdružství. Za každým dobrovolníkem je spousta práce, která nám ale dává obrovský smysl. A co Tobě?

Opravdu dobrovolníci pomohou?
Parta DOBROvolníků zvládne za cca 12 hodin odvést práci, která by neziskovku stála desítky tisíc korun. Díky svému nasazení, spolupráci a entuziasmu dokáže skupinka DOBROvolníků hravě postavit zeď, pokrýt střechu, posekat louku nebo připravit dřevo na zimu. 

Kde pomáháme?
Za dobrými skutky až na kraj republiky! Pomáháme například:

POMOZ NÁM do 5. prosince aneb Mezinárodního dne dobrovolníků vybrat co nejvíce, ať to v příštím roce můžeme rozjet ve velkém.

Daruj, sdílej a řekni o nás kamarádům
... Pomoz nám udělat ze světa o trochu lepší místo. Buď v tom s námi!


DĚKUJEME za Tvůj dar a podporu.
za tým Tamjdem
Markéta, Zuzka, Kája a Martin

Holky jste bojovnice, jen tak dál. :)

Šárka
150 Kč

Ste super :)

Barbora Nosková

Máte skvělá, nejen perníková, srdce holky :-))

Jana Rudyšová
150 Kč

Ať se Vám práce daří, děvčata.

Petr Horák
150 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Tamjdem, o.p.s., projekt: Proměň své peníze na dobré skutky