Jan Sviták: Dárcovská výzva pro projekt Kup si pracanta

Prysk běhá pro Rodinu v centru

vybíráme od 16.9.2020
5 600 Kč
vybráno 56 % z 10 000 Kč

přispělo

5 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Přesvědčím partnerku, kamarádky a kamarády v obci Prysk k druhu pohybu, který většina z nich už dlouho nepovažuje za svoji prioritu. Společnými tréninky docílíme absolvování celé trati Běhu Slavíček 2020 pohybem, který alespoň vzdáleně bude připomínat běh. Zafanděte nám a podpořte výzvu finančním darem pro Rodinu v centru.  

Časy, kdy byl běh nedílnou součástí mého života, jsou sice už (zřejmě) nenávratně pryč, ale motivaci k pohybu a zlepšování fyzické kondice je třeba hledat stále. Spojit přípravu na sportovní akci s možností finanční podpory organizace Rodina v centru, která svými sociálními službami zajišťuje kvalitní život dětem na Novoborsku, se mi jeví jako naprosto ideální. Záda bolí, kolena se neohnou, ale rozpohybovat tělo ne za účelem hubnutí nebo jiného nesmyslného cíle, ale kvůli pomoci potřebným, je přesně to pravé. Takže místo přidávání plynu, pojďme do toho.
Rodina v centru pomáhá ohroženým dětem a rodinám na Novoborsku. Nyní staví nové sociální centrum Dům rodiny, které bude pomáhat lidem s řešením dluhů a krizí v rodině. Klienti zde budou mít k dispozici tréninkovou kuchyň a dílnu, konzultovny a učebny. V domě bude sídlit klub pro děti a mládež NZDM Vafle. Plánujeme vybudovat komunitní zahradu.   

 

Rodina v centru, z.ú.
Staráme se o ohrožené děti a rodiny. Aby děti byly šťastné a samy jednou dokázaly vytvořit láskyplný domov. Pomůžeme rodinám vyřešit prakticky cokoli – vztahy, bydlení, práci, dluhy nebo školu. Naši pracovníci jsou klientům k dispozici na třech místech v Novém Boru a prostory nám nestačí. Pomozte nám dostat služby pod jednu střechu.
Pomůžeš postavit dům, kde rodiny v krizi najdou péči a podporu. Každý rok nás navštíví více než 1100 klientů. Naši nejzranitelnější, děti a jejich rodiče, řeší citlivé rodinné problémy v  přeplněné budově, kde je hluk, málo prostoru a děti běhají po chodbách. Chybí konzultovny, učebny, tréninkové dílny a zahrada a hřiště pro děti.

Dlouhodobě bojujeme proti limitům staré budovy. Získali jsme částku 16 205 000 Kč na stavbu Sociálního centra Dům rodiny u Evropského fondu regionálního rozvoje. Dům se už staví.  Potřebujeme 1 500 000 Kč, abychom dům mohli dokončit. Bez dárců se neobejdeme.   

Váš dar zdvojnásobí novoborská sklářská firma LASVIT. Příspěvek 500 Kč od Vás tak nakonec bude znamenat 1 000 Kč na stavbu Domu rodiny. 

Získáte certifikát s vlastním věnováním. Můžete jej darovat svým blízkým a udělat dvojnásobnou radost.  Rodina v centru zlepšuje život dětí a rodin na Novoborsku už 15 let. Přidejte se k nám a společně dokončíme dům, který bude pomáhat našim dětem, aby z nich vyrostli dospělí, kteří nám zajistí klidné stáří.   

"Rozhodně mě Rodina v centru pomohla ve startu do nového života. Už si dokážu sama říct, co potřebuju. Nemusím se řezat jako dřív."  (Jana, 14 let, Nový Bor)

Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Rodina v centru, z.ú., projekt: Kup si pracanta