Jan Kabelka: Dárcovská výzva pro projekt Domov Pomněnka Nové Město na Moravě

Honza pro Pomněnku na „fechtlovi“ kolem republiky

vybíráme od 20.7.2020
30 180 Kč
vybráno 30 % z 100 000 Kč

přispělo

35 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Ahoj všichni, jmenuji se Honza Kabelka a podnikl  jsem velké dobrodružství. Se svým fechtlem jsem za týden objet celou naši krásnou republiku a tím podpořil dobrou věc  organizace Diakonie  ČCE - středisko  v Myslibořicích projekt „ Pomněnka – neobyčejný domov pro  obyčejné  lidi“.
Moje  expedice putování s fichtlem kolem republiky je splněna. Vyrazil  jsem na  cestu 19. 7.  2020 v 16:00 a  vrátil  jsem  se  zpět  přesně  za  týden v neděli  26. 7. 2020.   Ujel  jsem cca 1700 km. Trasu jsem měl  předem naplánovanou, ale nechyběla ani improvizace. Zvolil jsem cestu proti směru hodinových ručiček, přes Pálavu na sever přes Beskydy, Jeseníky, dále na západ přes Krkonoše, jih a zpátky na východ až zpět z bodu   A  do  bodu  B  odkud  jsem  vyjel J Myslibořice. Na níže uvedených odkazech si můžete prohlédnout fotky, videa, trasu a komentáře z cesty, kterou jsem  podnikl. Nejen  jsem  si  splnil  sen a  něco dokázal  ale  především svým  činem jsem  chtěl  podpořit  projekt  Diakonie  ČCE – středisko v Myslibořicích  se  stavbou  nového  domova pro   seniory „Pomněnka „ v Novém  městě na Moravě,  který  je určen  především  lidem trpících  Alzeimerovou  nemocí. Protože  mi  není   lhostejný  problém   přibývajících  lidí   s demencí,  chci  jim  pomoci. Za  vaši  podporu a  přízeň  vám  velice  děkuji.  Vybrané  finanční  prostředky  bych konkrétně rád využil na zakoupení rehabilitačního přístroje Motren, který pomáhá lidem s omezenou možností pohybu a  byl by určený  právě  do  nového  domova  Pomněnka. Cena tohoto přístroje je 96 000,-Kč. Věřím,  že  do konce  mé  výzvy 21. 8. 2020 se  této   částky  podaří dosáhnout. Stále můžete pomoci získat finanční prostředky na rehabilitační přístroj do nového domova „Pomněnka" v Novém Městě na Moravě a  tím podpořit   jejich  projekt „ Pomněnka – neobyčejný domov pro  obyčejné  lidi“. Ještě  jednou  Vám  všem  děkuji.

Koukněte  na  mou  cestu: https://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=15.4940204&y=49.8027591&z=8&dim=5eeb0df840a013b598e056fb
Sledujte https://1url.cz/@diakonie.facebook organizace,  kde sdílím  své zážitky. 

Diakonie ČCE - středisko v Myslibořicích
V Novém Městě na Moravě stavíme nový domov pro seniory, který bude sloužit lidem s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demence. V Novém Města tato služby chybí a naším cílem je, aby tito lidé mohli zůstat v dosahu svých blízkých v místě, kde prožili většinu svého života.
Pomoc má mnoho tváří
Hledáme proto způsoby, jak být nablízku více lidem, kteří potřebují pomoc. 
Proto chceme postavit v Novém Městě na Moravě Domov Pomněnka
Co je naším cílem:
Umožnit lidem z Nového Města na Moravě, kteří onemocněli Alzheimerovou chorobou nebo jiným druhem demence, aby mohli co nejdéle žít na dosah svých blízkých, ve známém prostředí, s profesionální péčí zavedeného poskytovatele sociálních služeb.V Novém Městě neexistuje žádný domov, který by mohl poskytnout specializovanou péči pro lidi s Alzheimerovou chorobou nebo jinými typy demence.
Senioři s demencí potřebují péči 24 hodin denně v prostředí, které je pro ně bezpečné a příjemné. Zajistit takovou péči v rámci terénní pečovatelské služby nebo v domě s pečovatelskou službou je takřka nemožné. A prognózy jsou neúprosné: počet lidí s tímto onemocněním se kvůli stárnutí populace pravděpodobně každých dvacet let zdvojnásobí.
Domov Pomněnka, který začneme stavět na jaře 2021.  Poskytneme bydlení a podporu třiceti seniorům. Budovu navrhli architekti ze studia O dům dál - Architekti, přímo na míru jejich potřebám. Bude mít několik kuchyněk a jídelen pro společné vaření i ochutnávání a bezpečnou vnitřní zahradu, kde se nikdo nezatoulá.


O dotaci na stavbu domova jsme žádali třikrát. Potřetí to vyšlo, ale polovinu prostředků musíme zajistit z vlastních zdrojů. Více o projektu najdete tady.  V  případě, že  Vám není  lhostejný náš  projekt a  rozhodnete  se  nás  podpořit,  velice  Vám  děkujeme  za  Vaši  štědrost a odhodlání  nám pomoci. 

Ráda jsem přispěla.

Ludmila Loukotová
2 000 Kč

Přispět je to nejmenší, co mohu udělat. Honza Kabelka má můj obdiv, že do toho pro dobrou věc takhle šel!

Tomáš Loukota
1 676 Kč

Držím pěsti, ať se brzy můžou klienti ubytovat. 😉

Dana Kratochvílová
200 Kč

Na Pomněnku sbíráme taky, tak aspoň symbolicky :-) Šťastnou cestu přejeme z ústředí Diakonie.

Jan Soběslavský
168 Kč

🍀

Dárce
100 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Diakonie ČCE - středisko v Myslibořicích, projekt: Domov Pomněnka Nové Město na Moravě