Radka Kučerová: Dárcovská výzva pro projekt Zlepšete s námi život dětí!

Běžecká výzva Slavíček 2019

vybíráme od 6.9.2019
3 250 Kč
vybráno 65 % z 5 000 Kč

přispělo

10 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Jmenuji se Radka a je mi 44 let. Učím v ZŠ náměstí Míru v Novém Boru. Mým posláním je práce s dětmi, kterou bych neměnila za nic na světě. S během jsem se začala více „kamarádit“ v březnu 2019. Z internetových stránek jsem se dozvěděla o Běžecké výzvě 2019 pro novoborskou neziskovku Rodina v centru. Výzva není jen o překonání sebe sama, ale i pomoci. Jde o pomoc dětem, které se perou se složitou životní situací. Tehdy bylo rozhodnuto. Budu ráda, když přispějete. Přijďte mi fandit v Běhu na Slavíček v neděli 29. září 2019 nebo můžete držet palce z pohodlí domova a podpořit moji snahu darem pro děti, které to potřebují.  

Proč? 
Sama jsem s takovými dětmi přišla při své pedagogické práci do kontaktu a vím, jak je důležitá empatie, pomoc, podpora i víra, že vše společnými silami dokážeme. I já doposud bojuji, nemyslete si, stále překonávám svoje limity. Začínala jsem na 3 km a nyní uběhnu už 22 km.

Já a běh
Běh mi pomáhá s odreagováním, se zvládáním životních zkušeností a jak se říká k „ vyčištění hlavy“. Na začátku pro mě byla velkou motivací skupina běžců na sociální síti, kde jsme společně sdíleli své úspěchy i karamboly, navzájem se podporovali a chválili i za sebemenší zlepšení. Nepatřím mezi profi běžce, ale běhám si pro dobrý pocit, pro radost a ráda bych předala dál mé motto, že věk je jenom číslo. 

Rodina v centru
Rodina v centru už 14 let poskytuje širokou škálu služeb pro rodiny s dětmi z Nového Boru a okolí. Stará se o děti v rodinné poradně, pomáhá pěstounským rodinám, pracuje s dětmi ze sociálně nepodnětného prostředí v nízkoprahovém klubu Vafle i ve školách. Provozuje dluhovou poradnu, Mateřské centrum a Miniškolku Koblížek.

Děkuji pěkně za motivaci, podporu a pomoc Vás všech ostatních.

Mgr. Radka Kučerová


Rodina v centru, z.ú.
Odbornými sociálními službami zlepšujeme život dětí na Novoborsku. Známe každodenní starosti a potíže rodin a dětí a podle jejich potřeb jim pomáháme.
Jsme tu pro děti a rodiny z Nového Boru a okolí.  

Rodiny v krizi využívají psychologické terapie, mediace nebo dluhové poradenství. Pěstounské rodiny se na nás obracejí s těžkostmi při péči o přijaté dítě. Děti a mládež v náročné životní situaci se pravidelně setkávají s našimi lidmi z nízkoprahového klubu Vafle. Rodiny, které hledají zábavu a trochu poučení, navštěvují Mateřské centrum a dětskou skupinu Koblížek. 

Těšíme se na setkávání s vámi v roce 2024! 
Vaše Rodina v centru👍

Venda Kučera
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Rodina v centru, z.ú., projekt: Zlepšete s námi život dětí!