CZ / EN
Kateřina Petrášová: campaign for project Podporujeme Ronju

I will walk so that Ronja can walk too - to walk 250 km (part) of the trans carpathian hike

we started on 2019-07-22
€4,630
raised 166 % out of  €2,793

supported by

125 people
This campaign is already closed. Thank you!
At the end of July, I will set out on a 250 km long route in the Carpathian arch and will dedicate the entire trip to Ronja and her family - www.ronjicka.cz - I have never done anything like this before. I love walking, I go hiking a lot, especially in the mountains, but now – for the first time in my life – I want to walk for a cause that is close to my heart. I want to walk for Ronja, who cannot. Ronjicka was born prematurely, has cerebral palsy and has been through a lot during the first years of her life.

Unfortunately, she cannot walk alone yet, but she has got great potential! She is a sweetheart and you will love her the second you meet her. Special physiotherapy is helping her to learn how to walk and eliminates the constant pain she is in. The targeted amount I am hiking for will provide for at least one month (!!) of neurorehabilitation sessions, what a huge thing!

You can support Ronja either financially, promoting this challenge or by simply following my hike. I will start at Bumbalka and head towards Slovakia – Mala and Velka Fatra, Nizke Tatry. There I will be joined by my super good travelling buddy Sona. Maybe some of you would like to join us as well? Please do get in touch with me, follow my trip on FB to learn about my whereabouts, I’d be super happy if you do so.Last but not least, you may wonder how I know Ronja. I have known Ronja's mom for some time. After the Balkan war, Adela organized a camp for children in need and I had the good fortune of being there and helping her to run it. She organized everything, got the funds and support and after what those kids had been through, she managed to put a smile on their face again. And now, she is the one who needs help. 

AFTER THE CHALLENGE!
So, if we manage to raise more than 100 000, - KC (4000 eur)  – that would be HUGE – Adela and I will publicly declare our commitment to start a 'Month of Movement for Ronja' - we will walk/run/bike 5km every single day, for 31 days. Those of you who know us, really know what a big deal that would be, 5km a day. And why don't you join us in this challenge too? Come and do it!

Finally, we really appreciate your support in any kind of form or shape and would like to thank you with little something in return:

30 eur - We'll send you a postcard from our travel.
50 eur - Just like in the fairy tale, the Fairy Godmother (the postman in this case), will get you something we pick along the way (wink, wink).
80 eur - Photo calendar from the journey.
100 eur - Dreamcatcher from Adela.
200 eur - Video greeting from the journey with a personal 4-line dedication (wink, wink).

Thank you so much.
Later, you can find more information on my facebook.

Aktualizace od mámy Adély: Po čtrnácti dnech intenzivní rehabilitace v Centru Hájek končíme a nesmírně vám všem děkujeme za to, že jsme tu mohli s Ronjou cvičit. Special thanks to Katerina Petrasova and her crew!

Na rehabilitaci neutratíme celou částku.  Budeme zde  informovat jaká částka zůstala a co se s ní stane.  Stejně jako na facebooku Katerina Petrasova a Adel Van Kubicko a  instagramu katkapet247.

Jedeme a frčíme a vám děkujeme.RONJA V AKCI
Měsíc uplynul jako voda a my jsme úspěšně ukončily i after výzvu – slíbily jsme, že pokud vybereme částku vyšší než 100 000,- každý den pak po dobu jednoho měsíce uběhneme, ujdeme nebo ujedeme 5 km. A stalo se. Adéla se moc omlouvá, z pochopitelných důvodů to nebylo na stoprocent, ale její běžecké kroužení kolem kočárku je neskutečné. K after výzvě se přidaly kamarádky Eva a Dominika. Dominika taky dala 100%, Eva o fous, nebýt cesty do Londýna. Bylo fajn mít, alespoň na dálku, parťačky.

Výbornou zprávou je, že se podařilo hned využít nasbírané částky – Ronja nastoupila na svůj pobyt do sanatoria. Finální částka se ještě navýší o doplatky, které budou jasné na konci pobytu. Informace kolik prostředků z peněz zbylo a co se s nimi bude dál dít naleznete i zde. Fotky z pobytu níže.

A tady pár slov od mámy Adély: Ronja díky vám nelení a cvičí. Je to před zimou poslední možnost, neboť když není nemocná, tak se stejně držíme velmi zkrátka a žádné ordinace ani jiné instituce, kde hrozí nakažení virózou nenavštěvujeme. Ronja cvičí s Kostějem Nesmrtelným a Filipem, denně má skutečně důkladné masáže, hodinu klasiky a půl hodiny reflexní, jezdí na kole a učí se na ergoterapii. Celá terapie probíhá v naprostém soukromí na Vlčí boudě v Brdech alias v Centru Hájek. To jsme si vybrali z toho důvodu, aby mohla případně Ronja pokračovat ambulantně ve stacionáři, včetně cvičení, což žádné jiné centrum v Česku nenabízí. Vřelé díky!

A teď ještě něco k výzvě. Budete-li chtít jít netradičně do oslavy narozenin nebo podpořit svoji oblíbenou neziskovku nebo téma, které dělá či konkrétního člověka, pojďte do výzvy. Inspirovat se můžete tady: https://www.darujme.cz/vyzvy. Moc ráda s vámi nasdílím své první zkušenosti.

Nikdy nezapomenu na těch deset minut, které následovaly po zveřejnění výzvy na facebooku – nedělo se nic, žádný lajk, nic. Začala jsem okamžitě propadat panice – do čeho jsem se to pustila, no nazdar apod. Za pár minut na to přišla první platba – 2 000,-. Byla jsem chvíli v šoku, pak jsem se začala radovat a pak už to byla jedna velká jízda až doteď. Bavilo mě vytvářet emailové skupiny na oslovení, občas se to vesele poskládalo. Leckdy jsem váhala zda dotyčnou/dotyčného po tak dlouhé době oslovit. Nakonec jsem se díky výzvě, alespoň přes technologie, dostala do kontaktu s lidmi, které jsem už dlouho neslyšla.Chodily od vás povzbudivé a dojemné zprávy a děkovné emaily. Moc za ně děkuji. A tak vysoká částka? Musíme říci, že hodně k ní pomohlydvě 10 000,- a dvě 5 000,- platby. A velká kupa dvoutisícových. Tím, že pak řada lidí přispěla dalšími částkami jste krásně a plynule finální číslo zvedali. Tedy vy. Já jsem v tuto dobu už byla v terénu. A terén stál taky za to, ale to až zase příště.

Výzva mi už teď chybí.AFTER VÝZVA - #31 (25. 9.)
Poslední den after výzvy. Je až neuvěřitelné, jak ten měsíc uběhl. Zakončila jsem výjezdem na koloběžce. Udělala jsem si pauzu v sadu, popřemýšlela jsem si nad výzvou i after výzvou a napsala si pár poznámek. 

Po celou dobu se na 100 % držela i Dominika. Evě chyběl jen jeden týden (přeci jen cesta do Londýna s pravidelností poněkud zamávala, nicméně chodila, chodila). Adéla dělala co mohla a její přehled naleznete komplet na fb Adel Van Kubicko.

Holky moc děkujeme!AFTER VÝZVA - #30 (24. 9.)
Katka: Koloběžku vystřídalo kolo, opět klasická podvečerní varianta. Tam a zpět, klidná, nenáročná, pětka.

AFTER VÝZVA - #29 (23. 9.)
Katka: Opět klidný vesnický život a podvečerní koloběžková výprava. Jen z těch polí se, nově, line ten svěží závan hnoje :-).Adéla: Předposlední den začal ve tři ráno :DAFTER VÝZVA - #28 (22. 9.)
Katka: Po sobotní pobíháním při baseballu mám všechno totálně namožené, takže pětikilometrová trasa zpět k autu svižnou chůzí se ukazuje jako ideální. Svaly se trochu protáhnou a ještě si s Ifkou popovídáme. Jen fotečku jsme si neudělaly.
Adéla: Dnes poddpoloviční výkon v mrakotách.AFTER VÝZVA - #27 (21. 9.)
Katka:  Sobota tentokrát spojená s tradičním hraním baseballu. Pětikilometrový okruh nabízí  cesta k louce. Zapojila jsem tentokrát děti kamarádů. Popovídali jsme si o tom, co pro ně znamená slovo charita a pomoc, zjistila jsem, že už mají leccos za sebou (školní bazárky, charity běhy) a i hodně před sebou.Adéla: Její zprávy můžete sledovat na facebooku Adel Van Kubicko.

AFTER VÝZVA - #26 (20. 9.)
Katka: Opět krásných pět kilometrů Brnem - chůze, tentokrát v nové společnosti. Jurášek s námi šel jen část, ale šel. A od každého z mužů jsem dostala kvítí, to máme novinku :-).Adéla: Její zpravodajství můžete sledovat na jejím fb Adel Van Kubicko.


AFTER VÝZVA - #25 (19. 9.)
Katka: Opět pecka spojená s "povinným" kroužením. Jít na sraz a předtím dát 5 km vyžaduje častokrát trochu improvizace. Jako teď. Pokud je mezi místem A místem B kopec, tak je potřeba se tam vypravit. Tuším, že některé cesty jsem prošlapala poprvé. Špilbééérk.


Adéla: Sledovat její pokroky můžete na fb Adel Van Kubicko.

AFTER VÝZVA - #24 (18. 9.)
Katka: Pobyt v Brně opět překvapil. Pobývám ve svém bývalém podnájmu a nostalgie blízké běžecké trasy, kde jsem toho naběhala dosti, mě hned po ránu vytáhla do terénu. Takže opět výběh. Něco málo přes 6 km a radosti kopec.Adéla: Tohle je pecka. Tak já se 5 let vymlouvám, že v Praze se mi nechce běhat, nechce pohybovat, abych nedejchala ty výpary a nakonec, když jsem donucená, tak se vyjeví, že splnit velenáročný úkol mi nakonec jde lépe tady. Budiž zmíněno, že mi v tom pomáhá Letenský park, Marek, který chodí s Ronjou na dlouhé procházky celá léta a díky výzvě mě i vytáhne :) a taky Rekola a Lime, díky kterým překonávám mozkovou bariéru. Takže včera opět 5,6 km Letenským parkem a večerní procházkou s kočárkem. Děkuju!!!!!!!AFTER VÝZVA - #23 (17. 9.)
Katka: Dny jsou krásné, relativně teplé, takže opět vycházka. Po trochu náročnějším pracovním dni novou cestou domů. A aby to vyšlo, musela jsem si jít ještě ve finále "zakroužit" :-). Jistota je jistota.


Adéla: Zpravodajství hledejte na fb Adel Van Kubicko. Děkujeme.

AFTER VÝZVA - #22 (16. 9.)
Katka: Zásadní změna ve stylu. Podzim se sice už lehce hlásí, ale v teplejší dny se na brusle dá v pohodě vyrazit. Tentokrát s velkou posilou v podobě bráchy a neteře Míši. Moc jsme si to užili a kilometrů bylo taky víc než dost.
Adéla: Novinky a aktuální sitauci můžete sledovat na fb Adel Van Kubicko.

AFTER VÝZVA - #21 (15. 9.)
Katka: Původní plán vyrazit na dvě hodiny na procházku a kouknut po houbách se poněku ztvrnul. No, když se daří, tak se daří. Ale na tu bídu, pár hub nalezeno.

Adéla: Zpravodajství můžete průběžně najít na fb Adel Van Kubicko.

AFTER VÝZVA - #20 (14. 9.)
Katka: Návrat po týdnu domů, energeticky náročný den, takže 5 km vyřešeno kolem - přiznávám - nejkratší a nejrychlejší varianta. Ale plním :-).
Adéla: Koukněte prosím na fb Adel Van Kubicko - přidává se postupně.

AFTER VÝZVA - #19 (13. 9.)
Katka: Brno začíná přinášet až nečekaná překvapení.  Po kroužení lesem kolem Kamenky přináší pátek skvělou výpravu z Mendlova náměstí do Chrlic na koupačku.  Kilometrů do rezervy, ale tak se to nepočítá :-).

Adéla: Sledování novinek nabízí fb Adel Van Kubicko.

AFTER VÝZVA - #18 (12. 9.)
Katka:  Cesta z kanceláře s lehkou zacházkou. Jak se ukazuje popocházení po Brně není vůbec problém.Adéla: Aktuální novinky naleznete na fb Adel Van Kubicko.

AFTER VÝZVA - #17 (11. 9.)
Katka: After výzva získává další rozměr. Na otázku "jdeme na pivo a kouknout na fotky?" odpovídám ano, jen předtím chci/potřebuji/musím dát 5 km. No a už to začíná - parádní procházka a finále na Kamence. To chceš! Akorát s Romanem co šel pěšky do Říma, několikrát, je to úsměvná délka.
Adéla: Průběžné zpravodajství můžete sledovat na fb Adel Van Kubicko.

AFTER VÝZVA - #16 (10. 9.)
Katka: Stále Brno a opět procházka z kanceláře. Sleduji ruch v ulicích, zapadající slunce a tep "velkoměsta".  Je tu opravdu hluk, který doma v Hluku nemáme :-) a to i takhle k večeru. Mapička stejná jako včera.

Adéla: Zpravodajství můžete sledovat na fb Adel Van Kubicko.

AFTER VÝZVA - #15 (9. 9.)
Katka: Polovina after výzvy za námi. Můj první den v Brně, po dlouhé době, tak jsem si naměřila procházku z kanceláře domů. Naše dvě aftervyzva podporovatelky Eva Navrátilová a Dominika Kovaříková celý předchozí týden nezahálely. A používají chytré nástroje, takže to vypadá krásně. A i když technika selže, využijí alternativní zdroj. Díky holky!

Adéla: Doplňuje novinky, jak to jen jde, na fb Adel Van Kubicko. Sledujte prosím tam.

AFTER VÝZVA - #14 (8. 9.)
Katka: V posílené sestavě, pod záminkou, že jedeme na nedělní pivo (já nealko), jsme vyrazili po cyklostezce (mé oblíbené) do Ostrožské Lhoty do místní hospůdky na hřišti. Dalo to krásných 10 km a kousek na koloběžce a musím říci, že druhý den už to bylo v nohách trochu cítit.Adéla: Zpravodajství můžete, podle aktuálních časových možností, sledovat na fb Adel Van Kubicko.

AFTER VÝZVA - #13 (7. 9.)
Zařazuji další novinku. Využila jsem chvilky volna a vyladila koloběžku - už jsem na ni dlouho nejela. Musela jsem počkat, až se počasí alespoň trochu umoudří, vyrážím přesně mezi dešťovými přeháňkami. Vzduch osvěžující. Opět klasická společnost zajíců, koroptví a bažanta. A pár kilometrů navíc.


AFTER VÝZVA - #12 (6. 9.)
Obrovský průlom. Odpolední odjezd na narozeninovou oslavu a časoprostor mě přivedl až k výběhu. Preventivně vyrážím hned po ranním pracovním skype hovoru - přeci jen, když člověk příliš dlouho dumá..... A šlo to docela hezky. Postupně stahuji čas za pět kilometrů, za chvíli začnu přidávat km aneb zpět do formy.
Adéla: Dneska 5,4 zase parkem.
AFTER VÝZVA - #11 (5. 9.)
Katka: Čtvrtek se nesl v duchu odpoledního pobíhání kolem domu, záchrany kytek a kaktusů a příprav na malování. Opět tedy, v rámci rychlé akce, zvítězilo kolo.Adéla:  Přehled aktivit najdete na fb Adel Van Kubicko. Jak jsme upozorňovaly, zveřejňovat všechno a brzy s ohledem na  24/7 péči o Ronjičku úplně nejde, prosíme o trpělivost.

AFTER VÝZVA - #10 (4. 9.)
Katka:  Včerejší nová trasa se osvědčila. Po příjezdu domů se při krásném západu slunce stala jasnou volbou. Opět kolo. Fotky z tabletu.  Je až neuvěřitelné jak to letí, after výzva trvá už deset dní.
Adéla:  Dneska levou zadní 7 km kombinovanou pražskou technikou :) kolo, kolobrnda, procházka s kočárkem.AFTER VÝZVA - #9 (3. 9.)
Katka: Dnes změna cyklo trasy, částečně pokrývá běžeckou, jen to neberu přes pole, ale okolo po cestě. Je to pohodová vyjížďka, pětikilometrovou vzdálenost v tak krátkém čase snad musím zvládnout později i v zimě :-). Myslím tím denně.

AFTER VÝZVA - #8 (2. 9.)

Katka:  Snažím se s výzvou propracovat k rannímu vstávání a běhu, zatím marně. Takže opět podvečerní kolo anebo co můžeš odložit, odlož na později.  Zase je to o pár kilometrů víc. Pro připomenutí tady trasa, takže něco přes 8 km.Adéla: Zpravodajství budeme vkládat postupně, jak to bude stihnutelné s ohledem na péči o Ronju.

AFTER VÝZVA - #7  (1. 9.)
Adéla: Nouzový režim plný péče a zařizování bohužel trval až do konce víkendu. Jak jsme psaly v minulých aktualitách, v pohybu a naběháno, ale díky péči.

Katka: Po návratu domů jsem zvolila opět kolo. Jak se ukazuje je to zatím nejčastěji využívaný způsob jak pět kilometrů absolvovat. Pořád jezdím na tom co nepřehazuje, tak je to alespoň o fous náročnější. Obrázek trasy už tu je.

Jak možná víte, spolu s námi se do after výzvy zapojila i Eva a Dominika. Máme z toho velkou radost.  Včera jsme si udělaly na dálku hodnocení - dává nám trochu zabrat after výzvu vtlačit do denního rytmu, ale zatím se nám to daří. Holky, moc děkuji.  Tady trochu dokumentace.


AFTER VÝZVA - #6  (31. 8.)
Adéla: Opět náročný pečující den.  Zkuste si někdy naměřit, kolik toho nachodíte, když běháte kolem rodiny, dětí, domácnosti, zahrady atd. Možná budete překvapeni.

Katka: Tentokrát chůze. S ohledem na venkovní teplotu bylo jasnou volbou vyrazit na koupačku do lomu. Cestu už jsem znala, jen jsem si ji i pro chůzi musela o kousek protáhnout. Festival Eurotrialog byl pro letošek zrušen, ale my zachovali tradici a do Mikulova zajeli i tak.

AFTER VÝZVA - #5 (30. 8.)
Adéla: Náročný, pečující den, naběháno určitě více bohužel žádné romantické destinace, ale zařizování a zabezpečování rodiny.

Katka: Podvečerní objevování Mikulova na kole. Zcela náhodou mě cesta zavedla k lomu a za něj - parádní západ slunce se strašáky nad dozrávajícím vínem. A díky zkušební jízdě s hodinkama co umí zázraky to je i s obrázkem.


AFTER VÝZVA - #4 (29. 8.)
Adéla:
Tour kočárek /kolo.


Katka:
Tentokrát namísto kola pozvolný výběh.  Kluci jeli kouknout na včely, tak jsem jim nadběhla přes les a potkali jsme se u nich. Ukazuje se, že pětka denně se dá s lecčím spojit a  nakonec je z toho i o fous delší a pohodová trasa.

AFTER VÝZVA - #3 (28. 8.)
Adéla:
Ve středu proběhl pokus o 5 km s kočárkem po kraji, bylo to nádherné, pomalé a hdně jsme s Ronjou zažily a viděly! Podařilo se nám nasbírat 3,3 km v kuse a ten zbytek jsem přes den naběhala, ale důkaz nemám :-).Katka:
Po včerejším úspěchu jsem v podvečer zopakovala kolo, trochu jinou vzdálenost. A po cestě jsem udělala pár fotekl. Bohužel sluníčko dnes neostřilo jako včera.

V úterý 13. srpna jsem došla - 253,5 km karpatským obloukem pro Ronju. 14 dní na cestě, jeden den jsem ušetřila. Naprosto neuvěřitelně jsme společnými silami dosáhli i základní cílové částky. Jsem vám nesmírně vděčna, že jste do toho šli. Nedovedu to tu ani popsat. Byla to pro mě výzva v mnoha směrech, ale o tom až později.

Kdo jste tedy čekal, jestli opravdu dojdu, tak ANO, DOŠLA JSEM :-). Finanční podpora je možná ještě do 25. 8. - jak říká máma Ronji: ".... zkoušíme nejnižší částku 70 000 Kč, což je ještě o trochu méně, než na kolik měsíční terapie skutečně vyjde (asi o deset až dvanáct tisíc), a pro pokračování terapií pak nezbývá zhola nic. Proto jsme si v záloze nechaly AFTER VÝZVU, která cílí ještě výš. Ta nám umožní na neurofyzioterapie navázat v ambulantní podobě zhruba další dva měsíce." 

A schválně si tam přečtěte, co mě pak čeká 🏃‍♀️
Ještě jednou moc děkuji.
Kateřina Petrášová

PS: A tady trasa putování: https://en.mapy.cz/s/3xRop

Create campaign

Plán B, z. s.
Ronjička se narodila předčasně, má dětskou mozkovou obrnu, prošla si za pět let života neuvěřitelnou zátěží a zatím sama nechodí. Má k tomu ale velké předpoklady! Je hotový poklad a hned si vás získá. Speciální cvičení pomáhá rozvíjet chůzi a pohyb obecně a odstraňuje bolesti. Cílová částka pro ni zajistí nejméně měsíční neurorehabilitaci a to je už velká věc!

Můžete se zapojit finančně, propagovat výzvu anebo se přidat v terénu a získat tak své vlastní fanoušky! Kdyby šlo o benefiční běh či koncert, zaplatíte startovné nebo si koupíte vstupenku. Ronjičku můžete podpořit jakoukoliv částkou kdykoliv v průběhu cesty.  Sledujte fb Dobrovolnicke centrum 67 a osobní výzvu níže. Detaily najdete také na www.ronjicka.czAhojky Adélko a Ronjo, statečné holky, držím palce.

andrea Hlubučková

Držím palce.

Míla Palánová
CZK 300

Kateřino, držíme palce!
Veronika a Gerhard

Brňáci
CZK 1,000

Držím place Kati a podporuju tvé projekty :o) Měj se.

Petra Mejzlíková

Adélo, přeji vám hodně sil a držím palce. Gábina

Gabriela Štěrbáková
CZK 1,000

Diky za to ze jsi to zorganizovala Kacko.
Decka uz nejakou dobu premysleli kam dat svoje nasterene penizky ze sklenice GIVE.
At je to Ronje k uzitku...:)

AussieVeverky
CZK 2,000

Tohle je skvělý nápad!!!!!!!! Bohužel se teď Adél nemůžu vydat. Rozhodně se ale nevyhýbám nějaké plánované repetici :)))

Matouš Langer

*** hodně štěstí ***

jana drobna

Rada prispeji Ronjicce k jejim terapiim!!!Drzim palce aby jste vybrali celou castku !Marketa 😊😍😍

Marketa Jezkova
CZK 500

Katko, šťastnou cestu a Ronje přeju, ať jí to pěkně šlape :)

Daniela Niebauerová
All donations support organization:
Plán B, z. s., projekt: Podporujeme Ronju