CZ / EN
Kateřina Petrášová: Dárcovská výzva pro projekt Podporujeme Ronju

Jdu, aby Ronja mohla taky chodit - 250 km karpatským obloukem

vybíráme od 22.7.2019
90 888 Kč
vybráno 130 % z 70 000 Kč

zbývá

5 dní

přispělo

103 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?
Na konci července se vydám pěšky  na 250kilometrovou trasu po karpatském oblouku, celou cestu věnuji podpoře Ronjičky a její rodiny www.ronjicka.cz. Nikdy jsem nic takového nedělala. Chůzi miluji, chodím hodně, zejména po horách, ovšem teď to chci poprvé vyzkoušet s výzvou v zádech – chci přispět k tomu, aby Ronja mohla taky chodit.

Ronjička se narodila předčasně, má dětskou mozkovou obrnu, prošla si za pět let života neuvěřitelnou zátěží a zatím sama nechodí. Má k tomu ale velké předpoklady! Je hotový poklad a hned si vás získá. Speciální cvičení pomáhá rozvíjet chůzi a pohyb a odstraňuje bolesti. Cílová částka pro ni zajistí měsíční neurorehabilitaci a to je už velká věc! Jak vidíte, už se nám podařilo základní částky dostáhnout.

Velmi děkujeme všem dárcům, kteří již přispěli.  Finanční podpora je možná ještě do 25. 8. - jak říká máma Ronji: ".... neměli jsme s výzvou zkušenosti a tak jsme vybírali nejnižší částku 70 000 Kč, což je ještě o trochu méně, než na kolik měsíční terapie skutečně vyjde (asi o deset až dvanáct tisíc), a pro pokračování terapií pak nezbývá zhola nic. Proto jsme si v záloze nechaly AFTER VÝZVU, která cílí ještě výš. Ta nám umožní na neurofyzioterapie navázat v ambulantní podobě zhruba další dva měsíce." Detaily naleznete níže.Na chůzi se mi líbí to klidné tempo, čas a prostor umožní vidět věci okolo sebe a v sobě. Počet dní na plánovanou trasu je omezen, počasí nevyzpytatelné. Setřásla jsem ale obavy a odjela za rodinou do sanatoria. Zatímco táta „odešel“ s Ronjou cvičit, kuly jsme s mámou pikle. A vás prosíme, pomozte nám Ronjičku dostat na nohy!

Můžete se zapojit finančně, propagovat výzvu anebo se přidat v terénu a získat tak své vlastní fanoušky! Kdyby šlo o benefiční běh či koncert, zaplatíte startovné nebo si koupíte vstupenku. Ronjičku můžete podpořit jakoukoliv částkou. Startuji na Bumbálce, pokračuji hraničním hřebenem a pak na Slovensko (Malá a Velká Fatra, Nízké Tatry). Tam se připojí i má super cestovatelská parťačka a kamarádka Soňa. Nebo i někdo z Vás? Jdete jinudy a jinam a chcete se zapojit? Nevadí, vymyslíme, ozvěte se mi.

A proč Ronjička? Její máma je skvělá žena. Po válce na Balkánu pořádala tábor pro tamní děti a já měla to štěstí u celé akce být. Sehnala peníze, kontakty a lidi a po mnoha letech jim zajistila klid a běžné dětské radosti. Teď potřebuje pomoci ona.

AFTER VÝZVA
Pokud se podaří překonat hranici 100 000 korun (to by bylo velký), tak se tady veřejně zavazujeme (Katka a máma Ronji), že den po skončení výzvy, odstartujeme „měsíc pohybu pro Ronju“ - každý den ujdeme, uběhneme nebo ujedeme na kole či koloběžce nejméně 5 km. Ti, co nás dobře znají, ví, že pokud nám něco jde opravdu dokonale, tak nedělat cokoli pravidelně. Adéla by tak získala ohromnou motivaci a závazek znovu se po letech dostat do kondice a pro Katku to znamená zbořit osobní stereotypy typu „pravidelnost není pro mě - jednou oliva, navždy oliva, co vydává olej jen pod tlakem“. Pojďte i do tohoto s námi!

Vaší podpory si vážíme, a proto jsme pro vás vymyslely malé pozornosti. Nejsou to klasické velké dary jaké znáte třeba z Hithitu, ale něco vám dát chceme:
300,- - Pošleme pohlednici z cesty.
500,- - Tři oříšky Pro popelku – pošta vám doručí, co nás cestou cvrnkne do nosu.
1000,- - Kalendář nej fotek z celé akce ve formátu pdf.
2000,- - Lapač snů od mámy Adély. 
5000,- - Video zdravice natočená přímo v terénu, jejíž součástí bude i 4 řádková báseň.
Více - Individuální dohoda. 

Můžete se také přidat k AFTER VÝZVĚ.
Průběh cesty a novinky najdete občasně na mém facebooku.


V úterý 13. srpna jsem došla - 253,5 km karpatským obloukem pro Ronju. 14 dní na cestě, jeden den jsem ušetřila. Naprosto neuvěřitelně jsme společnými silami dosáhli i základní cílové částky. Jsem vám nesmírně vděčna, že jste do toho šli. Nedovedu to tu ani popsat. Byla to pro mě výzva v mnoha směrech, ale o tom až později.

Kdo jste tedy čekal, jestli opravdu dojdu, tak ANO, DOŠLA JSEM :-). Finanční podpora je možná ještě do 25. 8. - jak říká máma Ronji: ".... zkoušíme nejnižší částku 70 000 Kč, což je ještě o trochu méně, než na kolik měsíční terapie skutečně vyjde (asi o deset až dvanáct tisíc), a pro pokračování terapií pak nezbývá zhola nic. Proto jsme si v záloze nechaly AFTER VÝZVU, která cílí ještě výš. Ta nám umožní na neurofyzioterapie navázat v ambulantní podobě zhruba další dva měsíce." 

A schválně si tam přečtěte, co mě pak čeká 🏃‍♀️
Ještě jednou moc děkuji.
Kateřina Petrášová

PS: A tady trasa putování: https://en.mapy.cz/s/3xRop

Založení výzvy

Plán B, z. s.
Ronjička se narodila předčasně, má dětskou mozkovou obrnu, prošla si za pět let života neuvěřitelnou zátěží a zatím sama nechodí. Má k tomu ale velké předpoklady! Je hotový poklad a hned si vás získá. Speciální cvičení pomáhá rozvíjet chůzi a pohyb obecně a odstraňuje bolesti. Cílová částka pro ni zajistí nejméně měsíční neurorehabilitaci a to je už velká věc!

Můžete se zapojit finančně, propagovat výzvu anebo se přidat v terénu a získat tak své vlastní fanoušky! Kdyby šlo o benefiční běh či koncert, zaplatíte startovné nebo si koupíte vstupenku. Ronjičku můžete podpořit jakoukoliv částkou kdykoliv v průběhu cesty.  Sledujte fb Dobrovolnicke centrum 67 a osobní výzvu níže. Detaily najdete také na www.ronjicka.czTohle je skvělý nápad!!!!!!!! Bohužel se teď Adél nemůžu vydat. Rozhodně se ale nevyhýbám nějaké plánované repetici :)))
Matouš Langer
*** hodně štěstí ***
jana drobna
Rada prispeji Ronjicce k jejim terapiim!!!Drzim palce aby jste vybrali celou castku !Marketa 😊😍😍
Marketa Jezkova
500 Kč
Katko, šťastnou cestu a Ronje přeju, ať jí to pěkně šlape :)
Daniela Niebauerová
Hodně štěstí, Ronjičko :-)
Irena Trefilová
Adél,držím Roničce palce a tobě a tvým nejbližším hodně sil na cestě,která není vůbec snadná. 😊
Petra Vosmíková
300 Kč
❤🍀
Vaclav MLS
2 000 Kč
Hodně štěstí při cestě i do života :-)
Filip Dvořák
Hodně štěstí 🍀
Pet Šet
500 Kč
Přeji šťastnou cestu a Ronji jen to nejlepší!
Zdeněk, IT Lužánky :)
Zdeněk Bakó
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Plán B, z. s., projekt: Podporujeme Ronju