CZ / EN
Kateřina Petrášová: Dárcovská výzva pro projekt Podporujeme Ronju

Jdu, aby Ronja mohla taky chodit - 250 km karpatským obloukem

vybíráme od 22.7.2019
116 038 Kč
vybráno 166 % z 70 000 Kč

přispělo

125 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Na konci července se vydám pěšky  na 250kilometrovou trasu po karpatském oblouku, celou cestu věnuji podpoře Ronjičky a její rodiny www.ronjicka.cz. Nikdy jsem nic takového nedělala. Chůzi miluji, chodím hodně, zejména po horách, ovšem teď to chci poprvé vyzkoušet s výzvou v zádech – chci přispět k tomu, aby Ronja mohla taky chodit.

Ronjička se narodila předčasně, má dětskou mozkovou obrnu, prošla si za pět let života neuvěřitelnou zátěží a zatím sama nechodí. Má k tomu ale velké předpoklady! Je hotový poklad a hned si vás získá. Speciální cvičení pomáhá rozvíjet chůzi a pohyb a odstraňuje bolesti. Cílová částka pro ni zajistí měsíční neurorehabilitaci a to je už velká věc! Jak vidíte, už se nám podařilo základní částky dostáhnout.

Velmi děkujeme všem dárcům, kteří již přispěli.  Finanční podpora je možná ještě do 25. 8. - jak říká máma Ronji: ".... neměli jsme s výzvou zkušenosti a tak jsme vybírali nejnižší částku 70 000 Kč, což je ještě o trochu méně, než na kolik měsíční terapie skutečně vyjde (asi o deset až dvanáct tisíc), a pro pokračování terapií pak nezbývá zhola nic. Proto jsme si v záloze nechaly AFTER VÝZVU, která cílí ještě výš. Ta nám umožní na neurofyzioterapie navázat v ambulantní podobě zhruba další dva měsíce." Detaily naleznete níže.Na chůzi se mi líbí to klidné tempo, čas a prostor umožní vidět věci okolo sebe a v sobě. Počet dní na plánovanou trasu je omezen, počasí nevyzpytatelné. Setřásla jsem ale obavy a odjela za rodinou do sanatoria. Zatímco táta „odešel“ s Ronjou cvičit, kuly jsme s mámou pikle. A vás prosíme, pomozte nám Ronjičku dostat na nohy!

Můžete se zapojit finančně, propagovat výzvu anebo se přidat v terénu a získat tak své vlastní fanoušky! Kdyby šlo o benefiční běh či koncert, zaplatíte startovné nebo si koupíte vstupenku. Ronjičku můžete podpořit jakoukoliv částkou. Startuji na Bumbálce, pokračuji hraničním hřebenem a pak na Slovensko (Malá a Velká Fatra, Nízké Tatry). Tam se připojí i má super cestovatelská parťačka a kamarádka Soňa. Nebo i někdo z Vás? Jdete jinudy a jinam a chcete se zapojit? Nevadí, vymyslíme, ozvěte se mi.

A proč Ronjička? Její máma je skvělá žena. Po válce na Balkánu pořádala tábor pro tamní děti a já měla to štěstí u celé akce být. Sehnala peníze, kontakty a lidi a po mnoha letech jim zajistila klid a běžné dětské radosti. Teď potřebuje pomoci ona.

AFTER VÝZVA
Pokud se podaří překonat hranici 100 000 korun (to by bylo velký), tak se tady veřejně zavazujeme (Katka a máma Ronji), že den po skončení výzvy, odstartujeme „měsíc pohybu pro Ronju“ - každý den ujdeme, uběhneme nebo ujedeme na kole či koloběžce nejméně 5 km. Ti, co nás dobře znají, ví, že pokud nám něco jde opravdu dokonale, tak nedělat cokoli pravidelně. Adéla by tak získala ohromnou motivaci a závazek znovu se po letech dostat do kondice a pro Katku to znamená zbořit osobní stereotypy typu „pravidelnost není pro mě - jednou oliva, navždy oliva, co vydává olej jen pod tlakem“. Pojďte i do tohoto s námi!

Vaší podpory si vážíme, a proto jsme pro vás vymyslely malé pozornosti. Nejsou to klasické velké dary jaké znáte třeba z Hithitu, ale něco vám dát chceme:
300,- - Pošleme pohlednici z cesty.
500,- - Tři oříšky Pro popelku – pošta vám doručí, co nás cestou cvrnkne do nosu.
1000,- - Kalendář nej fotek z celé akce ve formátu pdf.
2000,- - Lapač snů od mámy Adély. 
5000,- - Video zdravice natočená přímo v terénu, jejíž součástí bude i 4 řádková báseň.
Více - Individuální dohoda. 

Můžete se také přidat k AFTER VÝZVĚ.
Průběh cesty a novinky najdete občasně na mém facebooku.


250 km karpatským obloukem – závěrečné finále

Vážení návtěvníci a návštěvnice aktuality. Překopírováváme informaci, která byla jako závěrečný text odeslána všem dárkyním a dárcům:

Vážení a milí přátelé, dárkyně a dárci, velmi vás zdravím. Věřím, že vám v dnešní době udělá radost připomínka našeho společného úspěchu a informace o finalizaci. Když jsem začala pokukovat po formátech typu „charity walk“ netušila jsemdo jakého dobrodružství mě celé toto „pnutí“ přivede. Znáte to, něco vám cvrkne do nosu a už se toho nezbavíte. Jak už jsem psala v jednom z předchozích emailů určitě jsem víc dostala než dala.

Zpracovala jsem vám stručnou historii (příloha Jak šel čas s Ronjou) a přikládám také dva ekonomické soubory – detaily ke každému z nich naleznete níže. Po posledních platbách zbylo na účtu 17 376,-. Tady citace od mámy Adély k útratám:“V den vyhlášení nouzového stavu nám přišla pozvánka do Klimkovic, jejíž část jsme plánovali uhradit z posledních peněz, které jste nám tak laskavě věnovali na neurorehabilitaci. S Klimkovicemi se letos bohužel můžeme rozloučit. Naopak výdaje spojené s izolací jsou enormní, proto jsme požádali Katku o možnost využít poslední částku na výdaje spojené s coronou (respirátory /FFP2, desinfekce, rukavice, ochranné obleky, holiny a další náklady spojené s izolací). Nejvíce bych si přála, abychom měli k dispozici respirátory (FFP3 nelze sehnat) a kvalitní testy, k těm se ale absolutně nemůžeme dostat. Žádnou podporu od žádné instituce (čest výjimečným hasičům z Davle) nám nikdo nenabídnul, jsme osamělí jezdci, ale snažíme se vytrvat.“ Níže v emailu nalezete celý text o tom, jak holky zvládají.

Jak se Ronje a její rodině daří můžete i nadále sledovat i na https://www.ronjicka.cz či na fb stránce https://www.facebook.com/.

Ještě jednou vám velmi děkujeme. Opatrujte se a buďte zdraví.

Kateřina, Adéla, RonjaKomentáře k vyúčtování:

2019_Ronja
Náklady v částce 5 910,- a 70 000,- (pobyt v Centru Hájek) a převod do roku 2000 ve výši 39 628,-.

2020_Ronja
Náklady v částce 2 352,- (přístroje) a 17 376,- (corona náklady). 

Pokud sčítáte částky, vyjde vám celkové číslo 115 538,-, na internetu vidíte, že jsme vybrali 116 538,- (rozdíl představují 2% provozní náklady sbírky pro Nadaci Via).Celý email od mámy Adély pro vás:

Milí a nejmilejší “chodci”,

zdravíme vás aktuálně s Ronjičkou v horečkách. Předpokládáme, že je to nachlazení a zkoušíme nepanikařit.
Jakmile se mělo vrátit 20 tisíc lyžařů z Itálie, bylo nám jasné, že musíme okamžitě z Prahy. Víceméně jsme to stihli na den přesně, kdy zavřeli první školu, která je 3 kilometry od nás a na Bulovce, tedy v naší čtvrti, se objevily první případy corony.

Přepnuli jsme automatického pilota, a zahájili mistrovství světa v přesunu do bezpečí na chatku kousek od Sázavy.
Jsme zvyklí prchat před chřipkovou epidemií a před smogem, ale tohle je přeci jen o dost drsnější. Pro většinu lidí chřipka, pro nás samozřejmě velká neznámá, už jen při představě další hospitalizace, obzvláště po černém kašli, všudypřítomné coroně a je naprosto nepředstavitelné, že by nás s Ronjou například vůbec nepustili do nemocnice.

V den vyhlášení nouzového stavu nám přišla pozvánka do Klimkovic, jejíž část jsme plánovali uhradit z posledních peněz, které jste nám tak laskavě věnovali na neurorehabilitaci. S Klimkovicemi se letos bohužel můžeme rozloučit. Naopak výdaje spojené s izolací jsou enormní, proto jsme požádali Katku o možnost využít poslední částku na výdaje spojené s coronou (respirátory /FFP2, desinfekce, rukavice, ochranné obleky, holiny a další náklady spojené s izolací). Nejvíce bych si přála, abychom měli k dispozici respirátory (FFP3 nelze sehnat) a kvalitní testy, k těm se ale absolutně nemůžeme dostat. Žádnou podporu od žádné instituce (čest výjimečným hasičům z Davle) nám nikdo nenabídnul, jsme osamělí jezdci, ale snažíme se vytrvat.

Ráda bych ještě zmínila, že se celou dobu vyrovnáváme s polofašistickými řečmi o tom, že corona stejně postihuje hlavně ty slabé jedince, že se přece umírá i na chřipku a podobně. To jsou pro někoho možná krásná filozofická témata, ale já rozhodně nejsem připravená o Ronju přijít. Co nás čeká netušíme. Po uvolnění nouzového stavu to bude ještě náročnější období. Pro nás to jednoznačně znamená ještě přitvrdit v opatřeních a věřit. Tak jako nakonec doposud.
Přejeme vám pokud možno klidné překonání krize, honě zdraví, lásky a podpory hlavně od těch nejbližších a milovaných.

Adéla a RonjaAktualizace od mámy Adély: Po čtrnácti dnech intenzivní rehabilitace v Centru Hájek končíme a nesmírně vám všem děkujeme za to, že jsme tu mohli s Ronjou cvičit. Special thanks to Katerina Petrasova and her crew!

Na rehabilitaci neutratíme celou částku.  Budeme zde  informovat jaká částka zůstala a co se s ní stane.  Stejně jako na facebooku Katerina Petrasova a Adel Van Kubicko a  instagramu katkapet247.

Jedeme a frčíme a vám děkujeme.RONJA V AKCI
Měsíc uplynul jako voda a my jsme úspěšně ukončily i after výzvu – slíbily jsme, že pokud vybereme částku vyšší než 100 000,- každý den pak po dobu jednoho měsíce uběhneme, ujdeme nebo ujedeme 5 km. A stalo se. Adéla se moc omlouvá, z pochopitelných důvodů to nebylo na stoprocent, ale její běžecké kroužení kolem kočárku je neskutečné. K after výzvě se přidaly kamarádky Eva a Dominika. Dominika taky dala 100%, Eva o fous, nebýt cesty do Londýna. Bylo fajn mít, alespoň na dálku, parťačky.

Výbornou zprávou je, že se podařilo hned využít nasbírané částky – Ronja nastoupila na svůj pobyt do sanatoria. Finální částka se ještě navýší o doplatky, které budou jasné na konci pobytu. Informace kolik prostředků z peněz zbylo a co se s nimi bude dál dít naleznete i zde. Fotky z pobytu níže.

A tady pár slov od mámy Adély: Ronja díky vám nelení a cvičí. Je to před zimou poslední možnost, neboť když není nemocná, tak se stejně držíme velmi zkrátka a žádné ordinace ani jiné instituce, kde hrozí nakažení virózou nenavštěvujeme. Ronja cvičí s Kostějem Nesmrtelným a Filipem, denně má skutečně důkladné masáže, hodinu klasiky a půl hodiny reflexní, jezdí na kole a učí se na ergoterapii. Celá terapie probíhá v naprostém soukromí na Vlčí boudě v Brdech alias v Centru Hájek. To jsme si vybrali z toho důvodu, aby mohla případně Ronja pokračovat ambulantně ve stacionáři, včetně cvičení, což žádné jiné centrum v Česku nenabízí. Vřelé díky!

A teď ještě něco k výzvě. Budete-li chtít jít netradičně do oslavy narozenin nebo podpořit svoji oblíbenou neziskovku nebo téma, které dělá či konkrétního člověka, pojďte do výzvy. Inspirovat se můžete tady: https://www.darujme.cz/vyzvy. Moc ráda s vámi nasdílím své první zkušenosti.

Nikdy nezapomenu na těch deset minut, které následovaly po zveřejnění výzvy na facebooku – nedělo se nic, žádný lajk, nic. Začala jsem okamžitě propadat panice – do čeho jsem se to pustila, no nazdar apod. Za pár minut na to přišla první platba – 2 000,-. Byla jsem chvíli v šoku, pak jsem se začala radovat a pak už to byla jedna velká jízda až doteď. Bavilo mě vytvářet emailové skupiny na oslovení, občas se to vesele poskládalo. Leckdy jsem váhala zda dotyčnou/dotyčného po tak dlouhé době oslovit. Nakonec jsem se díky výzvě, alespoň přes technologie, dostala do kontaktu s lidmi, které jsem už dlouho neslyšla.Chodily od vás povzbudivé a dojemné zprávy a děkovné emaily. Moc za ně děkuji. A tak vysoká částka? Musíme říci, že hodně k ní pomohlydvě 10 000,- a dvě 5 000,- platby. A velká kupa dvoutisícových. Tím, že pak řada lidí přispěla dalšími částkami jste krásně a plynule finální číslo zvedali. Tedy vy. Já jsem v tuto dobu už byla v terénu. A terén stál taky za to, ale to až zase příště.

Výzva mi už teď chybí.AFTER VÝZVA - #31 (25. 9.)
Poslední den after výzvy. Je až neuvěřitelné, jak ten měsíc uběhl. Zakončila jsem výjezdem na koloběžce. Udělala jsem si pauzu v sadu, popřemýšlela jsem si nad výzvou i after výzvou a napsala si pár poznámek. 

Po celou dobu se na 100 % držela i Dominika. Evě chyběl jen jeden týden (přeci jen cesta do Londýna s pravidelností poněkud zamávala, nicméně chodila, chodila). Adéla dělala co mohla a její přehled naleznete komplet na fb Adel Van Kubicko.

Holky moc děkujeme!AFTER VÝZVA - #30 (24. 9.)
Katka: Koloběžku vystřídalo kolo, opět klasická podvečerní varianta. Tam a zpět, klidná, nenáročná, pětka.

AFTER VÝZVA - #29 (23. 9.)
Katka: Opět klidný vesnický život a podvečerní koloběžková výprava. Jen z těch polí se, nově, line ten svěží závan hnoje :-).Adéla: Předposlední den začal ve tři ráno :DAFTER VÝZVA - #28 (22. 9.)
Katka: Po sobotní pobíháním při baseballu mám všechno totálně namožené, takže pětikilometrová trasa zpět k autu svižnou chůzí se ukazuje jako ideální. Svaly se trochu protáhnou a ještě si s Ifkou popovídáme. Jen fotečku jsme si neudělaly.
Adéla: Dnes poddpoloviční výkon v mrakotách.AFTER VÝZVA - #27 (21. 9.)
Katka:  Sobota tentokrát spojená s tradičním hraním baseballu. Pětikilometrový okruh nabízí  cesta k louce. Zapojila jsem tentokrát děti kamarádů. Popovídali jsme si o tom, co pro ně znamená slovo charita a pomoc, zjistila jsem, že už mají leccos za sebou (školní bazárky, charity běhy) a i hodně před sebou.Adéla: Její zprávy můžete sledovat na facebooku Adel Van Kubicko.

AFTER VÝZVA - #26 (20. 9.)
Katka: Opět krásných pět kilometrů Brnem - chůze, tentokrát v nové společnosti. Jurášek s námi šel jen část, ale šel. A od každého z mužů jsem dostala kvítí, to máme novinku :-).Adéla: Její zpravodajství můžete sledovat na jejím fb Adel Van Kubicko.


AFTER VÝZVA - #25 (19. 9.)
Katka: Opět pecka spojená s "povinným" kroužením. Jít na sraz a předtím dát 5 km vyžaduje častokrát trochu improvizace. Jako teď. Pokud je mezi místem A místem B kopec, tak je potřeba se tam vypravit. Tuším, že některé cesty jsem prošlapala poprvé. Špilbééérk.


Adéla: Sledovat její pokroky můžete na fb Adel Van Kubicko.

AFTER VÝZVA - #24 (18. 9.)
Katka: Pobyt v Brně opět překvapil. Pobývám ve svém bývalém podnájmu a nostalgie blízké běžecké trasy, kde jsem toho naběhala dosti, mě hned po ránu vytáhla do terénu. Takže opět výběh. Něco málo přes 6 km a radosti kopec.Adéla: Tohle je pecka. Tak já se 5 let vymlouvám, že v Praze se mi nechce běhat, nechce pohybovat, abych nedejchala ty výpary a nakonec, když jsem donucená, tak se vyjeví, že splnit velenáročný úkol mi nakonec jde lépe tady. Budiž zmíněno, že mi v tom pomáhá Letenský park, Marek, který chodí s Ronjou na dlouhé procházky celá léta a díky výzvě mě i vytáhne :) a taky Rekola a Lime, díky kterým překonávám mozkovou bariéru. Takže včera opět 5,6 km Letenským parkem a večerní procházkou s kočárkem. Děkuju!!!!!!!AFTER VÝZVA - #23 (17. 9.)
Katka: Dny jsou krásné, relativně teplé, takže opět vycházka. Po trochu náročnějším pracovním dni novou cestou domů. A aby to vyšlo, musela jsem si jít ještě ve finále "zakroužit" :-). Jistota je jistota.


Adéla: Zpravodajství hledejte na fb Adel Van Kubicko. Děkujeme.

AFTER VÝZVA - #22 (16. 9.)
Katka: Zásadní změna ve stylu. Podzim se sice už lehce hlásí, ale v teplejší dny se na brusle dá v pohodě vyrazit. Tentokrát s velkou posilou v podobě bráchy a neteře Míši. Moc jsme si to užili a kilometrů bylo taky víc než dost.
Adéla: Novinky a aktuální sitauci můžete sledovat na fb Adel Van Kubicko.

AFTER VÝZVA - #21 (15. 9.)
Katka: Původní plán vyrazit na dvě hodiny na procházku a kouknut po houbách se poněku ztvrnul. No, když se daří, tak se daří. Ale na tu bídu, pár hub nalezeno.

Adéla: Zpravodajství můžete průběžně najít na fb Adel Van Kubicko.

AFTER VÝZVA - #20 (14. 9.)
Katka: Návrat po týdnu domů, energeticky náročný den, takže 5 km vyřešeno kolem - přiznávám - nejkratší a nejrychlejší varianta. Ale plním :-).
Adéla: Koukněte prosím na fb Adel Van Kubicko - přidává se postupně.

AFTER VÝZVA - #19 (13. 9.)
Katka: Brno začíná přinášet až nečekaná překvapení.  Po kroužení lesem kolem Kamenky přináší pátek skvělou výpravu z Mendlova náměstí do Chrlic na koupačku.  Kilometrů do rezervy, ale tak se to nepočítá :-).

Adéla: Sledování novinek nabízí fb Adel Van Kubicko.

AFTER VÝZVA - #18 (12. 9.)
Katka:  Cesta z kanceláře s lehkou zacházkou. Jak se ukazuje popocházení po Brně není vůbec problém.Adéla: Aktuální novinky naleznete na fb Adel Van Kubicko.

AFTER VÝZVA - #17 (11. 9.)
Katka: After výzva získává další rozměr. Na otázku "jdeme na pivo a kouknout na fotky?" odpovídám ano, jen předtím chci/potřebuji/musím dát 5 km. No a už to začíná - parádní procházka a finále na Kamence. To chceš! Akorát s Romanem co šel pěšky do Říma, několikrát, je to úsměvná délka.
Adéla: Průběžné zpravodajství můžete sledovat na fb Adel Van Kubicko.

AFTER VÝZVA - #16 (10. 9.)
Katka: Stále Brno a opět procházka z kanceláře. Sleduji ruch v ulicích, zapadající slunce a tep "velkoměsta".  Je tu opravdu hluk, který doma v Hluku nemáme :-) a to i takhle k večeru. Mapička stejná jako včera.

Adéla: Zpravodajství můžete sledovat na fb Adel Van Kubicko.

AFTER VÝZVA - #15 (9. 9.)
Katka: Polovina after výzvy za námi. Můj první den v Brně, po dlouhé době, tak jsem si naměřila procházku z kanceláře domů. Naše dvě aftervyzva podporovatelky Eva Navrátilová a Dominika Kovaříková celý předchozí týden nezahálely. A používají chytré nástroje, takže to vypadá krásně. A i když technika selže, využijí alternativní zdroj. Díky holky!

Adéla: Doplňuje novinky, jak to jen jde, na fb Adel Van Kubicko. Sledujte prosím tam.

AFTER VÝZVA - #14 (8. 9.)
Katka: V posílené sestavě, pod záminkou, že jedeme na nedělní pivo (já nealko), jsme vyrazili po cyklostezce (mé oblíbené) do Ostrožské Lhoty do místní hospůdky na hřišti. Dalo to krásných 10 km a kousek na koloběžce a musím říci, že druhý den už to bylo v nohách trochu cítit.Adéla: Zpravodajství můžete, podle aktuálních časových možností, sledovat na fb Adel Van Kubicko.

AFTER VÝZVA - #13 (7. 9.)
Zařazuji další novinku. Využila jsem chvilky volna a vyladila koloběžku - už jsem na ni dlouho nejela. Musela jsem počkat, až se počasí alespoň trochu umoudří, vyrážím přesně mezi dešťovými přeháňkami. Vzduch osvěžující. Opět klasická společnost zajíců, koroptví a bažanta. A pár kilometrů navíc.


AFTER VÝZVA - #12 (6. 9.)
Obrovský průlom. Odpolední odjezd na narozeninovou oslavu a časoprostor mě přivedl až k výběhu. Preventivně vyrážím hned po ranním pracovním skype hovoru - přeci jen, když člověk příliš dlouho dumá..... A šlo to docela hezky. Postupně stahuji čas za pět kilometrů, za chvíli začnu přidávat km aneb zpět do formy.
Adéla: Dneska 5,4 zase parkem.
AFTER VÝZVA - #11 (5. 9.)
Katka: Čtvrtek se nesl v duchu odpoledního pobíhání kolem domu, záchrany kytek a kaktusů a příprav na malování. Opět tedy, v rámci rychlé akce, zvítězilo kolo.Adéla:  Přehled aktivit najdete na fb Adel Van Kubicko. Jak jsme upozorňovaly, zveřejňovat všechno a brzy s ohledem na  24/7 péči o Ronjičku úplně nejde, prosíme o trpělivost.

AFTER VÝZVA - #10 (4. 9.)
Katka:  Včerejší nová trasa se osvědčila. Po příjezdu domů se při krásném západu slunce stala jasnou volbou. Opět kolo. Fotky z tabletu.  Je až neuvěřitelné jak to letí, after výzva trvá už deset dní.
Adéla:  Dneska levou zadní 7 km kombinovanou pražskou technikou :) kolo, kolobrnda, procházka s kočárkem.AFTER VÝZVA - #9 (3. 9.)
Katka: Dnes změna cyklo trasy, částečně pokrývá běžeckou, jen to neberu přes pole, ale okolo po cestě. Je to pohodová vyjížďka, pětikilometrovou vzdálenost v tak krátkém čase snad musím zvládnout později i v zimě :-). Myslím tím denně.

AFTER VÝZVA - #8 (2. 9.)

Katka:  Snažím se s výzvou propracovat k rannímu vstávání a běhu, zatím marně. Takže opět podvečerní kolo anebo co můžeš odložit, odlož na později.  Zase je to o pár kilometrů víc. Pro připomenutí tady trasa, takže něco přes 8 km.Adéla: Zpravodajství budeme vkládat postupně, jak to bude stihnutelné s ohledem na péči o Ronju.

AFTER VÝZVA - #7  (1. 9.)
Adéla: Nouzový režim plný péče a zařizování bohužel trval až do konce víkendu. Jak jsme psaly v minulých aktualitách, v pohybu a naběháno, ale díky péči.

Katka: Po návratu domů jsem zvolila opět kolo. Jak se ukazuje je to zatím nejčastěji využívaný způsob jak pět kilometrů absolvovat. Pořád jezdím na tom co nepřehazuje, tak je to alespoň o fous náročnější. Obrázek trasy už tu je.

Jak možná víte, spolu s námi se do after výzvy zapojila i Eva a Dominika. Máme z toho velkou radost.  Včera jsme si udělaly na dálku hodnocení - dává nám trochu zabrat after výzvu vtlačit do denního rytmu, ale zatím se nám to daří. Holky, moc děkuji.  Tady trochu dokumentace.


AFTER VÝZVA - #6  (31. 8.)
Adéla: Opět náročný pečující den.  Zkuste si někdy naměřit, kolik toho nachodíte, když běháte kolem rodiny, dětí, domácnosti, zahrady atd. Možná budete překvapeni.

Katka: Tentokrát chůze. S ohledem na venkovní teplotu bylo jasnou volbou vyrazit na koupačku do lomu. Cestu už jsem znala, jen jsem si ji i pro chůzi musela o kousek protáhnout. Festival Eurotrialog byl pro letošek zrušen, ale my zachovali tradici a do Mikulova zajeli i tak.

AFTER VÝZVA - #5 (30. 8.)
Adéla: Náročný, pečující den, naběháno určitě více bohužel žádné romantické destinace, ale zařizování a zabezpečování rodiny.

Katka: Podvečerní objevování Mikulova na kole. Zcela náhodou mě cesta zavedla k lomu a za něj - parádní západ slunce se strašáky nad dozrávajícím vínem. A díky zkušební jízdě s hodinkama co umí zázraky to je i s obrázkem.


AFTER VÝZVA - #4 (29. 8.)
Adéla:
Tour kočárek /kolo.


Katka:
Tentokrát namísto kola pozvolný výběh.  Kluci jeli kouknout na včely, tak jsem jim nadběhla přes les a potkali jsme se u nich. Ukazuje se, že pětka denně se dá s lecčím spojit a  nakonec je z toho i o fous delší a pohodová trasa.

AFTER VÝZVA - #2 (27. 8.)
Adéla:
Včerejší dosažená hranice 5 kilometrů, opravdu vtipně a na kole. Jezdila jsem hlavně kolem Ronji, která se vezla v kočárku a měla z toho velkou bžundu. Trasa vedla přes řeku, takže jsem samozřejmě jezdila s mokrýma botama. V šatech se na kole asi moc nejezdí, že? A mobil v jedné ruce asi taky není úplně praktická věc :D Ještě že je super odolnej a pád do řeky přežil úplně bez úhony :DKatka:
Už zpět doma. Po sedmi hodinách v dopravních prostředcích na cestě z Tater padla volba na kolo. Krásných deset kilometrů po cyklosteze, příjemný podvečer.

AFTER VÝZVA - #3 (28. 8.)
Adéla:
Ve středu proběhl pokus o 5 km s kočárkem po kraji, bylo to nádherné, pomalé a hdně jsme s Ronjou zažily a viděly! Podařilo se nám nasbírat 3,3 km v kuse a ten zbytek jsem přes den naběhala, ale důkaz nemám :-).Katka:
Po včerejším úspěchu jsem v podvečer zopakovala kolo, trochu jinou vzdálenost. A po cestě jsem udělala pár fotekl. Bohužel sluníčko dnes neostřilo jako včera.AFTER VÝZVA - #1  (26. 8.)

Adéla:
Pražská procházka do cirkusu a zpátky nám hodila 5,6 kilometrů Letenským sadem. Takže z Prahy jsem měla největší strach, ale trasa je nakonec dobrá a oblíbená!Katka:
První den výzvy mě zastihl ve Staré Lesné pod Tatrami na kurzu na téma sociální podnikání. Díky tomu jsem vyrazila s dalšími třemi lidmi, kteří se rozhodli, že výzvu podpoří (jeden z nich i finančně přispěl).  Uběhli jsme něco přes pět kilometrů, stihli snídani a v půl desáté už byli na vzdělávacím bloku.V úterý 13. srpna jsem došla - 253,5 km karpatským obloukem pro Ronju. 14 dní na cestě, jeden den jsem ušetřila. Naprosto neuvěřitelně jsme společnými silami dosáhli i základní cílové částky. Jsem vám nesmírně vděčna, že jste do toho šli. Nedovedu to tu ani popsat. Byla to pro mě výzva v mnoha směrech, ale o tom až později.

Kdo jste tedy čekal, jestli opravdu dojdu, tak ANO, DOŠLA JSEM :-). Finanční podpora je možná ještě do 25. 8. - jak říká máma Ronji: ".... zkoušíme nejnižší částku 70 000 Kč, což je ještě o trochu méně, než na kolik měsíční terapie skutečně vyjde (asi o deset až dvanáct tisíc), a pro pokračování terapií pak nezbývá zhola nic. Proto jsme si v záloze nechaly AFTER VÝZVU, která cílí ještě výš. Ta nám umožní na neurofyzioterapie navázat v ambulantní podobě zhruba další dva měsíce." 

A schválně si tam přečtěte, co mě pak čeká 🏃‍♀️
Ještě jednou moc děkuji.
Kateřina Petrášová

PS: A tady trasa putování: https://en.mapy.cz/s/3xRop

Založení výzvy

Plán B, z. s.
Ronjička se narodila předčasně, má dětskou mozkovou obrnu, prošla si za pět let života neuvěřitelnou zátěží a zatím sama nechodí. Má k tomu ale velké předpoklady! Je hotový poklad a hned si vás získá. Speciální cvičení pomáhá rozvíjet chůzi a pohyb obecně a odstraňuje bolesti. Cílová částka pro ni zajistí nejméně měsíční neurorehabilitaci a to je už velká věc!

Můžete se zapojit finančně, propagovat výzvu anebo se přidat v terénu a získat tak své vlastní fanoušky! Kdyby šlo o benefiční běh či koncert, zaplatíte startovné nebo si koupíte vstupenku. Ronjičku můžete podpořit jakoukoliv částkou kdykoliv v průběhu cesty.  Sledujte fb Dobrovolnicke centrum 67 a osobní výzvu níže. Detaily najdete také na www.ronjicka.czAhojky Adélko a Ronjo, statečné holky, držím palce.

andrea Hlubučková

Držím palce.

Míla Palánová
300 Kč

Kateřino, držíme palce!
Veronika a Gerhard

Brňáci
1 000 Kč

Držím place Kati a podporuju tvé projekty :o) Měj se.

Petra Mejzlíková

Adélo, přeji vám hodně sil a držím palce. Gábina

Gabriela Štěrbáková
1 000 Kč

Diky za to ze jsi to zorganizovala Kacko.
Decka uz nejakou dobu premysleli kam dat svoje nasterene penizky ze sklenice GIVE.
At je to Ronje k uzitku...:)

AussieVeverky
2 000 Kč

Tohle je skvělý nápad!!!!!!!! Bohužel se teď Adél nemůžu vydat. Rozhodně se ale nevyhýbám nějaké plánované repetici :)))

Matouš Langer

*** hodně štěstí ***

jana drobna

Rada prispeji Ronjicce k jejim terapiim!!!Drzim palce aby jste vybrali celou castku !Marketa 😊😍😍

Marketa Jezkova
500 Kč

Katko, šťastnou cestu a Ronje přeju, ať jí to pěkně šlape :)

Daniela Niebauerová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Plán B, z. s., projekt: Podporujeme Ronju