Kateřina Štefanská: Dárcovská výzva pro projekt Pomozte Nemocnici Whisper v Ugandě

Kateřina pro nemocnici Whisper

vybíráme od 20.7.2019
8 952 Kč
vybráno 1 % z 1 000 000 Kč

zbývá

397 dní

přispělo

8 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Přes prázdniny jsem přijela do Ugandy pomáhat do místní nemocnice. Nemocnici založila češka a já bych ji v tomto nápadu moc ráda podpořila a to nejen, tak že jsem zde sama přijela a celé prázdniny pomáhám v nemocnici, ale také bych ráda za vaší pomoci přispěla pár peněz. 
Všem pacientům se snažíme dát tu nejlepší možnou léčbu, která bohužel ne vždy je dostupná a to nejčastěji z finančních důvodů. Proto i pár korun, které přispějete může pomoci někomu zachránit život. 
Tyto prázdniny trávím dobrovolničením v dětské nemocnici Whisper ve městě Jinja v Ugandě. Nemocnice funguje pouze díky dárcovským darům, v Ugandě neexistuje nic podobného jako pojištění.  V normální státní nemocnici si pacienti platí vše ze svého. Proto se stává, že si zdravotní péči mohou dovolit pouze bohatí lidé. Naše nemocnice vznikla jako nezisková organizace, která se snaží pomoci všem kdo pomoc potřebují, nezávisle na penězích. Sice určitý vstupní poplatek u nás pacienti zaplatit musí, ale následně mají veškerou péči, léky, vyšetření zadarmo, pokud je potřeba složitější vyšetření, které se u nás v nemocnici neprovádí jako je třeba RTG, CT, zaplatíme ho pacientovi. Snažíme se stoprocentně pomoci každému pacientovi, který k nám do nemocnice přichází. Bohužel ne vždy máme dostatek léků, nebo finančních prostředků k zrealizování našeho léčebného plánu. 
Nadační Fond Whisper
Nemocnice Whispers Magical Children Hospital je jedinou nemocnicí svého druhu, nejen v Ugandě. Oficiálně jsme nemocnici otevřeli v březnu 2016 jako nemocnici pro děti a v květnu 2018 jsme ji doplnili o porodnici a gynekologii. Založila a vede ji Češka – Veronika Cejpková. Ve Whisperu nevidíme naše pacienty jako diagnózy, vidíme je jako lidi s životními příběhy a chceme každému individuálně pomoci v jeho situaci, proto kromě lékařské péče nabízíme i sociální podporu, preventivní péči a spoustu dalších služeb.

Na co jsou peníze potřeba? 


Celkové měsíční výdaje jsou pro nás 712 tisíc korun.

Za léky utratíme průměrně 130 tisíc korunměsíčně, za laboratorní testy průměrně 50 tisíc korunměsíčně, za platy zaměstnanců 370 tisíc korun. Další velké výdaje máme za pronájem budovy, elektřinu a vodu, ty se vyšplhají až na 52 tisíc korun měsíčně.
 Další výdaje jsou za zdravotnické materiály, hygienické potřeby, jídlo pro pacienty a zaměstnance, kancelářské potřeby, benzín do elektrického generátoru a lékařské vybavení.

Což se zdá jako obrovské číslo, ale když to přepočítáme na pacienta, dostaneme se na částku 620 korun, tolik peněž potřebujeme na záchranu jednoho dětského života.


Co může změnit můj příspěvek?


60 korun zaplatí malarickou síť na postýlku v nemocnici
600 korun pokryje výdaje na jednoho pacienta
6000 korun stojí mléko, kterým krmíme podvyživené děti na měsícProč podpořit přávě Whisper?


1)    I malá částka udělá velký rozdíl
V Ugandě jsou ceny nesrovnatelně nižší v porovnání například s Evropou, proto za pár korun nakrmíme celou rodinu a i s malými částkami umíme udělat zázraky.

2)    Péče, která má smysl
Whisper se stará o pacienty i po tom, co opustí nemocnici, protože nechceme, aby se děti nenakazily znovu. Zveme si pacienty na návštěvy nebo posíláme náš outreach tým za nimi. 

3)    Podpoříte nejen pacienty, ale i zaměstnance
Díky vašim příspěvkům můžeme zaměstnávat 82 zaměstnanců v naší nemocnici v Ugandě a tím zabezpečit je i jejich rodiny.

4)    Na lidech nám opravdu záleží
Whisper vše dělá lidsky a osobně, záleží nám na každém našem zaměstnanci i pacientovi. Každou situaci řešíme individuálně a vždy se snažíme najít to nejlepší řešení pro všechny.

5)    Vždy děláme víc
Chceme, aby se u nás naši pacienti cítili jako doma, proto je zahrnujeme do našich oslav a chceme, aby vždy byli součástí dění v nemocnici.Pokud Vás zajímá jak to v nemocnici chodí a jak s vašimi penězi bude naloženo, více informací najdete na:
FACEBOOKU: https://www.facebook.com/WhisperCZ/
INSTAGRAMU: https://www.instagram.com/whisper_cz/
WEBU: http://whisperorphans.org/CZ
YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?v=LXcedpcHbXI

MOCKRÁT DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NEMOCNICI PODPOŘÍ, KAŽDÁ KORUNA SE POČÍTÁ! 🎄

Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadační Fond Whisper, projekt: Pomozte Nemocnici Whisper v Ugandě