Michal Došek: Dárcovská výzva pro projekt Konec doby skládkové

32 aneb Nepatřím ještě na skládku!

vybíráme od 24.3.2019
8 050 Kč
vybráno 81 % z 10 000 Kč

přispělo

16 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Brzy slavím narozeniny. Jelikož už toho moc nevydržím, budu rád,když místo lahvinek a kravinek, společně přispějeme na dobrou věc. Rád bych podpořil tento projekt mé skvělé kamarádky Soňi Jonášové. Jakožto vystudovaný odpadový hospodář vím, že to je věc realizovatelná a prospěšná. Viděl jsem recyklační skládky v Holandsku, které fungují dokonale a jsou dokonce ekonomicky výhodnější. Věřím, že tato řešení jsou přenositelná. Nevěřme proto lidem a médiím, kteří lobují za další odklad. Zároveň přijměme zodpovědnost sami za sebe. Buďme aktivní, ať už fyzicky a nebo alespoň ekonomicky. Počítá se každá koruna. Děkuji. 
https://incien.org/tag/skladky/
Platforma pro udržitelný rozvoj a etiku, z. s.
Přispějte na podporu kampaně za ukončení skládkování komunálního odpadu v České republice v roce 2024! Podpořte cirkulární ekonomiku. Spolu pro planetu obyvatelnou 💚
PŘEDCHÁZENÍ VZNIKU ODPADU MUSÍ BÝT VAŠÍ PRIORITOU
Tohle není jako vysypání koše v počítači nebo zmáčknutí tlačítka "Delete". To že je odpad pravidelně vyvážen ještě neznamená, že neexistuje!
Tato nezodpovědnost se již nedá tolerovat -prodlužování nezodpovědnosti, lenosti a sobeckého komfortu dnes vládnoucích ( i nezainteresovaných ignorantů) a odsouvání odpovědnosti na budoucí generace.
Zkusme si představit, že nám všechny ty neustále se plnící kontejnery nebude nikdo odvážet a bude se odpad hromadit všude kolem, aby jste si uvědomily, že ve skutečnosti tato civilizace vytváří poslední dobou už jen více a více odpadu. Bohužel díky zavedenému zlozvyku což je vyvážení odpadu, kdesi za město kde na to už nevidíme, si vůbec neuvědomujeme svoji nezodpovědnost, kterou tím podporujeme. Ten odpad, který vytváříme se organizovaně ukládá na skládky za našimi zády. Je to před námi záměrně skrýváno, jen aby většina z nás s pocitem spokojenosti z falešného pořádku dále podporovala neudržitelnou odpad produkující ekonomiku.
Nechceme přece, aby po nás zůstalo více odpadu než užitku, nebo chceme?
Skutečně chcete podporovat hodnotu dnešní civilizace což je PRODUKCE ODPADU? Je to snad znakem vyspělé civilizace?
Překonejte ostatní i sami sebe, uvědomte si, že nechcete oddalovat konec doby skládkové v rámci předcházení vzniku odpadu tak i udržitelného rozvoje a dejte to najevo ostatním!
Lukáš Látal
Vse nej!
Dárce
Michale, přeji Ti všechno nejlepší k narozeninám a musím říci, že jsi můj největší odpadářský hrdina! :) Věřím, že oslava samotná bude takový dárek, že po materiálních dárcích smutnit nebudeš. Jsi odpadář srdcem i duší. Díky za to a my budeme bojovat dál! <3
Soňa Jonášová
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Platforma pro udržitelný rozvoj a etiku, z. s., projekt: Konec doby skládkové