Jakub Vondra: Dárcovská výzva pro projekt Nikdo by neměl být sám

Kuba má narozeniny

vybíráme od 11.3.2019
2 600 Kč
vybráno 2600 % z 100 Kč

přispělo

6 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Den svých narozenin vnímám jako den, kdy jsem začal mít možnost dělat něco i pro ostatní.
Díky všem, co mě celý život podporují v tom, co dělám. Nestačí však jenom brát, ale i dávat. Proto jsem se rozhodl založit výzvu pro podporu seniorů, kteří už nemají nikoho, kdo by se o ně postaral nebo třeba s nimi oslavil narozeniny. Nezáleží na výtěžku, ale na šíření dobré myšlenky a uvědomění si situace, v jaké se třeba i my budeme jednou nacházet.
Nadace Krása pomoci
Také si myslíte, že by nikdo neměl být sám? Tak podpořte a sdílejte naši vizi. Naší vizí jsou spokojení senioři, kteří žijí důstojný život doma. Nabízíme proto individuální péči, oporu a pomoc všem, kteří to potřebují. Vysvětlíme možnosti, obstaráme pomůcky, zařídíme asistenci, představíme služby, které seniorům umožní důstojný život doma. Prolomíme tak začarovaný kruh, ve kterém služby sice existují, ale senioři o nich nevědí nebo o ně neumějí požádat. Seniory, kteří trpí samotou, také propojíme s našimi dobrovolníky, kteří s nimi tráví čas. Pokud 5 lidí zadá trvalý příkaz na 300 Kč měsíčně, znamená to 10 hodin péče, společnosti a opory za měsíc, což často stačí k tomu, aby člověk mohl žít doma a důstojně a nemusel předčasně do ústavní péče.
Jedna hodina domácí péče stojí přibližně 150 Kč. Záleží na Vás, kolik hodin věnujete. Pokud si nastavíte pravidelný příkaz a budete posílat 600 Kč pravidelně každý měsíc, je to pro nás vlastně dvojitá pomoc. Díky pravidelným dárcům totiž dokážeme snáze plánovat naše aktivity dopředu a máme jistotu, že můžeme o daného seniory pečovat celý rok a být mu k ruce, když bude potřebovat.

Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Krása pomoci, projekt: Nikdo by neměl být sám