Jakub Vondra: Dárcovská výzva pro projekt Nikdo by neměl být sám

Kuba má narozeniny

vybíráme od 11.3.2019
2 600 Kč
vybráno 2600 % z 100 Kč

přispělo

6 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Den svých narozenin vnímám jako den, kdy jsem začal mít možnost dělat něco i pro ostatní.
Díky všem, co mě celý život podporují v tom, co dělám. Nestačí však jenom brát, ale i dávat. Proto jsem se rozhodl založit výzvu pro podporu seniorů, kteří už nemají nikoho, kdo by se o ně postaral nebo třeba s nimi oslavil narozeniny. Nezáleží na výtěžku, ale na šíření dobré myšlenky a uvědomění si situace, v jaké se třeba i my budeme jednou nacházet.
Nadace Krása pomoci
Také si myslíte, že by nikdo neměl být sám? Tak prosím podpořte a sdílejte naši vizi. Naší vizí jsou spokojení senioři, kteří žijí důstojný život doma. Nabízíme proto individuální péči, oporu a pomoc všem, kteří to potřebují. Vysvětlíme možnosti, obstaráme pomůcky, zařídíme asistenci, představíme takové služby, které seniorům umožní důstojný život doma. Pomůžeme vyznat se ve složitém systému sociálních služeb a prolomíme tak začarovaný kruh, ve kterém služby sice existují, ale senioři o nich nevědí nebo o ně neumějí požádat. Seniory, kteří trpí samotou, také propojíme s našimi dobrovolníky, kteří s nimi tráví čas.
Jedna hodina domácí péče stojí přibližně 150 Kč. Záleží na Vás, kolik hodin věnujete. Pokud si nastavíte pravidelný příkaz a budete posílat např. 150 nebo 300 Kč pravidelně každý měsíc, je to pro nás dvojitá pomoc. Díky pravidelným dárcům totiž dokážeme snáze plánovat naše aktivity dopředu. 
Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a každý potřebuje jinou formu a intenzitu podpory, proto Vám neumíme říct, kolika klientům Vaše finanční pomoc přesně pomůže. Nicméně pokud se Vás sejde např. pět, kdo zadá trvalý příkaz na 300 Kč měsíčně, znamená to 10 hodin péče, společnosti a opory za měsíc, což často stačí k tomu, aby člověk mohl žít doma a důstojně a nemusel předčasně do ústavní péče.

Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Krása pomoci, projekt: Nikdo by neměl být sám