Nela Hamerníková: Dárcovská výzva pro projekt JAMBOREE 2019: jamoddíl Dagmar Skálové - Rakši

NELA LETÍ ZA STŘETEM KULTUR NA JAMBOREE 2019 DO AMERIKY

vybíráme od 3.3.2019
15 000 Kč
vybráno 100 % z 15 000 Kč

přispěli

4 lidé
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Podpoříme Nelu Hamerníkovou z vysočanského oddílu Poštolek a pošleme ji poznat na vlastní kůži atmosféru akce, zažít dobrodružství, reprezentovat naši zemi na světovém skautském Jamboree 2019 ve West Virginia v USA?

     Jmenuji se Nela Hamerníková...


                    ...a skauti a skautky mi neřeknou jinak než ...

Mé oči spatřily světlo světa poprvé před  lety a po zemském povrchu kráčím bez cizí pomoci přes 13% století. Zkrátka je mi 14. 
Studuji na osmiletém gymnáziu a jsem SKAUTKA.
 (A. B. Svojsík - zakladatel českého skautingu)
Nyní se mi naskytla jedinečná báječná úžasná bezvadná a neopakovatelná příležitost... JET NA JAMBOREE!
Jamboree je obrovské celosvětové setkání skautů ve věku 14-17 let. Koná se každé 4 roky a letos v létě bude zhruba 40 000 skautů tábořit  v USA, přesněji v Západní Virginii. 

Už tohle samotné zní skvěle, že?  Jen si to představte: 40 000 lidí na jednom místě a ještě k tomu mají všichni něco společného. Ano, mají dvě oči a jeden nos,… – Dobře,  tak tedy mají těch věcí společných více, ale to hlavní je, že všichni chtějí dělat svět skvělejším. Jsou skauti.
(Více na https://www.jamboree.cz/ , https://www.2019wsj.org/ anebo na https://www.facebook.com/wsjcz/)
Kromě toho si splním sen navštívit USA, poznám spoustu nových kultur, překonám jazykovou bariéru, vyzkouším si mraky nových aktivit a seznámím se s nejrůznějšími lidmi. 
Kdo by nechtěl mít přátele z celého světa?
Není to žádná levná záležitost. Ještě mi nebylo 15, sama si bohužel vydělávat nemůžu a proto ta vysoká částka, která činí cca 50 000 Kč, leží na mých úžasných rodičích. Mohla bych si říct: „Však mi to rodiče zaplatí, tak je to v cajku.“ Protože tam chci jet s vědomím, že jsem pro to taky něco udělala, tak jsem sepsala tuto výzvu. A prosím vás o jakoukoli finanční podporu.

70% příspěvku jde přímo mně a 30% putuje mému jamoddílu Dagmar Skálové – Rakši. 
Ještě jsem nesdělila, co mě vlastně kromě skautingu a cestování baví.
Celkově mám ráda umění. Ráda maluji, tancuji, hraji na piano, šiji a fotím. A s tím bych to taky ráda spojila.
 Z jamboree si odvezu spoustu nevšedních zážitků a byla by velká škoda je nezaznamenat. Po návratu budu tedy tvořit cestovní deník, kde své fotografické a jiné úlovky proložím osobním komentářem z West Virginia parku. 
A takhle elektronicky bych se s vámi o své zážitky ráda podělila, necháte-li na sebe kontakt.
Tak co? Podpoříte rozvoj skautingu a českou reprezentaci v Americe? Chcete se seznámit s atmosférou obřího skautského meetingu prostřednictvím deníku z první ruky? Uděláte dnes dobrý skutek?

Moc moc děkuji za jakýkoli příspěvek a přeji krásný zbytek dne :D
Skautská nadace Jaroslava Foglara
Skautské celosvětové Jamboree! Sen mnoha kluků a holek a šance zúčastnit se je pouze jednou za život a to je právě teď. Jamboree je vlastně jeden velikánský tábor pro zástupce ze všech států Zeměkoule, kde svobodný skauting může existovat. Jamboree je šance potkat a sdílet kulturu a zvyky celého světa společně s kulturou naší České Republiky. Ukázat jaký je skauting u nás a zjistit jak se skautuje v Americe, Austrálii, Africe... Jamboree - to jsou společné zážitky, setkání a jedinečná příležitost získat kamarády na celý život z různých koutů světa. Jamboree - ukázka, jak lze dělat svět lepším. Jamboree - vzpomínka, která zůstane po celý život. Pomůžete nám, prosím? Děkujeme!
“Světové jamboree je skautská olympiáda, velká pocta,
velká odpovědnost a neopakovatelný zážitek na celý život.“ 
David Urban (Ňuf) – vedoucí české výpravy

Proč na 24. světové Jamboree do Ameriky jedeme?
Jsme skauti a hledáme zážitky a zkušenosti, díky kterým se učíme jak obstát v životě a dělat ho lepším. Chceme se potkat se stejně starými kamarády ve věku 14-17 let z celého světa, společně si vyzkoušet sportovní, hudební, kulturní, umělecké... aktivity a díky tomu lépe chápat jak dnešní svět funguje a co je v něm důležité. Přátelství, radost, dobrodružství, zamyšlení, akce, služba, překonání se, poznávání, cestování, snění... prožijeme hodně nových věcí a odvezeme si ve vzpomínkách na celý život. Jupííí!

Více informací:
Světové skautské Jamboree (představení české výpravy)
The 24th WORLD SCOUT JAMBOREE (představení od organizátorů USA, Mexika a Kanady)

Pojmenovali jsme náš oddíl po Dagmar Skálové - Rakše
Je nás 36 skautů a skautek z prahy a okolí z různých oddílů, rozděleni do 4 družin a do Ameriky jedeme s kouskem naší české historie. S kouskem historie, která není radostná, ale zapomenout na ní nechceme. Řada skvělých žen a mužů je příkladem, jak se nesklonit ani v hodně těžkých časech a setrvat nezlomený, setrvávají vzorem osobnosti díky kterým můžeme dnes žít ve svobodné zemi. Dagmar Skálová, skautskou přezdívkou Rakša byla jednou z nich - poslechněte si a přečtěte její medailonek na odkazu níže, nezapomínáme. Věříme, že Pravda a Láska vítězí nad lží a nenávistí.
Zapomenuté portréty: Dagmar Skálová - Rakša
Protestní dopis, poslaný v roce 1956 z pardubické věznice generálnímu tajemníku OSN Dagu Hammarskjöldovi, ve kterém si Rakša stěžovala na porušování vězeňských práv v Československu.

Prosíme, podpořte nás!
Sami nezvládneme zajistit finanční nároky výpravy, které přesahují 45.000 Kč na jednoho účastníka. Jsme rádi a vážíme si, že naši nejbliží, rodiče a příbuzní, nám mohou finančně umožnit na jamboree vyrazit. Ne každý takové štěstí má. Děkujeme. Skautští vedoucí vše organizují a jedou na jamboree ve svém volném čase, i jim patří dík. Prosíme pomožte nám snížit finanční náročnost akce. Podpořte nás! Děkujeme.

Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v druhé polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob. 


We do speak Americano ;-)
strejda
Pekné prázdniny
deduško a babička
Krásne prázdniny!
deduško a babička
Go, Krecku!
strejda
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Skautská nadace Jaroslava Foglara, projekt: JAMBOREE 2019: jamoddíl Dagmar Skálové - Rakši