Barbora Mlynářová: Dárcovská výzva pro projekt JAMBOREE 2019: jamoddíl Dagmar Skálové - Rakši

Poleťte s námi do Ameriky- ale opravdu!

vybíráme od 7.1.2019
10 782 Kč
vybráno 16 % z 66 600 Kč

přispělo

22 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Číhau! Jsme Máňa, Pat, Teddy a Sépie ze střediska 24 Sever.
Čtveřice skautů, jejichž snem je v létě letět do Ameriky na celosvětové setkání skautů a skautek. Odneseme si zážitky na celý život, poznáme spoustu nových lidí a přiblížíme se kulturám devadesáti různých zemí, kterým na oplátku přiblížíme tu naši, Českou. Bohužel to ale nebude zadarmo. Cesta nás každého bude stát circa 50 000 Kč a to pro neplnoleté studenty není úplně finančně dostupné. A proto jsme se rozhodli požádat o pomoc Vás. Ale nebojte se, taky z toho budete něco mít. Za 100 Kč se s fotkou vašeho výběru vyfotíme přímo v Americe na Jamboree, za 200 i na post eventu v New Yorku. Za 500 pak zdokumentujeme i celou její cestu- v letadlech, v autobusech,...
A za 1000 Kč si ji k tomu zarámujeme a budeme vedle ní každý večer usínat (dokumentace možná).
Moc děkujeme za každý příspěvek a čego!
Pat, Teddy, Sépie a Máňa ♥♥♥♥
Skautská nadace Jaroslava Foglara
Skautské celosvětové Jamboree! Sen mnoha kluků a holek a šance zúčastnit se je pouze jednou za život a to je právě teď. Jamboree je vlastně jeden velikánský tábor pro zástupce ze všech států Zeměkoule, kde svobodný skauting může existovat. Jamboree je šance potkat a sdílet kulturu a zvyky celého světa společně s kulturou naší České Republiky. Ukázat jaký je skauting u nás a zjistit jak se skautuje v Americe, Austrálii, Africe... Jamboree - to jsou společné zážitky, setkání a jedinečná příležitost získat kamarády na celý život z různých koutů světa. Jamboree - ukázka, jak lze dělat svět lepším. Jamboree - vzpomínka, která zůstane po celý život. Pomůžete nám, prosím? Děkujeme!
“Světové jamboree je skautská olympiáda, velká pocta,
velká odpovědnost a neopakovatelný zážitek na celý život.“ 
David Urban (Ňuf) – vedoucí české výpravy

Proč na 24. světové Jamboree do Ameriky jedeme?
Jsme skauti a hledáme zážitky a zkušenosti, díky kterým se učíme jak obstát v životě a dělat ho lepším. Chceme se potkat se stejně starými kamarády ve věku 14-17 let z celého světa, společně si vyzkoušet sportovní, hudební, kulturní, umělecké... aktivity a díky tomu lépe chápat jak dnešní svět funguje a co je v něm důležité. Přátelství, radost, dobrodružství, zamyšlení, akce, služba, překonání se, poznávání, cestování, snění... prožijeme hodně nových věcí a odvezeme si ve vzpomínkách na celý život. Jupííí!

Více informací:
Světové skautské Jamboree (představení české výpravy)
The 24th WORLD SCOUT JAMBOREE (představení od organizátorů USA, Mexika a Kanady)

Pojmenovali jsme náš oddíl po Dagmar Skálové - Rakše
Je nás 36 skautů a skautek z prahy a okolí z různých oddílů, rozděleni do 4 družin a do Ameriky jedeme s kouskem naší české historie. S kouskem historie, která není radostná, ale zapomenout na ní nechceme. Řada skvělých žen a mužů je příkladem, jak se nesklonit ani v hodně těžkých časech a setrvat nezlomený, setrvávají vzorem osobnosti díky kterým můžeme dnes žít ve svobodné zemi. Dagmar Skálová, skautskou přezdívkou Rakša byla jednou z nich - poslechněte si a přečtěte její medailonek na odkazu níže, nezapomínáme. Věříme, že Pravda a Láska vítězí nad lží a nenávistí.
Zapomenuté portréty: Dagmar Skálová - Rakša
Protestní dopis, poslaný v roce 1956 z pardubické věznice generálnímu tajemníku OSN Dagu Hammarskjöldovi, ve kterém si Rakša stěžovala na porušování vězeňských práv v Československu.

Prosíme, podpořte nás!
Sami nezvládneme zajistit finanční nároky výpravy, které přesahují 45.000 Kč na jednoho účastníka. Jsme rádi a vážíme si, že naši nejbliží, rodiče a příbuzní, nám mohou finančně umožnit na jamboree vyrazit. Ne každý takové štěstí má. Děkujeme. Skautští vedoucí vše organizují a jedou na jamboree ve svém volném čase, i jim patří dík. Prosíme pomožte nám snížit finanční náročnost akce. Podpořte nás! Děkujeme.

Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v druhé polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob. 


jsem socka promiň Báro

Olej Sýra
60 Kč

Enjoy :)

Michal O.
100 Kč

Ahoj Baru, mamka uz me dlouho prosila, abych ti poslal castku i od ni. Tak jsem se k tomu konecne dostal, a dodal jsem jeste neco maleho od sebe. Tak cau Matej <3

Milena Mlynarova
1 500 Kč

Tak si to holky užijte :-)

Zuzana Dobesova

Ať se vám tam líbí!

Věra Mlynářová

Miluju skauty a hlavně Eda. Sépie mám taky rád. Váš kardinál Tadastepino.

Tadeáš Štěpka
1 Kč

Užijte si to!

Marta Vykypelova
1 000 Kč

Podívej se jak jsem na
😜
👊/||\_
_/¯ ¯\_


mizině.
👋
\ 😳
|| \_
_/¯ ¯\_

Yakub Štěpánek
16 Kč

Moc si to užij! <3

Matěj Polverini
500 Kč

Pořádně si to užij ale buď na sebe opatrná! Lucka a Alfredo :)

Lucka Polverini
1 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Skautská nadace Jaroslava Foglara, projekt: JAMBOREE 2019: jamoddíl Dagmar Skálové - Rakši