CZ / EN

Kolem ku zdraví, pohledem k podpoře českých neziskovek

vybíráme od 17.10.2018
18 214 Kč
vybráno 46 % z 40 000 Kč

přispělo

41 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Ahoj, jmenuju se Petr a 20.10. vyrážím na kole do Lisabonu. Zatím mám jen orientační představu, jakou cestou pojedu, co budu dělat, kde budu spát a jestli se nebudu bát tmy, pavouků a dalšího. Výsledek je nejistý… ale i kdybych píchnul kolo každý kilometr, udělám vše, abych do Lisabonu dojel. Sledujte můj blog na Facebooku. Výše je namalovaná trasa mého dobrodružství. Je orientační - budu rád, když oranžovou linku budu následovat aspoň přibližně a nepojedu například přes Varšavu. Držte mi palce - každý, kdo mě kdy viděl s mapou, se teď musí křižovat.

Rád bych podpořil Tamjdem, moji srdcovou organizaci, protože si to opravdu zaslouží za svou usilovnou práci, bezva aktivity a vizi. 
Podpořit Tamjdem můžete všichni! A já vás za to ještě odměním tím, že vám zašlu e-mail nebo pohled z cest, který osobně napíšu nebo se s vámi následně sejdu.

Podpora ve výši 50-299 Kč bude odměněna
zasláním děkovného e-mailu s tou nejhezčí fotkou z cest a popisem, jak se mi daří či nedaří.

Když podpoříte Tamjdem 300+ Kč jednorázově (ale klidně i pravidelně), dostanete ode mne pohled dle preference s detailním popisem, jaká je cesta do Lisabonu na kole a co jsem zrovna v místě koupě/odeslání pohledu zažil.

Podpoříte-li Tamjdem částkou 600+ Kč, pošlu vám pohled a po návratu vás vezmu na pivo (čaj) a povypravím o celé cestě osobně.

Nebo můžete získat přání pro někoho či VIP pohled s malým překvapením uvnitř za 650 Kč (zvolte “jiná částka”). Když podpoříte Tamjdem touto sumou a pošlete mi mail s instrukcemi, co mám (nebo nemám) do přání napsat, pošlu vám přání či pohled jako nikomu jinému!

Poté, co uvidím připsanou platbu zde přes darujme.cz s adelvátní sumou, beru tužku a začínám psát pohled z místa, kde zrovna budu, či dle vaší preference.
Nebo vám aspoň pošlu e-mail s hezkým fotkami z cest. :)
Nezapomeňte mi poslat adresu pro zaslání pohledu buď jako poznámku při platbě, nebo na email pe.zabka.tr@gmail.com, ať vím, kam mám pohled poslat!

V Tamjdemu jsem začínal jako občasný dobrovolník v 17 letech. Od té doby ho miluju a výrazně mi začal měnit život. Najednou jsem měl možnost potkávat super lidi, objevil jsem spoustu krásných míst a taky jsem poznal skvělé organizace. Po nějaké době jsem začal aktivity organizovat, což byla z počátku docela výzva, ale o to víc mě to bavilo. No a potom to mělo rychlý spád - začal jsem jezdit hodně často a pak se stal na skoro dva roky i zaměstnancem.

Proč Tamjdem potřebuje podpořit?
 1. Tamjdem podporuje individuální dobrovolnictví, a tak platí dobrovolníkům dopravu a jídlo na akcích tak, aby dokázal pro dobrovolnictví "strhnout" co nejvíce lidí.
 2. Počet projektů každým rokem roste, a tak je potřeba více peněz, aby se zajistilo jejich zrealizování při zachování stejné kvality.
 3. Nejedná se o velkou organizaci, která by měla svého FR manažera a masivně mohla pobírat dotace či žádat o dary.
 4. Osobně jsem u Tamjdemu "nějaký ten pátek"... a tak vím, jakým tempem roste a jak se posouvá dopředu. Garantuji vám, že žádná koruna nepadne nazmar a bude dobře využita!
Proč chci Tamjdem podpořit já?
 1. Díky Tamjdemu jsem toho zažil opravdu hodně a životně mi účast na akcích dala víc, než cokoliv jiného. Věřím, že by tohle řekl kdekdo s podobnou zkušeností.
 2. Akce, které jsme společně organizovali, pomohly desítkám neziskovek v různých koutech v Česku - jednou jsme pomohli s opravou hradu, jindy v lesní školce opravili plot, nebo jsme stavěli zeď v komunitní zahradě a organizovali jsme několik slavností pro děti i dospělé. Na řadu míst se velmi rádi vracíme, protože naše pomoc je tam vítána a my tak vidíme, kam se dané organizace posouvají v čase. Ročně takto pomůže Tamjdem na 20+ místech v ČR a člověk s ním může vyrazit i do zahraničí. 
 3. Díky Tamjdemu taky mezi námi chodí několik desítek dneska už zkušených organizátorů akcí, kteří kvůli skvělému proškolení a osobní zkušenosti mohou tvořit další projekty.
 4. Prostě <3!
Jak aktivity Tamjdemu vypadají v praxi? Třeba takhle při čištění potoka:

Tahle výzva bude opravdickou výzvou. Čeká mě trasa, která měří něco mezi 3300-4500 kilometry dle toho, jak moc se budu ztrácet. Snad to nebude víc – přeci jenom se musím vrátit do práce a raisovat v prosinci už taky nebude žádný med. Plánovaný návrat je 5.12. Držte mi palce, ať mi neuletí letadlo nazpět! :) Během této cesty chci psát a posílat pohledy, abych udělal radost všem přispěvatelům. Doufám, že mě v tom nenecháte, budete společně se mnou bojovat proti mojí trudomyslnosti za jízdy, čili podpoříte Tamjdem a zahájíte můj maraton psaní pohledů! Když už nic jiného, můžete se bavit myšlenkou, jak mi mrznou prsty, když budu psát ten váš pohled. To za to stojí, ne? ;)
Tamjdem, o.p.s.
Spojujeme lidi a smysluplnou práci v různorodých neziskových organizací po celé České republice a ve světě. Skrze naše denní, víkendové a až dvoutýdenní dobrovolnické projekty ročně zapojíme do života českých neziskovek více než 250 dobrovolníků a do světa na mezinárodní dobrovolnické workcampy vyšleme okolo 70 zájemců. Zůstávají za námi opravené ploty, natřená okna, shrabané listí, nové chodníky i celé zdi. Zkrátka pomáháme neziskovkám v jejich rozvoji. Podpořte naši práci a přidejte se tak k jejich růstu i vy!
Co v Tamjdemu děláme? Dobře to shrnují slova jednoho z našich dobrovolníků: 

„Člověk na Tamjdem akcích na chvíli dává, ale i dostává větší smysl. A hlavně nejsou jenom o práci, ale i o příjemně stráveném čase daleko od všeho a s partou šikovných lidí, kteří tam jdou s cílem smysluplně tvořit cosi lepšího...“ Ondřej P.

Ročně pořádáme téměř 30 dobrovolnických projektů v ČR, které jsou otevřené všem - Čechům i cizincům, rodičům s dětmi, studentům, podnikatelům i vědcům... Kromě pracovní náplně se např. díky workshopům, prezentacím a prohlídkám dobrovolníci seznamují s tématy a s prací neziskových organizací, poznávají nové lidi i sami sebe.

Neziskové organizace se zase díky naší pomoci mohou na druhou stranu plnohodnotně věnovat své činnosti.

Naším cílem je získat pro práci Tamjdemu dostatek podporovatelů a vytvořit takové stabilní podmínky, které nám umožní dále růst.

 • pravidelný příspěvek 300 Kč měsíčně, tj. 3 600 Kč ročně, nám pomůže pokrýt dopravu 18 dobrovolníků na Víkendovky; 
 • pravidelný příspěvek 500 Kč měsíčně, tj. 6 000 Kč ročně, nám pomůže uhradit část nákladů na lektora školícího cyklu pro organizátory či campleadery, kteří s námi projekty organizují; 
 • pravidelný příspěvek 1 000 Kč měsíčně, tj. 12 000 Kč ročně, nám pomůže pokrýt část platu jednoho z našich projektových koordinátorů.
Staňte se součástí naší práce, s vaším darem dokážeme udělat velké věci.
SPOJUJEME LIDI A SMYSLUPLNOU PRÁCI

DĚKUJEME za tvůj dar a podporu.
za tým Tamjdem
Markéta M a Zuzka L

Děkujeme!

Sleduj náš web / FB / Instagram a dozvíš se o nás ještě víc.
#tamjdem #vikendovky #workcamp #dobrovolnictvi
Držím pěsti!
Ať to jezdí,
K.
Dárce
500 Kč
Jen tak dále :) Držím palce!
Jitka Mertlíková
Péťo, jseš pašák! Ať je to nezapomenutelný. Opatruj se!
Ivana
Good luck :)
Michal Strapatý
Ahoj Petře,
těším se na pohled a hlavně vydrž a dojeď dobře do cíle :)
Martina Dvořáková
300 Kč
Ahoj Petře, mávám na jih, šťastnou cestu! :-)
Helena Kopecká
500 Kč
Ahoj Petře,

stačí email s nějakou pěknou fotkou

Díky Ondra:)
Ondřej Čermák
400 Kč
HOLA PETER
PUES YO QUIERO UNA CERVEZA! ,MUCHO ANIMO DESDE ESPAÑA
Renata Wojtas
600 Kč
Milý Petře, moc ráda podpořím Tvou snahu a přeji krásnou cestu! Pohledu se vzdám, nebylo by to v souladu s mou snahou o Zero waste, ale budu sledovat Tvé trampoty online :)
300 Kč
Žabáku, chci na pivo! ;)
Good luck!
Petr Řeháček
600 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Tamjdem, o.p.s., projekt: Pomáháme českým neziskovkám – víkend po víkendu, cihlu po cihle!