Leťte s námi extrémní závod plynových balónů a podpořme tak školu pro těžce postižené děti

vybíráme od 10.9.2018
2 300 Kč
vybráno 15 % z 15 000 Kč

přispěli

2 lidé
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Říkáme si Dva fousáči v balónu  a jsme balónový tým, reprezentující Českou republiku na nejstarším leteckém závodě světa, na Poháru Gordona Bennetta. Chceme náš letošní let věnovat charitativní organizaci Smiling Crocodile, která pomáhá dětem s těžkým kombinovaným postižením. Školu důvěrně známe a vidíme, jak je taková pomoc potřebná. Nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče. Dělají moc důležitou a záslužnou práci.Pohár Gordona Bennetta je nejstarší aviatický podnik na světě. Jde o dálkový závod plynových (vodíkových) balónů. Vyhrává ten, kdo doletí nejdál, přičemž hřiště je celá Evropa. Letos se startuje z hlavního města Švýcarska, z Bernu. Českou posádku tvoří hlavní pilot Jan Smrčka a copilot Aleš Vašíček, kteří si říkají Dva fousáči v balónu. A tohle je jejich facebookový profil. Dvojice se loni závodu zúčastnila jako vůbec první česká posádka v historii. Za 22h 8minut fousáči uletěli 1076,78 km. Zlomili tak dva české národní rekordy: v době a délce letu balónem.

Nyní chceme zúročit své zkušenosti v dalším ročníku. Svým letem na této soutěži reprezentujeme Českou republiku a současně chceme letět pro děti s těžkým kombinovaným postižením charitativní organizace Smiling Crocodile. Rádi bychom tak podpořili budování nového centra a dětského hospicu v kampani pod názvem #Nakrmkrokodyla. Fanoušci Dvou fousáčů v balonu, fanoušci Smiling Crocodile, ale i široká veřejnost budou moci průběh závodu sledovat a podporovat. Již přípravu můžete sledovat na sociálních sítích @dvafousacivbalonu a @SmilingCrocodile Každý “lajk” a sdílení se počítá. Děkujeme!


Mateřská škola a základní škola pro děti s kombinovaným postižením SMILING CROCODILE, o.p.s.
SMILING CROCODILE je unikátní centrum pro děti s těžkým kombinovaným postižením. Naše současné prostory jsou omezené a také máme velký zájem ze stran dalších rodin o vzdělávání, terapie a péči u nás. Zároveň potřebujeme pro naše děti a jejich rodiny rozšířít služby o respitní a paliativní péči - dětský hospic. Budujeme proto nové centrum a potřebujeme prostředky na rozvoj a vybavení. Moc děkujeme za jakoukoliv pomoc!

Šťastný let! Krokodýlové

Pavel Šercl
2 000 Kč