Jana Kotrlová: Dárcovská výzva pro projekt Postýlky pro Sluníčka

Chechty na cestě domů pro SOS Sluníčko

vybíráme od 25.6.2018
31 857 Kč
vybráno 127 % z 25 000 Kč

přispělo

58 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Je mnoho dětí, které domov nemají a já si vážím těch, kteří jim ho pomáhají získat zase nazpátek. Organizace SOS dětské vesničky se snaží tyto domovy dětem alespoň částečně nahradit v případech, kdy se rodina dostane do krizových situací. Přímo SOS Sluníčko tu je pro nejnáročnější chvíle a všichni víme, jak se nám po dobrém spánku lépe dívá na problémy, které před námi jsou. 
Pomozte mi a především těm dětem umožnit lehčí spánek v náročných okamžicích života. Vždyť postýlka je symbolem domova a bezpečí. 
Jmenuji se Jana Kotrlová, ale říká se mi už od skautských let Chechty. Dobu střední i vysoké školy jsem strávila v Českých Budějovicích a nyní se po deseti letech  vracím do rodného kraje Krušných hor. Poslední volné léto chci strávit především venku a se svým čtyřnohým kamarádem. Tak jsem se rozhodla, že si domů dojdu a to napříč Českou republikou od nejvýchodnějšího bodu republiky až do Perninku v Krušných horách.  Protože formou fotek a krátkých článků stejně sdílím svojí cestu na facebooku pro rodinu a přátele, rozhodla jsem se propojit dobré s užitečným.

Cesta to je dlouhá přibližně 700km, ale věřím, že bude stát za to. Na uvedené mapě můžete vidět, kde se cestou přibližně nacházím.


Budu velice ráda, když mi pomůžete vybrat peníze na postýlky pro děti. Postel je krásným symbolem domova, bezpečí a naděje a já doufám, že potřebnou částku zvládneme za dobu mé cesty vybrat. Ráda bych navíc motivovala slečny, ženy, které se bojí vyrážet samotné na cesty, Nemusíme hned na daleké cesty do ciziny.  V naší zemi je mnoho krásných míst a oproti jiným krajům bezpečno.
Tak proč sedět doma, když dobrodružství čeká za dveřmi?

A jak taková cesta probíhá?
No, přípravy trasy, vybavení jsou náročné. Ale potom stačí vyrazit, jít po značených turistických cestách a každou noc spát někde jinde. Nejvíc nocí strávím pod širým nebem nebo plachtou. Jíst budu po cestě v hospůdkách nebo si vařit na vařiči a koupat se budu v rybnících, potocích a občas přenocuji v nějakém kempu.

Že se to pro holku nehodí?
Už jsem párkrát sama vyrazila  a vždy to byly jedny z nejlepších chvílí mého života a nebojte se. Mám ochránce. Pejska jménem Spike, který je věrným společníkem na cestách. A můžu říct, že i tak je to romantika.

Pokud Vás to zaujme můžeme se setkat osobně
V rámci své cesty se zastavím na dvou festivalech mezi kterými je přibližně 150km a já sama jsem zvědavá, jestli to z jednoho na druhý zvládnu dojít. Bude to výzva. Na festivalu hledejte slečnu v modrém tričku SOS dětských vesniček. 
  • 20. července - 21. července v Plumlově, kde se odehrává hudební festival Keltská noc 
  • 27. července - 28. července v Nasavrkách, kde se odehrává keltský svátek sklizně Lughnasad
Veškerá dobrodružství sdílím na svém facebooku:https://www.facebook.com/chechtynacestedomu/ a budu ráda, když mě podpoříte přímo tam. 
SOS dětské vesničky, z.s.
Pomozte nám vytvořit dětem, o které se jejich rodiče nemohou nebo nechtějí postarat, dočasné útočiště, ve kterém zapomenou na prožité útrapy a překonají strach z budoucnosti. Podpořte nákup 16 nových postýlek (v ceně 2 490 Kč za jedno lůžko + náklady na dopravu) do našeho karlovarského krizového centra SOS Sluníčko, které umožní, aby se tu děti ohrožené ztrátou rodičovské péče cítily co nejvíce jako doma.


Krizové centrum SOS Sluníčko I a II v Karlových Varech nabízí akutní pomoc a dočasné útočiště dětem, které potřebují okamžitou péči. Nenahrazuje tedy náhradní rodinnou péči ani nepředstavuje alternativu péče ústavní. Zatímco se o děti po čtyřiadvacet hodin denně postarají tety, sociální pracovníci spolupracují s dalšími odborníky a s původní rodinou na odstranění potíží, které vedly k odchodu nebo odebrání dítěte z rodiny. Pokud není již možné rodinné poměry stabilizovat, hledá se pro dítě náhradní péče, opět ale ideálně v rodině, ne v ústavu.
 
Poskytujeme ochranu a pomoc dítěti, které:

- se ocitlo bez jakékoliv péče,
- je ohroženo na zdraví či životě,
- se ocitlo bez péče přiměřené jeho věku,
- je tělesně či duševně týrané nebo zneužívané,
- se ocitlo v prostředí nebo situaci, kdy jsou závažným způsobem ohrožena jeho základní práva.

V SOS Sluníčku se snažíme vytvořit dětem podmínky blížící se prostředí rodiny. Centrum je umístěno v rodinném domě, který svou vnitřní dispozicí vyhovuje potřebám větší rodiny. 

Děti dále navštěvují svou školu, pokud to dovolí dojezdová vzdálenost (pro opačné případy je domluvena spolupráce v místní škole nebo školce). Tety se s dětmi připravují do školy, nakupují s nimi, vaří a dělají vše, co pro děti za normálních okolností dělají rodiče. V případě potřeby je zajištěna pomoc psychologa nebo psychiatra. Děti většinou nemusejí být odděleny od svých sourozenců, protože jsme schopni přijmout i sourozenecké skupiny, není tedy prohlubováno trauma z odloučení od všech nejbližších. 

Kromě čtyřiadvacetihodinové péče (tet) pečovatelek, zajišťujeme dětem v SOS Sluníčku také odbornou péči sociální pracovnice, psychologa a dalších odborníků podle aktuální potřeby.

Více informací o karlovarském krizovém centru SOS Sluníčko I a SOS Sluníčko II.

Díky za pěknou vizi :)

Pavel Rotter
500 Kč

❤❤❤doufám , že pomůže 😍

Zuzana Vančurová
100 Kč

Rozumný projekt. Rád trochu přispěje.

Milan Velek

Jsi skvělá!!! Dooufám, že se peníze podaří vybrat a že si cestu užíváš =)

Štěpánka Kadlecová
300 Kč

Kdo může,ať pomůže

Vladimír Huml
300 Kč

Díky za vaši práci a díky, že mohu pomoci.

Markéta Linková
100 Kč

Skvělý projekt😊👍

Andrea Stašová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
SOS dětské vesničky, z.s., projekt: Postýlky pro Sluníčka