Tereza Tůmová: Dárcovská výzva pro projekt Farma Strahovice

Opět bojuji za Strahovice

vybíráme od 6.3.2018
2 300 Kč
vybráno 46 % z 5 000 Kč

přispělo

8 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Ještě lepší než si užívat narozeniny na trati půlmaratonu je oslavovat během pro druhé! 
 7.dubna 2018 v den mých narozenin na Sportisimo 1/2Maratonu Praha. Oslavujte, bojujte a podporujte se mnou!

Prostřednictvím letošní účasti na pražském půlmaratonu chci opět podpořit farmu Strahovice, která se velmi úspěšně rozvíjí, otevřela Sýrárnu, ale nadále potřebuje finanční podporu pro další rozvoj.

V roce 2016 jsem jako dobroběžkyně farmu Strahovice již jednou podpořila. Jsem moc ráda, že mám v letošním roce opět možnost pomoci právě tomuto projektu.

Armáda spásy provozuje farmu ve Strahovicích u Opavy. Hlavním přínosem farmy je zaměstnávání lidí na okraji společnosti a jejich navrácení zpět do běžného života. Farma otevřela v únoru tohoto roku dokonce vlastní Sýrárnu.

Dne 7.dubna 2018 v den mých narozenin budu bojovat za Strahovice a pokusím se překonat osobní rekord na půlmaratonské trati v rámci účasti na Sportisimo 1/2Maratonu Praha, budu se snažit přiblížit se k času 1:40:00. 

Prosím oslavujte, bojujte a podpořte tento prospěšný projekt a moji účast na pražském půlmaratonu. Předem děkuji za každou Vaši podporu a věřte, že budu opět makat a bojovat ze všech sil. Na každého kdo projekt podpoří čeká krásný dárek. Ten kdo se zapojí a nejpřesněji odhadne můj cílový čas získá dokonce speciální dárek. Podrobnější informace a novinky naleznete v aktualitě výzvy.

AKTUÁLNĚ - Přesně za týden v sobotu vše vypukne. Stále ještě můžete přispívat na Strahovice a také tipovat můj cílový čas a uvádět ho do komentáře k příspěvku. Již padlo několik tipů, omylem vypadl z komentářů tip Olivera na 1: 42: 40.
Jakmile odstartuje závod tipování už nebude možné, výzva ale nadále běží až do 13. dubna a do tohoto data můžete zasílat Vaše příspěvky.

Ještě Vám prozradím něco málo z mé přípravy za tyto dva poslední týdny před závodem. Tento týden jsem dala poslední intervalový trénink a dnes také poslední delší běh. V příštím týdnu bude na programu již jen jeden kratší rychlejší běh a pak jen volnější výběhy a ve středu pak opravdu zasloužená předzávodní regenerace. Čtvrtek bude ve znamení vyzvednutí startovního čísla a nějakého kulturního odreagování. Od pátku bude už jen stoupat předzávodní horečka:)

Moc děkuji za Vaše příspěvky a podporu. V sobotu si vzpomeňte, fanděte a držte palce. Zavítejte v den závodu, tedy 7. dubna, na stánek Armády spásy, který najdete u startu před Rudolfinem. Ochutnat a zakoupit si budete moci výrobky ze Sýrárny Farmy Strahovice.

AKTUÁLNĚ  DEN  PO ZÁVODĚ-
Včera jsem běžela poháněná velikou motivací - 20.ročník pražského půlmaratonu, který vyšel právě na den mých narozenin a běžela jsem za Strahovice, tak jsem prostě musela máknout.

A podařilo se, nedala jsem sice čas pod 1:40:00, ale podařilo se mi pokořit čas z roku 2015 a zlepšila jsem se o půl minuty. A tak jsem rudá jako rajče za osobní rekord na půlmaratonské trati s časem 1:40:54 prostě šťastná.  Moc děkuji všem za podporu, hlavně fanouškům na trati a podavačům energetických nápojů. Děkuji také těm, kdo podpořili Strahovice finanční částkou a nebo si v den závodu prostě jen vzpomněli.

Každý kdo přispěl dostal krásný dárek. Výhercem tipovací soutěže je Eliska, která tipovala čas 1:41:00 a vyhrává poukázku na výbornou italskou zmrzlinu:)

 Výzva ještě běží, stále ještě můžete přispívat  na Strahovice, po závodě jsem na stánku ochutnala něco málo z jejich nabídky a sýry mají opravdu dobré.

 


Armáda spásy
Farma a sýrárna s obchůdkem ve Strahovicích u Opavy
Hlavním přínosem farmy je práce s lidmi, kteří díky vysoké nezaměstnanosti přišli o zaměstnání, a v kombinaci s dalšími sociálně společenskými problémy (ztráta zaměstnání, rozpad rodiny, zadluženost) je dovedlo téměř na okraj společnosti. Farma zaměstnává pracovníky v rámci projektu Veřejně prospěšných prací a aktivizačního programu azylového domu pro muže v Opavě a v rámci výkonu alternativních trestů.

Farma má za cíl pomoci lidem připravit se na placené zaměstnání na běžném pracovním trhu nebo si práci zpočátku jen vyzkoušet a to vše za individuální a dlouhodobé podpory našich sociálních pracovníků. Naše služba se snaží nabídnout takové aktivity, kde si uživatel může uvědomit svou hodnotu a zažít pocit úspěchu z dobře vykonané práce.

Farma nabízí tuto práci: zajištění hospodářských zvířat (prasata, ovce, kozy a drobnou drůbež), pěstitelská činnost, úklid veřejných prostor, likvidace náletových dřevin, čištění lesa, sběr jablek.

Nově se její činnost rozšířila i díky dobroběžeckým výzvám v minulých bězích o Sýrárnu Strahovice.

Reportáž České televize
zde.tip na závod 1:40:21
Dárce
300 Kč
Teri, držím palce a budeme fandit na trati :) Užila jsi si tréninkové běhy, protrpěla jsi si intervalové a některé dlouhé běhy. Tedy je čas závodit - první polovinu trati si užít a druhou pořádně zabrat. Přeji Ti pokořit hranici 100 minut na půlMaratonu a věřím, že můj tip (1h:42min:22s) bude špatný :)
300 Kč
Držíme pěstičky, Terko! 1:39:55:)
Andrea Bejvlova
Dokážeš to :) 1:41:00 Eliska
Dárce
Fandím a tipuji čas 1:48 :-)
Bapa
Držíme palce! tip 1:44:20
Martin Bouša
100 Kč
Ať se útok na rekord podaří!!!
Martin
300 Kč
Držíme palce, Teru!
Iva
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Armáda spásy, projekt: Farma Strahovice