Ján T.: Dárcovská výzva pro projekt Farma Strahovice

Běžím pro Farmu Strahovice - Lebo pomáhať si treba.

vybíráme od 13.2.2018
2 100 Kč
vybráno 21 % z 10 000 Kč

přispěl

1 člověk
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
"Keby každý pomohol aspoň niekomu hneď by bol svet krajší, preto verím že keď ja pomôžem Farme Strahovice, oni zas môžu tak pomôcť ďalším ľuďom ty zas ďalším ľuďom alebo zvieratkam na farme atď."
Jano se rozhodl podpořit svým během na Sportisimo ½ Maratonu Praha projekt Armády spásy - Farmu Strahovice, kde poskytují práci a smysluplné naplnění života několika desítkám lidí, kterým se tak otevře možnost znovu začít. Na farmě se momentálně starají o 40 koz, 50 oveček, prasátka, drůbež a kravičky. Váš příspěvek pomůže k nakoupení materiálu pro obnovu zázemí pro hospodářská zvířata, které svépomocí postaví sami „farmáři“ ze Strahovic.

Armáda spásy
Farma a sýrárna s obchůdkem ve Strahovicích u Opavy
Hlavním přínosem farmy je práce s lidmi, kteří díky vysoké nezaměstnanosti přišli o zaměstnání, a v kombinaci s dalšími sociálně společenskými problémy (ztráta zaměstnání, rozpad rodiny, zadluženost) je dovedlo téměř na okraj společnosti. Farma zaměstnává pracovníky v rámci projektu Veřejně prospěšných prací a aktivizačního programu azylového domu pro muže v Opavě a v rámci výkonu alternativních trestů.

Farma má za cíl pomoci lidem připravit se na placené zaměstnání na běžném pracovním trhu nebo si práci zpočátku jen vyzkoušet a to vše za individuální a dlouhodobé podpory našich sociálních pracovníků. Naše služba se snaží nabídnout takové aktivity, kde si uživatel může uvědomit svou hodnotu a zažít pocit úspěchu z dobře vykonané práce.

Farma nabízí tuto práci: zajištění hospodářských zvířat (prasata, ovce, kozy a drobnou drůbež), pěstitelská činnost, úklid veřejných prostor, likvidace náletových dřevin, čištění lesa, sběr jablek.

Nově se její činnost rozšířila i díky dobroběžeckým výzvám v minulých bězích o Sýrárnu Strahovice.

Reportáž České televize
zde.100kč za každý zabehnutý km výzvy :)
Jan Timar
2 100 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Armáda spásy, projekt: Farma Strahovice