Nadační fond NEHEMIA: Dárcovská výzva pro projekt Etiopie - podpora dětí v Jimmě

Vánoční sbírka pro děti v Jimmě v Etiopii

vybíráme od 28.11.2017
22 163 Kč
vybráno 11 % z 200 000 Kč

přispělo

11 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Po letošní návštěvě Etiopie, konkrétně města Jimmy, jsme se rozhodli pomoci dětem i jejich rodičům a vytvořit pro ně lepší podmínky pro volnočasové aktivity. V komunitním centru, kde děti nachází své útočiště, v místě, kde se o ně se zájmem starají naši pracovníci, je nyní velká potřeba vybudovat novou elektřinu, vodovod a další místnost, která by sloužila jako klubovna pro děti.
Celkové náklady jsou 200 000 Kč. Elektřina je zatím k budově přivedena provizorně a je volně zavěšená na dlouhých dřevěných kůlech, v místě kde si děti hrají.
Pojďme dětem společně v čase Vánoc udělat radost. Vzdejme se jednoho dárku pro sebe a peníze, které bychom za něj utratili, pošleme těm, kteří to nejvíce potřebují. 

Nadační fond Nehemia
Ve městě Jimma podporujeme celkem 100 dětí. Jedná se o jednu z nejchudších částí. Etiopie. Měsíční náklady na podporu jednoho dítěte jsou 500 Kč. V částce je zahrnuta podpora pomůcek pro vzdělání, ošacení, lékařská péče a strava. Každý sponzor dostává dvakrát ročně osobní informace a aktuální fotografii podporovaného dítěte.
Do projektu jsme také zahrnuli děti, jejichž rodiče trpí malomocenstvím a tudíž jsou odstrčeny na okraj společnosti. Lepra je v místních podmínkách jasnou vstupenkou na samé dno společnosti, kde lidé nemají sebemenší šanci na jakýkoliv posun směrem k „lepší budoucnosti“. Vzdělání a preventivní léčba jsou pro tyto děti nadějí na obrat s osudem lepším, než jaký mají jejich rodiče.

 Děti díky této podpoře získávají:
  • vzdělání
  • školní uniformy
  • školní pomůcky
  • lékařskou pomoc 
  • jejich rodiny navíc získávají základní potravinovou pomoc
e7fRzNASb6lFum8.jpg
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadační fond Nehemia, projekt: Etiopie - podpora dětí v Jimmě