CZ / EN
Eliška Beneš: campaign for project Pomáháme Liborovi zpátky na nohy a na Mont Blanc!

I’m learning to run for Libor!

we started on 2017-10-12
€346
raised 43 % out of  €802

supported by

11 people
This campaign is already closed. Thank you!
One quirky girl that wants to learn to run while struggling with her health limitations and wants to help someone else! Nice to meet you. :-)
In June 2017, I started to wonder whether I could manage to run 5 km in less than 28 minutes, that is faster than ever before in my life. Since then, I’ve been working on achieving just that and diligently (3x a week most of the time) running. Unfortunately, some hidden (and let’s face it: long-ignored) health issues came to light soon after. For the first time in my life, thanks to running, I have the motivation to be healthy and take good care of myself - therefore, numerous doctor visits ensued.

Both of my hip joint sockets are too shallow, my entire body weight isn’t well distributed over the joint, the cartilages suffer, it can’t be fixed and both running and walking hurts. But not always. One day, all of this will result in a surgery but it is in my power to influence when that will be. So I keep running, going to physiotherapy, and fighting. Sometimes this means running 7 kilometers between 11 pm and 12 am, sometimes (this week for instance) I fall and scrape my knee. I go interval running to the local school’s playfield in the afternoons, I went running even while on vacation, where my husband once drove me to a stadium because it was dark and he didn’t want me running around in the streets, I stretch every day before going to bed and I go running even when it rains like crazy. Really.

On 30. 9., I ran 5 km in 28:07 so I am very close to my first goal! Apart from my 5K dream, I also have a 10K dream and I even had a half-marathon one. The latter is being postponed till not-sure-when because my hips aren’t able to take such a long period of strain (and I don’t know if they ever will be). I was disappointed by that and still am but I decided to tackle the distance in another way: until the next Prague Half Marathon, which takes place on 7. 4. 2018 and which I had originally wanted to run, I will raise 1 CZK for each meter in a half marathon for Libor. In the meantime, I will keep running, fulfilling my smaller running dreams and writing about it a lot (not only) for all of you who will help me collect all of the money. I enjoy writing and you might enjoy watching how (un)well I’m doing! :-) My journey can be found here.

When we hit 704 EUR, I will add the last 77 EUR myself.

I don’t know Libor personally but my friend told me about him today. And if he can be such a badass, then so can I!

Dnes je 7. 4. 2018. Přihazuji slíbených 2000 Kč za sebe, měním si neoficiáně cíl na poloviční částku a svou sbírku prodlužuji do konce dubna. :) Neběhám tak, jak jsem si přála: zdravotní problémy mě bohužel přepraly. Ale i když člověk ubere nebo si dá víc času na zvládnutí svého cíle, je celkově mnohem dál, než kdyby to vzdal. A tak se nevzdávám! :)

The challenge is now in English (Thanks, Lucie!), so please share it with your friends, colleagues, family and other loved ones, who don't really like Czech. ;-)

Create campaign

Sport 4 Help, z.s.
Jsme cyklistický tým a ve svém středu máme handicapované kamarády. Jednomu z nich, hasiči Liborovi Bohdaneckému, se snažíme pomoct získat finanční prostředky na rehabilitaci, která jej může zase postavit na nohy! Libor se zranil v rámci svého povolání a momentálně se pohybuje na invalidním vozíku. Je táta tří dětí, sportovec tělem i duší. Rád by žil se svou rodinou aktivně a zase se jednou vrátil do milovaných hor a vystoupal až na Mont Blanc! UDĚLEJTE RADOST SAMI SOBĚ A STAŇTE SE POZITIVNÍ SOUČÁSTÍ ŽIVOTA ČLOVĚKA, KTERÝ MNOHOKRÁT NASADIL TO NEJCENĚJŠÍ, CO MÁME, PRO OSTATNÍ.
Přesně 1. srpna 2017 se náš tým vydal na trasu nejdelšího cyklistického štafetového závodu v České Republice - Metrostav Handy Cyklo Maratonu. Čekala na nás štreka v délce 2222 km v limitu dojetí 111 hodin. Šlapali jsme do pedálů pět dnů a čtyři noci non-stop, za prudkého deště, silného větru, pražícího slunce, dnem i nocí. 

Důvody, proč jsme všechno to nepohodlí extrémního závodu podstoupili a letos dokonce už popáté, byly více než prosté. Máme rádi sportovní aktivity, výzvy, ale především si uvědomujeme, že jednou z nejdůležitějších součástí lidského života je vzájemné porozumění, lidská sounáležitost, přátelství a podaná pomocná ruka. Podaná pomocná ruka třeba těm, kterým nemoc či úraz během pár vteřin obrátily od základu život vzhůru nohama. Víme, že nikdo sám netušíme, kdy se náš anděl strážný zakouká jinam a i my se ocitneme v pozici člověka, který bude odkázaný na podporu svého okolí.

Závod je unikátní tím, že se ho účastní smíšené týmy zdravých a handicapovaných cyklistů. Jeho hlavní myšlenkou je spojit tyto dvě mnohdy oddělované skupiny lidí a vytvořit z nich jeden funkční celek schopný spolupráce i v náročných podmínkách těžkého závodu. Jednoduše tak ukážeme okolí, že je jedno, zda jsi zdravý, nevidíš, neslyšíš, nemáš ruku, nohu nebo nemůžeš chodit … důležitá je pouze chuť a odhodlání člověka žít svůj život aktivně, i když v nově nastolených podmínkách.

Letos jsme závod jeli jako podporu pro našeho kamaráda – hasiče Libora Bohdaneckého. Libor se před rokem zranil v rámci svého povolání po 20-ti letech výkonu služby v hasičském sboru Královéhradeckého kraje. Jako sportovec tělem i duší by ale rád dál žil svůj život s manželkou Barčou a dětmi aktivně. Jednou by se chtěl třeba i vrátit do milovaných hor. A také vystoupal až na Mont Blanc! 

Libor strávil 8 měsíců po nemocnicích a sanatoriích. Tvrdě na sobě makal každý den a maká dál. Dvakrát denně dojíždí na rehabilitace a výsledky jeho neskutečné píle jsou vidět každým dnem. Zpočátku nepohnul prsty na rukou a nohou, dnes dokáže zahýbat nohou v koleni, může řídit auto s úpravou na ruční řízení. Rozsah jeho zranění míchy se nepodařilo lékařům přesně stanovit. Ale ví se, že lidé po podobném úrazu se opět postavili na nohy. Důležitá je informace, že nejlepších výsledků při zlepšení fyzických schopností těla lze dosáhnout pomocí rehabilitací do tří let od úrazu.

A právě tady přichází moment, ve kterém můžeme Liborovi pomoci svým drobným kouskem skládačky i my. Pobyty v rehabilitačních centrech bohužel stojí hodně peněz a my se rozhodli uspořádat v rámci naší účasti v Handy Cyklo Maratonu 2017 sbírku, která Libora dokáže poslat na další rehabilitaci a zlepšit jeho hybnost zase o další stupínek! 

S tím vším nám můžete pomoci i vy! Udělejte radost sami sobě a staňte se pozitivní součástí života člověka, který mnohokrát nasadil to nejcennější, co všichni máme, pro ostatní. Přispějte drobnou nebo větší částkou do sbírky, řekněte o ní vašim kamarádům, nasdílejte Liborův příběh na sociálních sítích. Společně dokážeme veliké věci.

A pokud chcete být s námi dále v kontaktu a máte touhu dozvědět se JAK se Liborovi daří, CO dalšího podnikáme, KAM s námi můžete vyrazit na kolo … sledujte AKTUALITY na naší WEBOVÉ STRÁNCE.

Díky vám!
Za tým K4 cyklo tým z.s.
IrčaVěřím Ti a smekám. A díky za Libase ;-)

Petra Jaklová
All donations support organization:
Sport 4 Help, z.s., projekt: Pomáháme Liborovi zpátky na nohy a na Mont Blanc!