Rudolf Kalaš: Dárcovská výzva pro projekt Výzva pro Jiřetín

Krkonošemi bez plastu

vybíráme od 30.7.2017
0 Kč
vybráno 0 % z 1 999 Kč

zbývá

8 dní
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?
Co říkáte tomu, přejít za dva dny naše nejvyšší hory a přitom je čistit? Chci touto akcí podpořit myšlenku přechodu ZŠ Horní Jiřetín z fosilních na obnovitelné zdroje energie. Ti z Vás, kterým je tento projekt sympatický, ho můžou podpořit finančním darem. Tomu, kdo na účet této výzvy pošle více jak 100 Kč, přijde domů z Krkonoš pohlednice s poděkováním. Kdo by se chtěl ke mně připojit, ať mi píše na mail: kalas.r@seznam.cz. Další mojí výzvou bude, že nesmím mít u sebe při přechodu jednorázový plast a budu se stravovat vegansky. Děkuji spolu se školáky z Horního Jiřetína za příspěvky a za podporu. 
Na přechod vyrážím 11. 8. z Harrachova a zakončím ho druhý den ve Velké Úpě. Přespím na Brádlerových boudách (200 Kč/noc ve spacáku). Na cestu si vyhrazuji každý den cca 6 hodin. Kdo by chtěl vědět podrobnosti (odjezd, co s sebou...), tak ať mi napíše na kalas.r@seznam.cz. Těším se na dotazy. 
Horní Jiřetín je malebné město se spoustu skvělých lidí, kteří ho v čele se starostou Vladimirem Buřtem ubránili před velkorypadly uhlobaronů, kteří chtěli prolomit tzv. limity těžby, rozšířit důl ČSA a srovnat Jiřetín se zemí. Své domovy uchránili, ale uhelný démon se nad Jiřetínem vznáší dodnes. Chceme městu pomoci se zbavit závislosti na špinavém uhlí využitím potenciálu obnovitelných zdrojů a energetických úspor. Začínáme symbolicky s jiřetínskou školou, která vychovává budoucí generace obyvatel Jiřetína. Jejich rodiče a prarodiče zažili vyhánění lidí z domovů a bourání obcí kvůli těžbě uhlí. Na vlastní oči vidí zničenou krajinu a vědí, co to je žít v v nejistotě, že jednoho dne bagry a buldozery srovnají jejich domov se zemí. Chceme, aby se jiřetínské děti nemuseli bát o své domovy. Chceme jim ukázat, že budoucnost je v čistých zdrojích energie, pomocí kterých si sami mohou elektřinu vyrábět. Pojďte jim pomoci s námi. Našim cílem je společně vybrat peníze na instalaci fotovoltaických panelů na střechu školy. Čím víc vybereme tím více čisté energie bude Jiřetín mít. Panely pak doplní tepelná čerpadla, která nahradí stávající kotel na uhlí. Součástí projektu je i plán odebírat veškerou další elektřinu z obnovitelných zdrojů. Pokud se nám to povede, bude škola od nového školního roku 100% obnovitelná. Navíc chceme, aby Jiřetín byl příkladem i jiným městům, těm bezplatně nabídneme námi vytvořený nástroj na uspořádání podobné sbírky na jejich školu.
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Greenpeace