Rudolf Kalaš: Dárcovská výzva pro projekt Výzva pro Jiřetín

Krkonošemi bez plastu

vybíráme od 30.7.2017
499 Kč
vybráno 25 % z 1 999 Kč

přispěl

1 člověk
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Co říkáte tomu, přejít za dva dny naše nejvyšší hory a přitom je čistit? Chci touto akcí podpořit myšlenku přechodu ZŠ Horní Jiřetín z fosilních na obnovitelné zdroje energie. Ti z Vás, kterým je tento projekt sympatický, ho můžou podpořit finančním darem. Tomu, kdo na účet této výzvy pošle více jak 100 Kč, přijde domů z Krkonoš pohlednice s poděkováním. Kdo by se chtěl ke mně připojit, ať mi píše na mail: kalas.r@seznam.cz. Další mojí výzvou bude, že nesmím mít u sebe při přechodu jednorázový plast a budu se stravovat vegansky. Děkuji spolu se školáky z Horního Jiřetína za příspěvky a za podporu. 
Na přechod vyrážím 11. 8. z Harrachova a zakončím ho druhý den ve Velké Úpě. Přespím na Brádlerových boudách (200 Kč/noc ve spacáku). Na cestu si vyhrazuji každý den cca 6 hodin. Kdo by chtěl vědět podrobnosti (odjezd, co s sebou...), tak ať mi napíše na kalas.r@seznam.cz. Těším se na dotazy. 
Greenpeace
Horní Jiřetín je malebné město se spoustu skvělých lidí, kteří město ubránili před velkorypadly uhlobaronů. Chceme městu pomoci se zbavit závislosti na špinavém uhlí využitím potenciálu obnovitelných zdrojů a energetických úspor. Začínáme symbolicky s jiřetínskou školou, která vychovává budoucí generace obyvatel Jiřetína. Chceme dětem ukázat, že budoucnost je v čistých zdrojích energie, pomocí kterých si sami mohou elektřinu vyrábět. Pojďte jim pomoci s námi. Našim cílem je společně vybrat peníze na instalaci fotovoltaických panelů na střechu školy. Panely pak doplní tepelná čerpadla, která nahradí stávající kotel na uhlí. Součástí projektu je i plán odebírat veškerou další elektřinu z obnovitelných zdrojů.


Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Greenpeace, projekt: Výzva pro Jiřetín