Jan Freidinger: Dárcovská výzva pro projekt Výzva pro Jiřetín

Jiřetínský kvadriatlon

vybíráme od 30.5.2017
5 701 Kč
vybráno 57 % z 10 000 Kč

přispělo

9 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Pokud nám pomůžete vybrat 10 tisíc na solární instalaci na střeše školy, vyrazíme s kolegou Jankem Rovenským na děkovací kvadriatlon z Prahy do Jiřetína,  66 km na lodi až k Roudnici nad Labem, pak 66 km na kole do Mostu, v okolí přeplaveme šest vodních ploch a posledních 6.6 km doběhneme do cíle v hostinci Na Poště v Horním JIřetíně. Tam vše završíme šesti kousky :), pokud bude ještě otevřeno. Kdo přispejě více než jeden tisíc, může závodit s námi!   

Poděkujeme Vám nejen my, ale všechny děti z jiřetínské školy. 
Dlouhá léta žili lidé v Horním Jiřetíně v nejistotě, zda velkorypadla těžařů nesrovnají jejich domovy se zemí. Jiřetín se rozpínavosti uhlobaronů ubránil, ale jeho závislost na uhlí trvá. Ano, kdysi sloužilo dobře. Znetvořená krajina, zničené zdraví, zamořený vzduch a změna klimatu jsou však dobrými důvody, proč se vydat jinou cestou. Cestou čistých a obnovitelných zdrojů energie. Nechci, aby další generace lidí nejen v Jiřetíně žily ve strachu o své domovy,  nechci, aby dýchaly zamořený vzduch nebo byly vystaveny  apokalyptickým dopadům změn klimatu.  Pomozte i vy zbavit jiřetínskou základní školu závislosti na uhlí a odstartovat tak energetickou revoluce v tomto malebném městě
Greenpeace
Horní Jiřetín je malebné město se spoustu skvělých lidí, kteří město ubránili před velkorypadly uhlobaronů. Chceme městu pomoci se zbavit závislosti na špinavém uhlí využitím potenciálu obnovitelných zdrojů a energetických úspor. Začínáme symbolicky s jiřetínskou školou, která vychovává budoucí generace obyvatel Jiřetína. Chceme dětem ukázat, že budoucnost je v čistých zdrojích energie, pomocí kterých si sami mohou elektřinu vyrábět. Pojďte jim pomoci s námi. Našim cílem je společně vybrat peníze na instalaci fotovoltaických panelů na střechu školy. Panely pak doplní tepelná čerpadla, která nahradí stávající kotel na uhlí. Součástí projektu je i plán odebírat veškerou další elektřinu z obnovitelných zdrojů.


Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Greenpeace, projekt: Výzva pro Jiřetín