Zdeňka Soukupová: Dárcovská výzva pro projekt Výzva pro Jiřetín

Měsíc bez energetických nápojů pro Horní Jiřetín

vybíráme od 28.5.2017
3 800 Kč
vybráno 127 % z 3 000 Kč

přispělo

16 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Znáte ten pocit, když držíte v ruce energeťák . Otevřete ....klap, zašumí to a vůně..... pak už jen se napít..... skvělá chuť .....  Můj každodenní rituál :)

Pokud vyberu minimálně 3 000 Kč přestanu na měsíc energeťáky pít. A jako bonus za každých 100 Kč nad limit si přidám jeden den.  Je to pro mě opravdu výzva.
Chtěla bych takto podpořit Základní školu v Horním Jiřetíně, která se rozhodla přejít na obnovitelné zdroje energie a zbavit se tak závislosti na uhlí. 

Horní Jiřetín je město v severních Čechách, kterému po desetiletí hrozilo zbourání kvůli těžbě uhlí. Místní obyvatelé se ale nevzdali a ubránili si svůj domov. Teď je na čase jít dál, do budoucnosti - přejít na OZE. Proto se místní základní škola rozhodla přejít na obnovitelné zdroje energie (OZE). Následovat pak bude celé město. A já je chci v této snaze podpořit. 
Budu moc ráda, když na školu přispějete. Věřím, že spousta z vás přispěje, aby viděl jak se s výzvou poperu, ale i to se počítá.  :)

Zaseknutá ve výtahu

Dnes je to týden, co  plním slib. I když je to dost náročný, občas si užiju i srandu. 
Třeba včera jsem byla v práci u klientky, která bydlí v 7 patře. Když jsem odjížděla, vlezla jsem do výtahu, nasadila sluchátka a čekala až se dostanu do přízemí. ..... čekám....čekám.... a najedno  zjístím, že se výtah nehýbe. V panice, že jsem se zasekla někde ve výšce, se chytám čeho to jde a klepou se mi kolena, držím se madla, které je po straně kabinky....... rozhlížím se po zvonečku na kterej budu zvonit a volat o pomoc ...... strašnej pocit!  
A pak zjístím, že jsem nezmáčka tlačítko, kam chci jet a stojím pořád v 7 patře.

No a tak to máte každý den něco. To co jsem dřív dělala automaticky mi teď vypadává a neustále do něčeho narážím :)


 FUUU ..... Děkuji, že jste přes moji výzvu podpoříli Výzvu pro Horní jiřetín.
Částka se vybrala v pátek.  Rozhodla jsem se , že se nebudu připravovat, nebudu čekat na další den a nebudu si kupovat poslední energeťák, ale že do toho skočím po hlavě.
 
Dva a půl dne mám za sebou a čeká mě ještě minimálne 35 dnů. Za každou stovku navíc si přidám den, takže pokud  se rozhodnete ještě přispět, tak neváhejte :)


Založení výzvy

Greenpeace
Horní Jiřetín je malebné město se spoustu skvělých lidí, kteří město ubránili před velkorypadly uhlobaronů. Chceme městu pomoci se zbavit závislosti na špinavém uhlí využitím potenciálu obnovitelných zdrojů a energetických úspor. Začínáme symbolicky s jiřetínskou školou, která vychovává budoucí generace obyvatel Jiřetína. Chceme dětem ukázat, že budoucnost je v čistých zdrojích energie, pomocí kterých si sami mohou elektřinu vyrábět. Pojďte jim pomoci s námi. Našim cílem je společně vybrat peníze na instalaci fotovoltaických panelů na střechu školy. Panely pak doplní tepelná čerpadla, která nahradí stávající kotel na uhlí. Součástí projektu je i plán odebírat veškerou další elektřinu z obnovitelných zdrojů.


Tak jsem ti tam přikopnul ten slíbený týden.
Pavel Hříbal
Snad ti to vyjde na dýl než měsíc :)
David Kubeš
200 Kč
Do toho Horní Jiřetíne! Ukažte republice jaké to je žít v 21. století!
300 Kč
Není zač ;-)
Jakub Kolář
100 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Greenpeace, projekt: Výzva pro Jiřetín