CZ / EN
Kristyna Vagaiova: Dárcovská výzva pro projekt Výzva pro Jiřetín

Zaplavu si v Severním moři na pobřeží Portobella v Edindburghu

vybíráme od 23.5.2017
3 158 Kč
vybráno 105 % z 3 000 Kč

přispělo

11 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
V Horním Jiřetíně jsem byla, je to krásná vesnička, která je ohrožena těžbou mnoho let. Chci jí s vaší pomocí umožnit, aby její škola přešla na obnovitelné zdroje. Abyste se přesvědčili, že to myslím vážně rozhodla jsem se vykoupat v Severním moři, které je hooooodně studené po celý rok. Nejsem žádný otužilec, ale bydlím asi pět minut od něj a ještě jsem se neodvážila v něm zaplavat. Stačily nožky omáčené a bylo jasný, že to není nic pro mě. Ale ráda překonávám sama sebe a když je to pro dobro věci tak proč ne. No a vy mi svým darem můžete pomoct do tý ledárny. Natočím video které všichni uvidíte jako důkaz. Takže nejenže přispějete na dobrou věc, ale navíc se pobavíte nad tím jak mrznou půlky.
Horní Jiřetín je vesnička, která se proslavila tím, že jí hrozí zbourání v případě, že se prolomí limity těžby. Díky organizacím jako je Greenpeace se zatím těžební limity neprolomily. Mám radost, že Horní Jiřetím se chce zbavit závislosti na fosilních palivech a místo toho chce využívat šetrné moderní obnovitelné zdroje. Myslím, že nápad nainstalovat na střechu školy fotovoltaiku je fajn a proto jsem se rozhodla ho podpořit. Žiji sice nějaký čas v zahraničí, ale není mi život v České republice lhostejný, pořád jsem jejím občanem. A proto pokud můžu pomoct aspoň takto na dálku ráda to udělám. Bydlím v Portobellu, což je pobřežní oblast, ale  pro koupaní tu nejsou ideální podmínky ani v létě. I přesto že pláž je plná lidí, a až na pár otužilců se nikdo nekoupe. A když podpoříte moji výzvu tak pak uvidíte na slíbeném videu, že se budu koupat sama. Za každou pětistovku navíc se tam vykoupu další den. Čím dřív se peníze vyberou, tím větší zima je. Tady přikládám odkaz, aby jste měli přehled kolik je aktuálně stupňů. http://bit.ly/2qQyYjQ
Greenpeace
Horní Jiřetín je malebné město se spoustu skvělých lidí, kteří město ubránili před velkorypadly uhlobaronů. Chceme městu pomoci se zbavit závislosti na špinavém uhlí využitím potenciálu obnovitelných zdrojů a energetických úspor. Začínáme symbolicky s jiřetínskou školou, která vychovává budoucí generace obyvatel Jiřetína. Chceme dětem ukázat, že budoucnost je v čistých zdrojích energie, pomocí kterých si sami mohou elektřinu vyrábět. Pojďte jim pomoci s námi. Našim cílem je společně vybrat peníze na instalaci fotovoltaických panelů na střechu školy. Panely pak doplní tepelná čerpadla, která nahradí stávající kotel na uhlí. Součástí projektu je i plán odebírat veškerou další elektřinu z obnovitelných zdrojů.


Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Greenpeace, projekt: Výzva pro Jiřetín