Miroslav Mixa: Dárcovská výzva pro projekt Výzva pro Jiřetín

Obnova Samechovské studánky a úklid okolního lesa

vybíráme od 23.5.2017
1 342 Kč
vybráno 45 % z 3 000 Kč

přispělo

5 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Základní škola v Horním Jiřetíně se rozhodla přejít na obnovitelné zdroje energie a zbavit se tak závislosti na energii získávané z uhlí. Aby se vybraly prostředky na rekonstrukci školy, připojuji se i já se svojí výzvou. Peníze ze sbírky půjdou na instalaci fotovoltaických panelů na střechu základní školy. 
V neděli dvacátého čtvrtého června se vrhnu na úklid zanesené a poničené studánky poblíž Samechova (u řeky Sázavy). Celý den se budu věnovat čištění usazenin ve studánce, opravě obruče a pročištění koryta potoku. Také v okolí studánky posbírám pohozené odpadky.

Dvě foto z čištění studánky :)

Založení výzvy

Greenpeace
Horní Jiřetín je malebné město se spoustu skvělých lidí, kteří město ubránili před velkorypadly uhlobaronů. Chceme městu pomoci se zbavit závislosti na špinavém uhlí využitím potenciálu obnovitelných zdrojů a energetických úspor. Začínáme symbolicky s jiřetínskou školou, která vychovává budoucí generace obyvatel Jiřetína. Chceme dětem ukázat, že budoucnost je v čistých zdrojích energie, pomocí kterých si sami mohou elektřinu vyrábět. Pojďte jim pomoci s námi. Našim cílem je společně vybrat peníze na instalaci fotovoltaických panelů na střechu školy. Panely pak doplní tepelná čerpadla, která nahradí stávající kotel na uhlí. Součástí projektu je i plán odebírat veškerou další elektřinu z obnovitelných zdrojů.


Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Greenpeace, projekt: Výzva pro Jiřetín