Jana Pravdová: Dárcovská výzva pro projekt Výzva pro Jiřetín

Pro Horní Jiřetín až na hřebeny hor

vybíráme od 23.5.2017
2 000 Kč
vybráno 100 % z 2 000 Kč

přispěli

3 lidé
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Horní Jiřetín se po letech sporů s uhelnými společnostmi začíná zbavovat závislosti na uhlí. Severočeské město Horní Jiřetín se posouvá vpřed se svým plánem omezit spalování uhlí využitím moderních technologií a obnovitelných zdrojů energie.

Místo kotle na uhlí, jehož kouř se bez přehánění snaží rozežrat školní střechu, bude budova používat k vytápění tepelná čerpadla. Chci přispět k vybrání peněz na instalaci fotovoltaických panelů.

Když se mi podaří vybrat 2 000 korun, přejdu pěšky hřeben celé Velké Fatry. Pro někoho to může být brnkačka, ale pro mě je opravdová výzva vyjít 1000 m převýšení, být sama v lese a spát v noci venku spolu s mědvědy :) Budu moc ráda, když na školu přispějete a společně dokážeme, že se město bez uhlí, které ho léta ohrožovalo bez problému obejde. Můžete to třeba i pojmout jako dárek k mému svátku, který mám ve středu 24.května a dát dárek Hornímu Jiřetínu i když byste mi asi stejně nic nekupovali :)
Greenpeace
Horní Jiřetín je malebné město se spoustu skvělých lidí, kteří město ubránili před velkorypadly uhlobaronů. Chceme městu pomoci se zbavit závislosti na špinavém uhlí využitím potenciálu obnovitelných zdrojů a energetických úspor. Začínáme symbolicky s jiřetínskou školou, která vychovává budoucí generace obyvatel Jiřetína. Chceme dětem ukázat, že budoucnost je v čistých zdrojích energie, pomocí kterých si sami mohou elektřinu vyrábět. Pojďte jim pomoci s námi. Našim cílem je společně vybrat peníze na instalaci fotovoltaických panelů na střechu školy. Panely pak doplní tepelná čerpadla, která nahradí stávající kotel na uhlí. Součástí projektu je i plán odebírat veškerou další elektřinu z obnovitelných zdrojů.


Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Greenpeace, projekt: Výzva pro Jiřetín