David Kubeš: Dárcovská výzva pro projekt Výzva pro Jiřetín

Běžím pro základní školu na čistou energii

vybíráme od 5.5.2017
0 Kč
vybráno 0 % z 3 000 Kč
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Základní škola v Horním Jiřetíně se rozhodla přejít na obnovitelné zdroje energie a zbavit se tak závislosti na uhlí. Já jim s tím chci pomoci a chci je podpořit tím, že poběžím štafetový běh Vltava Run a vyberu 3000 Kč ve sbírce.
Hornímu Jiřetínu po desetiletí hrozilo zbourání kvůli těžbě uhlí. Místní obyvatelé se ale nevzdali a ubránili si svůj domov. Teď je na čase jít dál, do budoucnosti - přejít na OZE. Proto se místní základní škola rozhodla přejít na obnovitelné zdroje energie (OZE). Následovat pak bude celé město. A já je chci v této snaze podpořit.
Greenpeace
Horní Jiřetín je malebné město se spoustu skvělých lidí, kteří město ubránili před velkorypadly uhlobaronů. Chceme městu pomoci se zbavit závislosti na špinavém uhlí využitím potenciálu obnovitelných zdrojů a energetických úspor. Začínáme symbolicky s jiřetínskou školou, která vychovává budoucí generace obyvatel Jiřetína. Chceme dětem ukázat, že budoucnost je v čistých zdrojích energie, pomocí kterých si sami mohou elektřinu vyrábět. Pojďte jim pomoci s námi. Našim cílem je společně vybrat peníze na instalaci fotovoltaických panelů na střechu školy. Panely pak doplní tepelná čerpadla, která nahradí stávající kotel na uhlí. Součástí projektu je i plán odebírat veškerou další elektřinu z obnovitelných zdrojů.


Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Greenpeace, projekt: Výzva pro Jiřetín