Sylva Klašková: Dárcovská výzva pro projekt Yellow Ribbon Run

Yellow Ribbon Run - Dejme vězňům druhou šanci!

vybíráme od 9.3.2017
5 070 Kč
vybráno 101 % z 5 000 Kč

přispělo

17 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
"Druhý trest začíná, když vyjdete z vězení a nikdo vám nedá šanci." (Karel, bývalý odsouzený)
Cílem projektu Yellow Ribbon Run neboli Běhu se žlutou stužkou je poukázat na problematiku obtížného zaměstnávání lidí s trestní minulostí. Proč ale? Míra recidivy, tedy počet lidí, kteří se po propuštění opět vrací za mříže, dosahuje v naší zemi téměř 70 % (v porovnání s např. 20 % v Norsku či 40 % v Rakousku). Náklady na věznění jsou přitom velmi vysoké a představují velkou zátěž pro státní kasu (tak např. jednodenní pobyt ve vězení na jednoho vězně vloni přišel na 1 093 Kč, aktuální počet uvězněných byl v lednu t.r. 20 576). Většina propuštěných se ale za mříže vrací právě z důvodu, že je společnost odmítne přijmout zpět, ačkoliv si svůj trest již odpykali. Podle průzkumu společnosti LMC dvě třetiny firem při náboru vyžadují čistý trestní rejstřík: z 10 271 vězňů, kteří byli vloni v České republice propuštěni na svobodu, tak šanci na uplatnění dostane sotva třetina. Yellow Ribbon Run neboli Běh se žlutou stužkou je charitativní běh, který se koná v rámci běžecké ligy RunCzech 2017 - poběží se půlmaraton, maraton i pražská štafeta. Žlutá stužka slouží jako symbol návratu bývalých vězňů zpět do plnohodnotného života. Připni si ji i ty a nauč se s námi dávat druhou šanci! Registraci na závody můžeš učinit na www.zlutastuzka.cz.
A nebo přispěj na realizaci finanční dar!

RUBIKON Centrum, z.ú.
"Druhý trest začíná, když vyjdete z vězení a nikdo vám nedá práci," prohlásil jeden z klientů RUBIKON Centra. Cílem projektu Yellow Ribbon Run neboli Běhu se žlutou stužkou je poukázat na problematiku obtížného zaměstnávání lidí s trestní minulostí. Proč ale? Míra recidivy, tedy počet lidí, kteří se po propuštění opět vrací za mříže, dosahuje v naší zemi téměř 70 % (v porovnání s např. 20 % v Norsku či 40 % v Rakousku). Náklady na věznění jsou přitom velmi vysoké a představují velkou zátěž pro státní kasu (tak např. jednodenní pobyt ve vězení na jednoho vězně vloni přišel na 1 093 Kč, aktuální počet uvězněných byl v lednu t.r. 20 576). Většina propuštěných se ale za mříže vrací právě z důvodu, že je společnost odmítne přijmout zpět, ačkoliv si svůj trest již odpykali. Podle průzkumu společnosti LMC dvě třetiny firem při náboru vyžadují čistý trestní rejstřík: z 10 271 vězňů, kteří byli vloni v České republice propuštěni na svobodu, tak šanci na uplatnění dostane sotva třetina. Yellow Ribbon Run neboli Běh se žlutou stužkou je charitativní běh, který se koná v rámci běžecké ligy RunCzech 2017 - poběží se půlmaraton, maraton i pražská štafeta. Žlutá stužka slouží jako symbol návratu bývalých vězňů zpět do plnohodnotného života. Připni si ji i ty a nauč se s námi dávat druhou šanci! Registraci na závody můžeš učinit na www.zlutastuzka.cz

Sylvi, jsi super!

Dárce
50 Kč

Sylvi, jses neskutecna bojovnice!!!! Drzim palecky, aby ti to porad behalo i na trati i v zivote! A at tvoje vyzva pomuze POTREBNYM!!! ;-)

Dana Doležalová
500 Kč

Moc Ti fandím, Sylvi ;-)

Martina Č.

Milá Sylvi, výzva je to těžká a držím Ti pěsti ! Jsi odhodlaná a odvážná, takových lidí si moc vážím.

Žaneta
300 Kč

Sylvi, prispivam Ti na dobrou vec a hrozne Ti drzim palce. Ty si tu druhou sanci zaslouzis:-)))😘Zuzu

Dárce
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
RUBIKON Centrum, z.ú., projekt: Yellow Ribbon Run