Armáda spásy


Sociálně znevýhodněné skupiny

Valentýnka

Kupte Valentýnku ve prospěch lidí bez domova a podpořte je na jejich cestě k vysněnému společnému bydlení. Podělíme se s vámi o dva příběhy, kde láska pomohla lidem překlenout nelehké životní situace. Děkujeme!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Mějte láskyplné srdce a přispějte na naše služby pro lidi bez domova.

Láska na první pohled
ilustrační foto/J. Štreit

Příběh manželů Špinarových se začal odehrávat ve stanovém centru pro lidi bez domova.  Pan Pavel, pravidelný návštěvník centra, sedával u oběda vždy sám, až si jednoho dne naproti němu sedla paní Alice. Ta se právě pohádala se svým tehdejším přítelem, který ji uhodil, a pan Pavel byl tohoto incidentu svědkem. 
 
Paní Alice se při pohledu do blankytně modrých očí pana Pavla navzdory svému dosavadnímu vztahu ihned zamilovala. Sympatie byly vzájemné, a jiskru, která mezi nimi přeskočila, nemohli přehlížet.
Pan Pavel tak záhy pozval paní Alici na schůzku, aby si o všem promluvili, a právě při tomto setkání se paní Alice vyznala ze své lásky na první pohled a ze svého rozhodnutí opustit nadobro svého násilnického partnera.
 
A tak se po pár dnech stalo. I když bylo pro paní Alici v jistém smyslu velmi těžké svého stávajícího partnera opustit, za svým rozhodnutím si stála a po rozchodu se nastěhovala do squatu, kde už pobýval pan Pavel. S každým dalším dnem, který spolu strávili, se jejich vzájemné pouto prohlubovalo a paní Alice se po 6 měsících rozhodla pana Pavla překvapit tím, že ho sama požádá o ruku. A ten s nadšením souhlasil.
 
Jejich svatba se odehrála ve velmi komorním a prostém duchu na matrice, ale znamenala pro ně nesmírně důležitý milník pro začátek nové životní kapitoly. Na cestě za změnou čelili výzvám a nejistotám, ale řešili je společně s odhodláním vytvořit si lepší budoucnost a vlastní zázemí. Do všeho toho neznámého se manželé Špinarovi pustili s odvahou a láskou, připraveni vybojovat si vlastní šťastný život. Nyní se jim podařilo získat bydlení v tréninkovém bytě, kde si tvoří svůj domov a jsou tu jeden pro druhého.

Na dno může spadnout každý

Pan Václav s paní Šárkou jsou důkazem, že na pomyslné dno může spadnout opravdu každý. Bydleli spolu v garsonce, ale pro nedostatek finančních prostředků se museli vystěhovat. Nevěděli, co si počít, proto se obrátili na Krizové centrum v Ostravě, kde dostali kontakt na ambulantní služby Armády spásy.

Sociální pracovníci věnovali páru čas, povídali si s nimi o náročnosti celé situace a nasměrovali je na další služby, ať již na azylové domy či šlo o předání informací o možném sociálním bydlení. Pan Václav byl v jednání s institucemi samostatný, pracovníky spíše informoval o výsledcích svého snažení.  Následně podal žádost o sociální bydlení skrze středisko Armády spásy - Prevence bezdomovectví. Po čase byt získal a dodnes v něm bydlí.

Pan Václav a paní Šárka také uspořádali svatbu na úřadě. 
„Rád bych jménem svým i jménem Šárky poděkoval za gratulace. A připojil několik vět. My dva jsme jasným důkazem, že na dno se může dostat úplně každý, dokonce i ti co mají "karty rozdány výhodně". A rozhodně nemusí být na vině ani alkohol ani jiná závislost. Oba jsme abstinenti. Stalo se a my, majíce jeden druhého jako oporu, se z toho dna pomalinku škrábeme vzhůru." doplnil pan Václav.


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Milující lidští lidé

Stanislav Kopřiva
200 Kč

Přispíváme s dcerou kdykoliv můžeme,byť jednorázově,a děkujeme za vaši práci.

Elsa Demjanovičová
400 Kč

Ať se vše daří.

Jana Pešková
100 Kč

Ať se všem daří minimálně stejně, jako to vyšlo manželům Špinarovým 💝

Dárce

Hodně lásky:)

Michaela Fejková

Přeji Alici a Pavlovi hodně štěstí a hodně sil k překonání všech životních překážek.

Irena Doudová
500 Kč

Hodně štěstí

Seb
500 Kč

Ve dvou se to lépe táhne, nevzdávejte to, hodně sil...

Libuše Tomášková Genzerová

❤️

Klára Svobodová
600 Kč

<3

Rebeka Kernová