NESEHNUTÍ Brno


Pomoc Ukrajině Humanitární pomoc

Slunce pro Ukrajinu - nemocnice v Ovruči

Ukrajina je už rok terčem bombardování a útoků ruské armády, které po celé zemi způsobují výpadky energie. V nemocnicích zhasínají světla na operačních sálech a přístroje na jednotkách intenzivní péče přestávají fungovat. Jedním z nejlepších řešení jsou solární panely - zdroje energie přímo na střechách nemocnic. Vraťme světlo a elektrickou energii tam, kde jsou nejvíc potřeba. Rozsviťte s námi světla na operačních sálech a pomozte zachraňovat životy.

76 101 Kč
vybráno 13 % z 574 000 Kč

zbývá

29 dní
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V rámci projektu již byla instalována solární elektrárna pro nemocnici ve Zvjahelu a po shromáždění dostatku prostředků probíhají přípravné práce na elektrárně pro nemocnici v Sumách. 

Další v pořadí je nemocnice v Ovruči, v žitomirské oblasti, na jejíž realizaci aktuálně sháníme prostředky.Výpadky energie zapříčiněné ruskou agresí představují největší nebezpečí pro ty nejohroženější- zraněné, nemocné a další, kteří jsou závislí na péči lékařů*ek. Ti pro svou obětavou práci a záchranu lidských životů potřebují stabilní zdroje energie. Na elektřinu ze sítě se ale kvůli bombardování a útokům dronů spoléhat nemohou a záložní agregáty jsou závislé na naftě.

Řešením, které může ukrajinským nemocnicím zajistit světlo a funkční přístroje, je energie z obnovitelných zdrojů – zejména ze solárních panelů. Díky minimálním provozním nákladům a nezávislosti na fosilních palivech je využití sluneční energie nejlepším dostupným řešením, které ukrajinským lékařům*kám umožní zachraňovat lidské životy i v případě dalších útoků a výpadků.

Solární panely nepředstavují jen okamžitou podporu pro důležitou práci zdravotníků*ic, ale také dlouhodobou pomoc v rámci obnovy válkou sužované Ukrajiny. Dodávat na operační sály světlo a obnovitelnou energii budou dalších nejméně dvacet let. Jejich využití zároveň pomáhá řešit klimatickou krizi a narozdíl od fosilních paliv snižuje závislost na zemích s autoritářskými nebo totalitními režimy.


Chcete poskytnout dar většího rozsahu nebo materiální dar? Ozvěte se nám, prosím, na e-mail robert@nesehnuti.cz.

Projekt zajišťující obnovitelné zdroje pro ukrajinské nemocnice je organizován ve spolupráci organizací  «Екоклуб» (Ukrajina),  Pracownia na Rzeczy Wszystkich Istot a Forum Energii (Polsko), WirWerk (Německo) a Nesehnutí (Česko). Další informace můžete nalézt na https://resforukraine.eu/index.html.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji za možnost přispět na smysluplný projekt.

Hana Kolářová
1 000 Kč

Děkuji za vaši skvělou práci! HK

Hana Korvasova
5 000 Kč