Diakonie ČCE Středisko humanitární a rozvojové spolupráce


Rozvojová spolupráce

Dobrá hodina

Darujte 1 hodinu své práce za měsíc. Zajistíte tak práci lidem jinde na světě. Darujete jim svobodu. Jak to uděláte? Přispějte každý měsíc svou 1 hodinovou mzdou. Vaše práce tak pomůže získat práci dalším lidem. Co vám k tomu přidáme? Každý měsíc vám budeme vyprávět příběh jednoho člověka, kterému jste svým příspěvkem pomohli k soběstačnosti. Vaše pomoc má totiž jméno.

Přidám se k Dobré hodině

Věnuji hodinu měsíčně
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Darujte nám pravidelně 1x za měsíc hodinovou mzdu a na 1 hodinu se stanete naším kolegou či kolegyní. Jednou hodinou své práce pomůžete zajistit práci lidem jinde na světě. Například:

  • Na Ukrajině pomáháme opuštěným dětem získat bezpečný domov a vzdělání.
  • V Kambodži jsou skvělým zdrojem příjmu žáby a kuřata.
  • V Myanmaru pořídíte školní pomůcky pro děti nebo učitele.
  • V Libanonu dostane syrská rodina poukázky na jídlo nebo plenky pro děti.
Přidejte se a my Vám každý měsíc napíšeme zprávu, jak se Vašim kolegům daří.

Více najdete na www.diakoniespolu.cz.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

V roce 2019 budeme dál rozvíjet naše projekty v Jihovýchodní Asii, na Blízkém východě, na Ukrajině a v České republice.

Letos v březnu jsme zahájili nový projekt zaměřený na vzdělávání v oblasti rozvoje společnosti a migrace. Smyslem projektu je přivést více lidí v Evropě, především novinářů a politiků, k tomu, aby hlouběji přemýšleli nad svou činností a rozvojem společnosti z pohledu budoucích generací

V západní Kambodži se snažíme zemědělcům poskytnout takové pracovní příležitosti, díky kterým jsou schopni dlouhodobě uživit své rodiny. Učíme je, jak přizpůsobit svoji práci změnám klimatu, podporujeme zemědělské postupy odolné přírodním katastrofám. Ať již se jedná o zprostředkování zaměstnání nebo podporu zemědělské činnosti odolné přírodním katastrofám.  Zapojujeme místní farmáře a mladé lidi, kteří mají největší potenciál nést změnu.

V Myanmaru v Rakhinském státě v táborech pro tzv. vnitřní uprchlíkypodporujeme lidi, kteří utekli z domova kvůli etnickým konfliktům. Zajišťujeme školní a hygienické balíčky pro děti a učitele. Rekonstruujeme školy, připravujeme pro místní komunity profesní školení. Pořádáme školení „dobrovolných hasičů“. 

Na začátku dubna odletěl náš nový kolega Stanislav Flekač do Kambodži. Standa převzal po Kamile naše humanitární a rozvojové projekty v Kambodži i sousedním Myanmaru. 

Na Blízkém východě pokračuje naše pomoc lidem, které zasáhla válka v Sýrii. V Libanonu pokračujeme v podpoře konkrétních uprchlických rodin. Vedle potravinové pomoci půjde o zajištění základních věcí do domácností, jako jsou přikrývky nebo topení. V Jordánsku lidem nejvíce zasaženým válečnými traumaty nabízíme sychosociální podporu. Letos kromě uprchlického tábora v Zátarí budeme nově také v governátu Zarqá.

Na Ukrajině pokračuje naše spolupráce s organizací Otcův dům, která poskytuje náhradní pěstounskou péči a vzdělání dětem bez domova. 

V ČR pokračuje naše humanitární činnost, kdy již od roku 1997 organizujeme dobrovolnickou humanitární pomoc na místech zasažených velkou vodou i veřejnou sbírku na podporu těch, jimž voda nejvíce ublížila. Pracujeme na tom, aby následky případných povodní byly co nejmenší. Program Odolná obec připravuje města a vesnice na příští katastrofy.

Pokud by vás zajímaly podrobnosti, navštivte náš web, facebook nebo napište Ivaně.

Děkujeme všem za Vaši dlouhodobou a pravidelnou podporu.


Co nás čeká v roce 2017?

Dáváte si novoroční předsevzetí? Říká se, že kdo si svoje cíle zapíše, má mnohem větší šanci je splnit. Tohle jsou tedy naše cíle:
 
V březnu odjíždí naše kolegyně Kamila do Kambodži jako náš první dlouhodobý zástupce v zahraničí. Kamila si o svých zážitcích bude vést blog, takže budete moci být u toho!

Pokračujeme v humanitárních projektech na pomoc uprchlíkům před válkou v Sýrii. Doufáme, že se bude bezpečnostní situace lepšit a chystáme se na pomoc lidem, vracejícím se zpět do svých domovů.

Před Velikonoci pořádáme už po desáté postní sbírku. Letos jsme ji nazvali Barvy Barmy a chceme získat 550 000 Kč na pomoc dětem v uprchlických táborech a na osivo, kuřata či rybářské sítě pro jejich rodiče.

Máme předsevzetí vylepšit náš web tak, abyste tam snadno našli informace o tom, jak Vaše dary pomáhají. Pokud budete mít nápad, jak na to, napište Zdeňce.

Do nového roku Vám přejeme, ať se Vaše přání a cíle splní a doufáme, že Vám bude Dobrá hodina dál dělat radost.

Založení projektu