Respondeo, z.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny

Pomoc obětem domácího násilí a trestných činů

Naše práce, to nejsou jen anonymní čísla ve výkazech. Denně pomáháme konkrétním lidem s jejich příběhy, starostmi a bolestmi. Známe jejich trápení, prožíváme ho s nimi a děláme všechno pro to, aby na své cestě nezůstali sami, ale aby u nás našli to, co doma ztratili: pochopení a podporu. Trestní řízení pak pro většinu z nás představuje dost neurčitý pojem. Neumíme si moc představit, co vše se za změtí paragrafů a úředních postupů skrývá. Často si nejsme jisti svými právy a možnostmi. Nevíme, na co si dát pozor, na co nezapomenut, čeho se vyvarovat ... s tím vším dokážeme pomoci.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Naší prioritou je najít bezpečné řešení pro všechny, kdo se na nás s důvěrou obrací. Po prvotní psychické stabilizaci předkládáme a vysvětlujeme východiska z krizové situace i jejich rizika. Následně poskytujeme klientovi podporu při veškerých právních a bezpečnostních úkonech. V neznámé situaci nezůstává sám. Pomáháme mu sepisovat dokumenty, jednat s úřady, policií a dalšími institucemi.
Snažíme se, aby se klient lépe orientoval v trestním řízení. Nabízíme mu různé možnosti řešení jeho případu a dbáme o to, aby je pochopil a svobodně se rozhodl, jakou cestou se vydá. Při tom má naši plnou podporu ve všech souvisejících právních úkonech. 
Klienty nezastupujeme u soudu ani neřešíme jejich problémy za ně. Tým zkušených konzultantů a právníka je vede a posiluje k samostatnému řešení situace.
Denně pomáháme týraným ženám, mužům a seniorům odpoutat se od trýznivého zla. Podporujeme oběti trestných činů  - podvod, krádež, ublížení na zdraví,  neplnění vyživovací povinnosti, nebezpečné pronásledování a jiné. 
Děkujeme, že nejste lhostejní a pomáháte s námi!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu