Fokus Vysočina, z. ú.


Lidé s postižením

FOKUS Vysočina

Naším posláním je podporovat lidi s duševním onemocněním, případně jiným hendikepem, v posílení jejich samostatnosti a sebedůvěry tak, aby mohli vést plnohodnotný život podle svých představ. Naše služby poskytujeme ve čtyřech městech a přilehlých oblastech - v Havlíčkově Brodě, Hlinsku, Chotěboři a Pelhřimově.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Už více než dvacet let pomáháme lidem s duševním onemocněním, případně jiným handicapem, v posílení jejich samostatnosti a sebedůvěry.  Považujeme za důležité podpořit naše klienty v tom, co opravdu potřebují. Naše služby jim mají pomoci překlenout obtížné období, rozvinout jejich dovednosti a začlenit se do společnosti tím, že v ní najdou svou roli. Naši pracovníci s nimi sestavují rehabilitační plán, aby si ujasnili, co je jejich cílem a jak se k němu přiblížit.

V Havlíčkově Brodě navíc provozujeme jedno z pilotních Center duševního zdraví v rámci Reformy psychiatrické péče ČR.  To vzniklo propojením sociálních pracovníků FOKUSu Vysočina a zdravotních pracovníků Psychiatrické nemocnice v jednom multidisciplinárním týmu. Společně tak pomáhají lidem s duševním onemocněním zvyšovat kvalitu života a léčit se v přirozeném prostředí.

Kromě několika registrovaných sociálních služeb pro duševně nemocné provozujeme v Chotěboři také komplex služeb pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením Bludiště. Mimo to také skrze naše čtyři Dobrovolnická centra, která zapojují dobrovolníky v nejrůznějších organizacích do pomoci lidem, kteří to potřebují.Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Vše nejlepší k narozeninám, Lucie!

Kamila Trojanova

Ať vaše zahrádka vzkvétá

Petr Nacházel
2 000 Kč

Protože vy je užijete líp než já, co bych je utratil za blbosti v cukrárnách, kterými bych si leda tak kazil zuby!

Nikdo nevíme, kdy budeme takovou pomoc potřebovat. Takové věci se nedají naplánovat. A FOKUS Vysočina je jedním z dílků do skládačky, díky kterým cítím velmi slušný back up, kdyby to náhodou přišlo. A to se pak žije o poznání lépe :-)

Děláte skvělou práci a k tomu všemu ji také děláte skvěle. Díky moc.

Patrik Vidlák
2 000 Kč