Nadační fond pro Pelhřimovsko, nadační fond


Regionální a komunitní rozvoj

Otevřená Cholunná

Cílem je podpořit aktivní komunitu v obci Cholunná. Podpořit společenský život místa. Obyvatelé obce napříč generacemi budou mít více příležitostí využívat veřejný prostor své obce a tím přenést život zpoza zdí svých domů ven.

vybíráme od 26.3.2023

Buďte štědří pro dobrou věc.

Váš dar podpoří aktivní komunitu v obci Cholunná. Děkujeme.
500 Kč
vybráno 1 % z 39 000 Kč

zbývá

21 dní

přispěl

1 člověk
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Kryštof Měkuta, odpovědná osoba za spolek Živý statek, popisuje: "V Cholunné se v předchozích letech podařilo s podporou města Žirovnice vybudovat klubovnu z bývalé váhy. V roce 2021 ji spolek v rámci projektu Cholunná se (spolu) baví (podpořený Českou spořitelnou a nadací VIA) dovybavil, doplnil venkovní sezení a zútulnil místo květinovou výsadbou v kamenných korytech.

V rámci sousedské komunity pořádáme Pálení čarodějnic, dětský den, loučení s létem, Dýňování, Stavbu a kácení májky. 
Pro konání zmíněných akcí je ale prostor klubovny malý a všechny se tak konají z větší nebo menší časti venku. 

Váš dar nám pomůže pořídit skládací stany, stoly a lavice - otevřeme prostor více účastníkům a budeme akce realizovat i při nepříznivém počasí.

Dále uspořádáme novou akci “Den otevřených vrat”, při které dostanou místní obyvatelé příležitost otevřít svůj dvůr sousedům i veřejnosti a pozvat je dál - na prohlídku, výstavu, společné tvoření. Všichni společně pak zhlédneme divadelní představení a akci zakončíme posezením s grilováním v klubovně a před ní.

Projekt je určen všem 51 obyvatelům Cholunné. Očekáváme, že se do organizace akcí v Cholunné bude i nadále aktivně zapojovat cca 10 - 15 místních obyvatel. Počet účastníků jednotlivých akcí lze očekávat mezi 20 a 50. 

Novou akcí Den otevřených vrat bychom rádi oslovili i přespolní účastníky a nabídli jim relevantní kulturní program. Očekáváme návštěvnost okolo 80 účastníků.

Děkujeme za Váš dar.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu