60.000 srnčat každoročně zemře bez Vaší pomoci!
Pojďme společně pomoci jejich záchraně. U vlastních dětí by jste také nechtěli aby přišly k úhoně !
Níže Vám vysvětlíme, co všechno dokáže změnit pár korun Vaší pomoci...
Toto srnče již život položilo. Dalších 60.000 to letos ještě čeká...
Srnče příroda vybavila obranou proti predátorům. Bohužel se zatím nestihla přizpůsobit predátoru největšímu, a to člověku... Který se při honbě za co největším profitem vzdaluje od propojení s přírodou.
Jsme zavedeným spolkem spolupracujícím s OMS, zemědělci i dobrovolníky. Ochraně srnčí zvěře se věnujeme pasivní i aktivní ochranou. Mezi pasivní způsoby patří pachové ohradníky, akustické plašiče apod. Aktivně vyhledáváme srnčata těsně před sečením pomocí dobrovolníků, lovecky upotřebitelných psů.
Nejlepším pomocníkem je dron s termovizí, ale díky vysokým pořizovacím nákladům je téměř nemožné jej svépomocí zakoupit.
Ochrana srnčí zvěře není momentálně v kurzu, neboť panují nálady srnčí zvěř téměř až vyhladit... Kvůli momentální rekultivaci lesů (po kůrovci) a jejich potencionálním škodám díky okusu srnčí zvěří...
A teď to zkusíme jinak: První rok, kdy nikdo neznal nás ( a my taky téměř nikoho) jsme působili pouze v nejbližším okolí. Následně se o naší činnosti začalo mluvit a začali jsme zvětšovat "akční rádius" na úroveň okresu. Nyní již jezdíme po celém kraji Vysočina !
Naším cílem je vybrat dostatečné prostředky na zakoupení dronu s termovizí, kde pořizovací částky dnes přesahují 150.000,-Kč
Jedna letecká hodina s dronem zastoupí cca 30 člověkohodin a zvyšuje úspěšnost na téměř 100% !
Taktéž se snažíme informovat laickou veřejnost o palčivosti tohoto problému. Pořádáme besedy, účastníme se veřejných akcí s propagací, navštěvujeme radiostanice a další.
„K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama.“ Parafráze E. Burka, je nám důkazem, že 60.000 mrtvých srnčat ročně je pouze důsledkem neinformováním laické veřejnosti a laxností na kompetentních místech
Váš příspěvek bude použit na zakoupení dronu s termovizí a jeho bezezbytkového využití pro záchranu srnčích životů. Případné dary nad limit budou použity pro zakoupení spotřebního materiálu - rukavice, přepravní bedýnky, pachové ohradníky a další.
Pojďte s námi do toho! Příroda se Vám pohledem na pasoucí srnčí zvěř odmění.
Ať to přežije co nejvíce srnčat.