Nadace Partnerství


Životní prostředí Kultura, umění a historie

STROM Č. 5 - Lípa osudu

Stromy jsou svědky naší historie, dávají krajině nezaměnitelnou tvář a mají řadu přínosů. Abychom mohli dary stromů přijímat, musíme o ně i pečovat. Váš dar je investicí do budoucnosti. Díky vám se ošetří stromy, které péči opravdu potřebují. Díky vám vyrostou také stromy nové a pomohou zchladit přehřátá česká města, zadržet vodu v krajině a zlepšit kvalitu ovzduší. Buďte v tom s námi, zapojte se a hlasujte pro stromy, protože každý strom se počítá.

vybíráme od 20.6.2022

STROM 5

1 DAR V HODNOTĚ 30 Kč = 1 HLAS V ANKETĚ STROM ROKU
10 402 Kč

přispělo

80 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Původní lípa, vysazená při založení hřbitova ve Chvalkovicích, byla skácena. Místní zde přesto vysadili lípu novou. Její koruna dnes převyšuje věž kostela i zámku a stala se nepřehlédnutelnou dominantou. Lípa se těší dobrému zdraví, žádná vichřice ani orkán ji nedokázaly pokořit. Dle pověsti v ní sídlí dobří duchové, kteří chrání ji i věčný spánek zámeckých pánů a chvalkovických obyvatel.Naším úkolem je připravit Českou republiku na změny klimatu. Strom je snad nejúčinnější nástroj, jaký máme. Chceme jich během pěti let do polí, zahrad a měst dostat 10 milionů. Buďte při tom a společně vrátíme do naší krajiny život. Sázíme hlavou, srdcem, rukama!

Budoucnost našich dětí, vnuků, rodných obcí, krajiny a domova máme ve svých rukou. Dobré místo pro život ale potřebuje péči a ochranu. Stromy jsou pro to jedny z nejpřirozenějších pomocníků. S vaší podporou jich chceme v naší zemi vysázet deset milionů během pěti let. A pečovat o ně tak, abychom nepřišli o jediný z nich. I proto je součástí iniciativy Sázíme budoucnost tradiční anketa Strom roku, která představuje příběhy stromových velikánů a pomáhá o ně pečovat.

Pomozte svým příspěvkem v jakékoliv výši na výsadbu stromů a péči o ně. Pro odolná města a zdravou krajinu.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Náhodně jsem shlédla spoot s Kořemen na You Tube a krása Lípy osudu mi vzala dech. Nádherný strom.

Martina Mansfeldová
30 Kč

Tak když už nebyla nominovaná karlátka z naší zahrádky, tak "Lípa osudu" :-)

Michaela Lukešová
50 Kč

Tak když už nebyla nominovaná střešínka z naší zahrádky, tak "Lípa osudu" :-)

Marek Špičák
50 Kč