Armáda spásy


Sociálně znevýhodněné skupiny

Práce pro lidi bez domova

Podpořte vznik pracovních míst pro lidi bez domova a další znevýhodněné. Děkujeme!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Každý člověk potřebuje v životě dělat smysluplnou činnost, díky které se zapojí do společnosti. Řada našich klientů má z různých důvodů (zdravotní, psychické potíže apod.) ztíženou možnost uplatnění na trhu práce. Pomozte jim společně s námi, postupně se připravit na nástup do plnohodnotného zaměstnání.

Ve spolupráci s úřady práce i zaměstnavateli pomáháme v Armádě spásy hledat vhodná pracovní místa a sami pro tuto cílovou skupinu nová pracovní místa vytváříme. V rámci našich jednotlivých zařízení nabízíme pozice například: 
    •     v kuchyni 
    •     v prádelně 
    •     v údržbě a úklidu budov 
    •     ve spolupráci s některými městy nabízíme také zaměstnání při úklidu ulic 

Tato pracovní místa jsou zřizována jak pro nezaměstnané uživatele tak další dlouhodobě nezaměstnané, kteří se zapojují v rámci  veřejně prospěšných prací, veřejné služby či krátkodobých pracovních poměrů. 

Touto cestou u nás v minulém roce našlo uplatnění 41 lidí, v tom letošním bychom rádi nabídli pracovní uplatnění ještě většímu počtu lidí. Pojďte do toho s námi. Děkujeme!
 
Příkladem, kdy práce pomohla k nalezení smyslu života je i pan Jiří:

V roce 2011 přišel pan Jiří o bydlení a začal přebývat společně s kamarádem v lese. S přicházející zimou začala být v lese zima a k tomu se přidal úraz. I proto si zažádal  o ubytování v azylovém domě pro muže v Havířově. Pan Jiří měl jasný cíl – vyřešit svůj zdravotní stav, najít si práci a získat ubytování v ubytovně. Jak už to tak v životě bývá, nic nešlo jako po másle. Kvůli úrazu měl velké potíže s hledáním práce. Proto jsme mu v březnu 2012 nabídli pozici pomocníka v dílně v našem zařízení v rámci veřejné služby. 

Občas se pan Jiří vracel do azylového domu opilý a někdy kvůli tomu nebyl vpuštěn dovnitř. Jeho sociální pracovník s ním o alkoholu několikrát mluvil, byla mu nabídnuta i služba následné péče v Domě pod Svahem, ale pan Jiří o tom nechtěl slyšet ani slovo. I s tímto problémem se ale časem popasoval.

Původní plán jít bydlet na ubytovnu si pan Jiří rozmyslel, bál se, že by tam opět sklouzl k alkoholu. Projevil zájem o bydlení v tréninkovém bytě, který je součástí azylového domu. V průběhu ubytování v tréninkovém bytě se naučil hospodařit s penězi. V květnu 2013 opět získal práci v rámci veřejně prospěšné práce (VPP) v dílně. Do práce chodil řádně a včas a šetřil si peníze na období po ukončení práce a na ubytování v ubytovně.

V dubnu 2014 odešel pan Jiří na ubytovnu a hned v srpnu se vrátil k nám. Z ubytovny odešel, protože jeho spolubydlící narušoval společné soužití častým popíjením alkoholu. Rozhodl se najít si vlastní byt a začal šetřit na kauci.

V říjnu 2015 se mu to podařilo a opravdu odešel do bytu. Znovu začal pracovat v našem zařízení v rámci veřejně prospěšné práce, která se později přeměnila ve veřejnou službu, ve které pokračuje dodnes. Pomáhá v údržbě se sekáním trávy apod.

Jsme rádi, že se pan Jiří právě díky tomu, že měl možnost pracovat, začlenil zpět do společnosti a našel si vlastní  bydlení. Zároveň je pro naše zařízení v Havířově velkou posilou.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za to, co děláte.

Yvetta Králová
100 Kč

Každý si zalouží šanci

Radek Míka
1 000 Kč

Kazdy si zaslouzi dostat sanci

Ivana Muricová
100 Kč

Držím palce všem, co se snaží!

Marek Dočkal
1 000 Kč

Děkuju, že se staráte o takhle důležité věci.

Alena Štěpánková