Zachraň jídlo, z.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny Životní prostředí

Obědovka

Obědovka znamená žaludek plný teplého jídla i záchranu nevydaných porcí z firemních jídelen před jistým vyhozením. Je to poukaz, který nasytí potřebné a pomůže neplýtvat jídlem. Její koupí nám pomůžete doručit nevydané obědy z pražských jídelen k potřebným do sociálních zařízení.

vybíráme od 14.3.2022

Darujte Obědovku

275 763 Kč

přispělo

407 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Co je Obědovka?
Obědovka znamená žaludek plný teplého jídla i záchranu nevydaných porcí z firemních jídelen před jistým vyhozením. Je to poukaz, který nasytí potřebné a pomůže neplýtvat jídlem. Její koupí nám pomůžete doručit nevydané obědy z pražských jídelen k potřebným do sociálních zařízení. 
  
Přes snahu provozovatelů co nejlépe plánovat, zbyde v každé jídelně denně 10 – 20 porcí denně. To je zhruba 72 000 nevydaných jídel denně. 72 000 vyhozených šancí nasytit ty, kteří si sami teplý oběd dovolit nemohou. 
  
Pomozte nám to změnit. Stačí málo.
  • za 300 Kč zachráníme 15 porcí a nasytíme 15 lidí v nouzi 
  • za 500 Kč zachráníme 30 porcí a nasytíme 30 lidí v nouzi 
  • za 1000 Kč zachráníme 70 porcí a nasytíme 70 lidí v nouzi 
 
Jeden teplý oběd zahřeje u srdce, ovšem každodenní sytost může pomoci k odhodlání změnit celý život. 

Staňte se pravidelným dárcem. ‘‘Obyčejné‘‘ teplé jídlo každý den může dlouhodobě obrátit život k lepšímu. Ne nadarmo se přeci říká, že s prázdným žaludkem nám to nemyslí.

Cílová částka je 500 000 Kč. Ta nám umožní zachránit a převézt potřebným celkem 20 000 porcí jídla v průběhu roku 2023 a spustit aplikaci pro zjednodušení darování.
  
Jak to funguje? 
Spolupracujeme s firemními jídelnami, které vaří ve velkém pro zaměstnance nebo veřejnost, a výrobcem hotových sendvičů a salátů. Jmenovitě Compass Group, Zátiší group nebo Fresh Point. Uvařené obědy, které zde zbydou, od nich převezme distribuční firma DoDo a zdarma je převeze na místa, kde si je lidé ihned sní. Kam je to možné, převážíme jídlo v REkrabičkách, abychom minimalizovali odpad skutečně na minimum. 
  
Ke komu se obědy dostanou? 
Zachraň jídlo spolupracuje se zavedenými charitativními organizacemi, např. Arcidiecézní charitou. Dále pak s nejrůznějšími azylovými domy, kde na teplé jídlo čekají tisíce lidí v tíživé životní situaci, včetně matek samoživitelek. 
  
Jak váš příspěvek využijeme? 
Přebytečné jídlo dostaneme od jídelen zdarma. Potřebujeme ovšem pokrýt náklady na koordinaci převozů nevydaných porcí a na provoz aplikace, která darování usnadní. Víme, že jeden oběd zahřeje u srdce, ale teplé jídlo každý den může změnit život. Proto chceme Obědovku rozšiřovat i dál propojováním nových dárců a příjemců skrze web www.zachranobed.cz.  
 
Co jsme už dokázali? 
Od spuštění projektu jsme i díky vám zachránili přes 14 000 obědů a číslo stále stoupá. V současnosti denně převážíme 60 porcí. V azylových domech ovšem čekají tisíce lidí. Aby se darování stalo běžnou praxí, spustili jsme v září 2022 webové stránky propojující dárce a příjemce: www.zachranobed.cz, kde mají možnost se ke službě přihlásit. Díky vašemu příspěvku můžeme s projektem pokračovat a navyšovat každým dnem počet zachráněných jídel, a tím i naplněných žaludků. 
  
Pomozte nám využít naplno potenciál přebytečných porcí z jídelen a cateringů, které se nyní běžně vyhazují. Chceme, aby darování vařených pokrmů bylo v ČR běžnou praxí. Lepší darovat než vyhazovat!  

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Obědovka pod vánočním stromkem je dárek pro vaše blízké i pro lidi v nouzi. 🎄
Vytvořili jsme dárkový poukaz, který vám automaticky zašleme při každém daru. Tak chutné a veselé! 

První finanční milník. Díky vám se podařilo vybrat 100 000 Kč. ❤️ Děkujeme, že nám pomáháte eliminovat potravinový odpad a darovat lidem v nouzi. 

A tohle jsme my. :-) Díky, že jste v tom s námi!Od začátku projektu se nám podařilo darovat 10 000 obědů lidem v nouzi. Děkujeme!

Založení projektu

Nechť je teplé jídlo vzpruhou pro všechny jenž chtějí změnit svůj osud!

Anonymní Dárce
500 Kč

❤️

Petra Koucká

Pre celu rodinu
1 000 Kč

#SpoluToDame #SpoluDameVic

Martin Maruniak
100 Kč

Skvělá práce, moc vám fandím, a také děkuji.

Irena Kotalová
300 Kč

.. ať chutná

Ivana Kinkorová
500 Kč

Naděluji jako vánoční dárek, je fajn pomoct potřebným a zároveň mít dárek.

Martina Vrbická
300 Kč

Přeji hodně plných bříšek 😁

Alena Herštíková
300 Kč

Dobrou chuť !
Ať se vám daří.

Miris
500 Kč

❤️

Filip Vu
300 Kč