Nekrachni, z.ú.


Vzdělávání a výzkum Děti, mládež, rodina

Nekrachni

Chceme změnit finanční vzdělávání na českých školách. Každý rok dokončí střední školu 78 000 studentů. 60 % z nich neumí dostatečně nakládat se svými financemi. Do tří let chceme pomoct minimálně polovině z nich. Kdo jsme? Studenti. Aplikaci tvoříme, protože ji sami potřebujeme.

Přispěj k vytvoření první finančně gramotné generace!

47 080 Kč

přispělo

9 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Každý rok dokončí střední školu zhruba 78 000 studentů. Přes 60 % z nich nemá dostatečné znalosti ze světa financí. Máme ambici to změnit. Vyvíjíme vzdělávací aplikaci, která pomocí krátkých, ale intenzivních videokurzů pomůže jejím uživatelům orientovat se ve světě financí. 

Nekrachni bude mobilní a webová aplikace určená především pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a pro studenty SŠ. Časem si naší aplikaci bude moci stáhnout každý, kdo si bude chtít své znalosti ze světa financí trochu oprášit. Nekrachni nebude elektronickou obdobou učebnice. Bude vést studenty k dobrým návykům ve světe financí především pomocí herních prvků. Protože jsme taky studenti, víme dobře, jak naše vrstevníky zaujmout. Mimoto máme přehled, co je potřeba umět a s jakými nástrahami se mladí lidé potýkají.

Momentálně s Českou spořitelnou chystáme spuštění aplikace na 200 základních školách. V příštím roce bychom chtěli pomáhat žákům na 600 školách.

Našimi dosavadními úspěchy jsou třeba Cena poroty, Cena České spořitelny v rámci Social Impact Award 2021 nebo umístění v TOP 20 světových projektech v oblasti Learning v rámci Moonshot Award od ASPEN Institutu.


Více na www.nekrachni.cz nebo na našem Instagramu.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu