Nekrachni, z.ú.


Vzdělávání a výzkum Děti, mládež, rodina

Nekrachni

Chceme změnit finanční vzdělávání na českých školách. Každý rok střední školu dokončí 78 000 studentů, z nich 60 % neumí dostatečně nakládat se svými financemi. Do tří let bychom chtěli pomoci minimálně polovině z nich. Kdo jsme? Sami studenti, aplikaci tvoříme, protože ji sami potřebujeme.

vybíráme od 2.12.2021

Nekrachni

Přispěj k vytvoření první finančně gramotné generace
45 580 Kč

přispělo

6 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Každý rok dokončí střední školu 78 000 studentů z nich přes 60 % nemá dostatečné znalosti ze světa financí, a ty jsou nutné pro běžný život. My chceme pomoct a proto vyvíjíme vzdělávací aplikaci, která všem pomůže lépe pracovat s penězi. 

Sami jsme taky studenti a víme tedy dobře, co je potřeba umět a s jakými nástrahami se mladí lidé potýkají.

Nekrachni, bude mobilní a webová aplikace určená pro žáky a studenty 8. a 9. tříd ZŠ a pro studenty SŠ. Časem si Nekrachni bude moct stáhnout každý. Nekrachni  nebude zastupovat jen funkci učebnice, ale bude pomáhat vést studenty k dobrým návykům ve světe financí pomocí herních prvků, protože škola hrou je nejlepší způsob jak někoho něco naučit.

Momentálně s naším partnerem Českou Spořitelnou chystáme rollout na 200 základních školách v příštím roce bychom chtěli pomáhat žákům a studentům na 600 školách

Našimi dosavadními úspěchy jsou: Cena poroty a cena české spořitelny v rámci Social Impact Award 2021
Nekrachni by nemohlo vznikat bez našich partnerů, kterými jsou, Nadace České Spořitelny, Nadace Livie a Karla Janečkových a Nadace Laboratoř Vodafone


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu