Zdravotní klaun, o.p.s.


Děti, mládež, rodina Zdraví

Zaměstnanci společnosti Kooperativa Vienna Insurance Group pomáhají smíchuplně!

Děkujeme z celého nosu 🔴, že jste se rozhodli podpořit radost a smích, které i díky Vám nosí celkem 86 Zdravotních klaunů pravidelně do 63 nemocnic, 8 zařízení pro seniory a 1 hospice.

Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Nejvýznamnější a nejrozsáhlejší činností organizace Zdravotní klaun jsou zdravotní klauniády pro hospitalizované děti. Profesionální Zdravotní klauny potkáte nejčastěji na pediatrii, chirurgii, ale i na onkologii, JIPce a pohotovosti. Zdravotní klauni doprovází děti i na operační sál či navštěvují vážně nemocné děti v domácí péči. Mezi další klaunské programy patří hudební představení Kutálka, které je určené handicapovaným dětem a dále i týdenní program Cirkus Paciento pro dlouhodobě hospitalizované malé pacienty. V roce 2020 jsme realizovali přes 3 800 návštěv a akcí po celé České republice.

S každým zařízením, které navštěvujeme máme dlouhodobou smlouvu, která přesně stanoví den a hodinu, kdy Zdravotní klauni na návštěvu přijdou. Hospitalizované děti proto už předem vědí, kdy se na Zdravotní klauny mohou těšit. Pravidelnost klauniád je důležitá zvláště pro dlouhodobě nemocné pacienty, pro něž klauniády bývají jedním z mála světlých bodů jejich života s nemocí. 

Váš dar je velmi důležitý! Protože více než 80 % našich finančních prostředků pochází od lidí, jako jste Vy. 

Pošlete prosím svůj dar ještě dnes. Za nemocné děti, které pravidelně navštěvujeme, Vám ze srdce děkujeme!


 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu